Kako do zdrave i kvalitetne vode

  • 1
Novi Sad
Broj postova: 3
Reg. datum: 28.06.2009
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 09:30, Naslov: Kako do zdrave i kvalitetne vode
Vecina ljudi je u zabludi vezano za kvalitet vode iz gradskog vodovoda,zasto?Najcesce zbog toga sto se na tv-u moze cuti da je voda koju pijemo zdravstveno ispravna,sto naravno ne znaci da je i zdrava,za one koji nisu upuceni zdavstveno ispravna voda je voda koja ne sadrzi viruse i bakterije tj. voda koja je hlorisana odnosno gradska voda, sto morate priznati u letnjim danima i nije slucaj,a zdava voda u sebi ne sadrzi nista drugo osim male kolicine minerala.
Da biste pili zdravu vodu nije dovoljno kupiti flasiranu iz razloga sto 42% flasirane vode na trzistu su cesmovace a ostale koje su izvorske i hvalitetnije unistava ambalaza jer je kancerogena i zaista jedino pravo resenje a naravno i trajno je ugradnja uredjaja za preciscavanje vode, zasto?Zbog toga sto ste mirni narednih 50 godina,i nemate potrebe da razmisljate da li je vasa gradska voda dobra ili ne ili da li ste kupili vodu,povrh svega ucinicete najbolje za svoj organizam nema vise teskih metala, hlora,fekalija.....Ps. 80% danasnjih bolesti uzrokuje nehvalitetna pitka voda(rezultat istrazivanja SVETSKE ZDRAVSTVENE ORGANIZACIJE)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 09:52, Naslov:
Najzdravija je voda ona koju sipamo na cistom planinskom izvoru i vise nije ni jedna Vrlo srecna
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 3
Reg. datum: 28.06.2009
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 10:01, Naslov:
Da naravno nekada bila ali koliko je jos takve vode kod nas,kada su djubrista na svakom koraku kada ni jedna fabrika ne preciscava otpadne vode,nekada su ljudi skupljali kisnicu a danas padaju kisele kise,ko nadje zdravu vodu neka mi javi

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 10:06, Naslov:
I meni neka javi...ali mislim da mora negde u nekoj planini postojati takav izvor Osmeh
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 10:15, Naslov:
ima u CG zdrava i cista izvorska, koju ja jako mrzim jer sam morala 5 god da perem na tom izvoru Bljak
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 490
Reg. datum: 20.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 10:20, Naslov:
Citam temu i bas se ovih dana pitam da li bokal sa filterom dobar ili ne? Da li cisti stvarno vodu.Probala sam kod komsije vodu i ima ukus kao rosa... i od tada imam gomilu pitanja...
Je probala neka clanica bokal sa filterom za preciscavanje?
____________________
radi i ljubi sve ostalo nema smisla !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 13:23, Naslov:
Nisam,ali moja komsinica jeste i kaze da je super Vrlo srecna
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 14:29, Naslov:
Kod kuce imam prociscivac za vodu vec 2 godine koji je super....jednom godisnje se promeni filter i to je to.....voda se ne zadrzava u njemu sto i ne valja vec on ima svoju slavinu koja se montira u kuhinji i voda gradska prolazi kroz njega i na njegovu slavinu izlazi cista voda....tu vodu pijemo i kuvam sa njom a druga slavina mi koristi za pranje sudja sa gradskom vodom.....voda je super a prosle godine kada sam menjala filter i izvadila stari on je bio crn strasno sta se sve uhvatilo na njemu a ljudi sve to popiju sa gradskom vodom.......jeste da kosta 950 eura ali je voda proverena na institutu i resili ste cistu vodu za sva vremena.....samo izracunajmo koliko godisnje damo na kupovanje kojekakve vode u radnjama za koju i ne znamo kakva je
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

