Poslovni problemi-saveti

  • 1
Beograd
Broj postova: 1
Reg. datum: 20.07.2009
Datum unosa: Ponedeljak 20.07.2009, 19:05, Naslov: Poslovni problemi-saveti
Upomoć! Treba mi savet u vezi knjigovodsta. Ako poslodavac plaća poslovnom viza karticom privatne kupovine, interesuje me da li se takva kupovina knjiži na 723 ili neki drugi konto i da li i to ide preko blagajne. Da li treba da prilaže i gotovinski račun uz viza i fiskalni ako plaća "kupovinu" za firmu. Puno pozdrava i hvala unapred onome ko će se sažaliti i pomoći knjigovođi-početniku.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Utorak 21.07.2009, 14:04, Naslov:
Kada se placa karticom za knjigovodju je sasvim dovoljan slip + fiskalni isecak. Nije greska ako neko prilozi i gotovinski racun uz to, ali nema potrebe.
Sto se tice koriscenja poslovne kartice u privatne svrhe to po zakonu nije dozvoljeno. Ali, svi znamo da se mnogi zakona ne pridrzavaju.
Tu poslodavac moze biti "mudar", pa i poslovnu karticu mudro koristiti. Npr. ako plati racun u restoranu poslovnom karticom, iako nije bio u pitanju poslovni rucak, to se moze pripisati prezentaciji. Ili, ako npr. kupi sebi nesto u parfimeriji to se moze tretirati kao poklon poslovnom partneru.
Dosta zavisi i od toga koliko je knjigovodja snalazljiv da opravda nesto sto bas i nije regularno.
Ne znam, naravno, o kakvim privatnim kupovinama je rec, ali ako je u pitanju nesto sto ocigledno ne prolazi, onda je poslodavcu bolje da sa poslovnog racuna podigne novac i da se to podvede pod materijalne troskove, a da taj novac u kesu upotrebi za sta mu treba. Te materijalne troskove ce svakako morati da pokrije nekim racunima, ali tu opet moze upotrebiti neki racun iz kafica, restorana, taksija ili nesto slicno.
Mislim da bi, posto si vec pocetnik, morala da dogovoris sa svojim poslodavcem da li cete raditi regularno ili ne ili koliko cete sebi odstupanje dozvoliti.
Ne bih da ovo zvuci kao losa skola... sad ja tebe ucim kako da zaobidjes zakon, jer to mi nije namera. Htela sam samo malo da ti olaksam dok se ne obratis nekom pravom (ja to nisam) knjigovodji za savet, nekome ko ima vise iskustva nego ti.
Vec ces se uhodati. Potrebno je vreme. Moras samo dobro pratiti zakone i propise, uvek moras biti u toku.
I zapamti, poslodavac je taj koji svoj potpis svuda stavlja, ali i ti imas odgovornost.
Neregularnost stetu donosi prvenstveno poslodavcu, ali u nekim slucajevima i tebi.
Srecno.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Sreda 02.09.2009, 08:15, Naslov:
Epa drage moje sad ja vicem UPOMOĆ. Probacu da budem kratka, u firmi u kojoj radim evo vec 4 meseca imam dvojicu direktora, jedan je ok i moze da se radi sa njim ali drugi je takav gad da ja ne umem da vam opisem. On koristi takve uvrede i poslovne a i lične kad je besan a besan je na nekoga uvek, u stanju je da izgovori takve recenice da to vec prelazi u maltretiranje i psihičko zlostavljanje, u stvari problem je jer je on jako ljubomoran ili sta vec na ovog drugog te se oni dvojica prepucavaju tako preko mojih ledja. Sta da radim
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Sreda 02.09.2009, 12:21, Naslov:
Ima li neko ko je iznad njih dvojice?
Takvo okruzenje je sigurno grozno, a obicni radnici, da se tako izrazim, ce najgore proci.
Da li ima neko od nadredjenih sa kim mozes da popricas o ovome?
I da li je taj namcor tebi direktni nadredjeni?
Ne verujem da neko koristi licne uvrede?! Pa, gde mu je najosnovnije kucno vaspitanje?
Znam da konkretno nista ne mogu da pomognem, ali obavestavaj sta se desava.
Mislim da taj nece dugo opstati.
Koliko je radnika u firmi sem tebe? Mozete udruziti snage.
Sta da ti kazem? Dok ne bude bolje, probaj da izdrzis, ali nesto se definitivno mora preduzeti.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 02.09.2009, 13:20, Naslov:
Niko nema pravo da maltretira ljude oko sebe a pogotovo da ih na poslu licno vredja......to moras resiti kod nadleznih ljudi jer ces i sebe spasiti i druge od takvog coveka.......neko nema pravo da te ponizava i to se mora spreciti......
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 27.11.2009, 16:15, Naslov:
Jedino da se josh radnika istomishljenika udruzi i da mu kolektivno svi kazete shta mislite...Nemam pojma,ja sam takva da na uvrede bez osnova,ne mogu da precutim! Ljut sam
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 22.04.2014
Datum unosa: Utorak 22.04.2014, 14:01, Naslov: Posao
Devojke, ako ste zainteresovane za posao Konobarice u multinacionalnoj kompaniji LINK group, javite nam se!

Za potrebe novootvorenog restorana u našoj kompaniji potrebna nam je osoba koja je ljubazna, pedantna, ozbiljna, spretna i brza u izvršavanju poslova, koja zna kulturu komunikacije sa gostima i kolegama.
Pružamo vam rad u prijatnom okruženju, dobre uslove rada i mogućnost stalnog zaposlenja.

Prijavite se putem mejla hr@link.co.rs

Čekamo vaše prijave!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 26.06.2014
Datum unosa: Cetvrtak 26.06.2014, 19:19, Naslov:
DA LI NEKO POUZDANO ZNA DA LI SE NEKO MOZE , DA REGISTRUJE AGENCIJU ZA KNJIGOVODJSTVO SA ZAVRSENIM KURSOM ALI BEZ ZAVRSENE SREDNJE EKONOMSKE ILI SLICNE SKOLE , VEC IMA DOSTA ISKUSTVA I ZNANJA U PRAKSI PREKO TRGOVINE I UOPSTE KADA JE KNJIGOVODJSTVO U PITANJU ! HVALA.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 26.06.2014
Datum unosa: Cetvrtak 26.06.2014, 19:22, Naslov:
AKO NEKO POUZDANO ZNA ODGOVOR NA MOJE PRETHODNO PITANJE NEKA MI PUSTI ODGOVOR NA EMAIL- zlatnisuncokret1@gmail.com ! HVALA.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 154
Koliko clanova ima idealna porodica?