novi sad
Broj postova: 1
Reg. datum: 29.06.2009
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 18:11, Naslov:
to su pravi sistemi za preciscavanje jer se sastoje od petostepenog preciscavanja,sto se tice bokala oni u sebi sadrze samo jedan filter na bazi aktivnog uglja koji je zaduzen za los miris ,ukus i boju vode tako da ona samo vizuelno se cini cistom i mekom....svi teski metali ,arsen,kadmijum,bakterije i ostalo na zalost ostaje.....bez reversne osmoze ne moze da se postigne kvalitet kakav treba da bude Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.06.2009, 22:20, Naslov:
Kod ovog prociscivaca je kombinacija aktivnog ugljena ali i UV lampe tako da prociscava i bakterije,teske metale pa cak i zivu.....vise informacija mozete procitati na www.espring.hr
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 12
Reg. datum: 13.02.2010
Datum unosa: Cetvrtak 18.02.2010, 22:31, Naslov:
Najbolji filter za vodu za kucnu upotrebu je e-Spring americki filter,imam ga vec pet godina.Moza da se nabavi jedino preko direktne prodaje,moj komsija se bavi MLM-om AMWAY,i od njega sam uzala.Fantastican.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Cetvrtak 18.02.2010, 23:21, Naslov:
Takodje imam filter tj ugradjen preciscivac za vodu vec 6 godina, ali kod kuce. I osim sto je koristimo za pice i kuvamo sa tom vodom i pirinac je beo a ne zut i masan kada se skuva u obicnoj cesmushi. One price da kada skuvas vodu iz cesme da ispare stetne materije, nisu bas istinite bas suprotno, ispari voda a stetne materije postanu jos koncentrovanije. Moji roditelji su imali velikih problema sa kamenjem u bubrezima dok nismo ugadili filter, sada takvih problema nema uopste. Savetujem pogotovo ljude sa decom da ugrade to ako jos uvek nisu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 12
Reg. datum: 13.02.2010
Datum unosa: Petak 19.02.2010, 10:20, Naslov:
Veoma je bitno da e-Spring filter uklanja teske metale,bakterioloski i hemijski cisti vodu,a ne odstranjuje korisne materije iz vode.Meni su ga prodali sa pravom povracaja od tri meseca,ja sam platila dve analize vode u higijenskom zavodu u Kraljevu,i pokazalo se da je filter efikasan,zadrzala sem ga.Ulozak menjam kad signalne lampice to kazu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Petak 19.02.2010, 11:01, Naslov:
Radica je u pravu....i ja sam nosila na analizu vodu iz tog filtera i sve ocene su bile super....ako je neko zainteresovan neka mi se javi
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Užice
Broj postova: 21
Reg. datum: 19.02.2010
Datum unosa: Nedelja 11.04.2010, 12:32, Naslov:
Kupite filter za konzumnu vodu e-Spring kod mene,ako niste zadovoljni (imate 90 dana rok da ga testirate)vracam novac.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Nedelja 11.04.2010, 21:15, Naslov:
a koja je cena?
Dodushe,moja je greshka shto skoro uopshte ne pijem vodu,ali moracu da pochnem... A razlog je upravo taj shto je voda sa chesme uzasna,chak se i oseti,a pritom da vam ne pricham koliko ima kamenca!!
Tako sam pochela da kupujem i cedim sokove,izbegavajuci vodu i navikla sam se da je uopshte ne pijem,a svesna sam da to nije dobro za organizam,pa nameravam da se malo korigujem Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 12.04.2010, 10:54, Naslov:
cena je 980 eura ali resen problem vode i kupovanja vode gde nam mnogo vise ode para na kupovanje vode a pitanje koliko je ta voda dobra koja stoji u plasticnim flasama.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 12.04.2010, 11:21, Naslov:
Hvala na informacijama Tini... Poljubac Poslala sam ti p.m. Cvijece
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 52
Reg. datum: 14.12.2014
Datum unosa: Sreda 05.08.2015, 17:29, Naslov:
Ja uzimam mineralnu negaziranu vodu. Cula sam to za plasticne flase ali mislim da je ta voda bolja od cesmovace. Ponekad uzmem vodu u staklenoj flasi.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 17.08.2015, 20:05, Naslov:
Samo cesmovacu Osmeh posto pijem bas bas puno vode mislim da bih se bas naplacala kad bih kupovala vodu za pice Osmeh a i treba to izneti do stana. Salim se malo, iskreno, ne verujem da je cesmovaca nesto opasna. Prija mi i svidja mi se ukus, jos kad je hladna...nijedna flasirana mi ne prija tako.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 291
Koliko clanova ima idealna porodica?