Brak ili karijera

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 06.10.2008, 17:54, Naslov:
Jedna uspesna zena moze sve ako se dobro organizuje i ako ima podrsku iz kuce.Ja sam sminker,pisem i neke stvari kao novinar,imam dvoje dece,kuvam ja kuci a jedino mi jednom u 15 dana dodje zena da mi sredi generalno kucu i stignem sa decom otici u pozoriste.Nedelja je porodicni dan,tada smo zajedno negde sa decom na rucku van kuce ili na nekom izletu jer bez obzira koliko ste zauzeti morate imati jedan dan ceo posvecen porodici i za druzenje
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 08.10.2008, 13:15, Naslov:
Slazem se sa tinom,ako zelite karijeru mozete je graditi,ali samo uz podrsku voljene osobe.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 27.07.2010, 07:53, Naslov:
Paaaa malo mi je tesko pitanje...sta podrazumevate pod tim "karijera"?Za mene karijera nije samo da zena radi tj. da bude zaposlena.....mnogo je vise od toga,a samim tim nesto mora da trpi,koliko god da se dobro organizujemo.Zavisi koji je posao u pitanju,koliko odsustva trazi od osobe koja "gradi" tu karijeru....ima tu dosta caka,da se tako izrazim.
Ja trenutno ne radim i to mi uzasno tesko pada jer sam navikla da radim od svoje 18 godine....naravno da ne planiram da tako ostane,ali jednostavno ne mogu da budem zavisna od nekoga pa makar bio i moj muz.Znam da cu imati mnogo manje vremena za neke stvari kad pocnem da radim....to mozda u pocetku ne smeta ili jednostavno covek ne razmislja o tome toliko jer mu je cilj da zaradi za porodicu,ali kad recimo deca odrastu i odu svojim putem,a mi se penzionisemo onda mnogi zale sto nisu vise vremena provodili sa svojom porodicom i sva ta "blistava karijera" pada u vodu.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 27.07.2010, 12:08, Naslov:
Mislim i da brak i karijera mogu da funkcionishu istovremeno,ako se sve lepo organizuje i uskladi..Naravno,treba tu dosta razumevanja sa obe strane... Sebe vidim vishe u kuci kao domacicu nego na poslu,mada,mislim da kad ne bi radila da bi mi bilo jako dosadno... Sada sam zaposlena,vec treca godina kako imam agenciju za registraciju vozila,ali takav posao uvek moze da pukne.. Milslim da cu raditi i kada budem imala decu,da bih mogli shto vishe da im obezbedimo...Deca ce uvek biti na prvom mestu..A ako ne bude bilo potrebe da i ja radim,onda bi se posvetila kuci i deci... Ma neznam..Teshko je ovo pitanje za mene jer ide mnogo daleko u buducnost,a to nikada ne mozemo da znamo... U svakom sluchaju brak i srecna porodica su mi bitniji od karijere...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nis
Broj postova: 397
Reg. datum: 26.05.2010
Datum unosa: Utorak 27.07.2010, 12:42, Naslov:
Slazem se da se moze uskladiti i jedno i drugo ... Ali licno meni je brak bitniji .
____________________
Nisam ja luda! Vi ste samo ljubomorni što glasovi ne prièaju sa vama!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Utorak 27.07.2010, 12:56, Naslov:
Ključna je dobra organizacija mislim da se uz dobru volju može oboje stići, ako se hoće može se. Kada bih bila u situaciji baš da biram odabrala bih brak tj porodicu pošto smatram da je jako bitno provoditi kvalitetno vrijeme s djecom a i sa mužem. Žalosno mi je kad su ljudi toliko gladni za parama, rade od zvijezde do zvijezde da bi imali više a nemaju ono što je osnovno a to je bliskost i sa njihovim ukucanima i ne samo bliskost nego i dragocjeno vrijeme provedeno skupa, to luksuzan namještaj niti markirana odjeća ne može zamijeniti. Fino je kad neko ima puno para ali na štetu vremena sa porodicom nikad. Bolje skromnije a socijalno bogatije živjeti nego biti stranac u kući koji pliva u parama.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Utorak 27.07.2010, 14:26, Naslov:
Karijera. To je moj odgovor i pre godinu i po dana kada nisam bila zaljubljena, a to je moj odgovor i danas kada jesam i kada mastam o zajednickom zivotu sa tom osobom.
Naravno pod Brak ne podrazumevam decu, zato sto zena da bi se ostvarila kao majka nije potreban brak. Kazem da ne bih nikada ostajala u losem braku i braku bez ljubavi samo zarad dece. Niti bih u brak, sa osobom za koju smatram da nece potrajati, da nije pravi muskarac sa kojim ja vidim svoju buducnost, ulazila samo zato sto sam zatrudnela sa tom osobom i imacu dete sa njim. Sa druge strane govorim da svaka zena treba da se ostvari kao majka.
Ne kazem da zena moze ili ne moze da ostvari oba ova aspekta u zivotu, nego zena mora da ima oba. Iz kog razloga… pa ako dobije otkaz, ili ne uspe u nekom poslu koji je zapocela, mnogo je lakse kada ima podrsku i utehu svog supruga, koji je nastavio da radi dok ona “ne stane na noge”. Sa druge strane ima brak i decu, samo je domacica i jedina preokupacija u zivotu je muz, njegove zelje, deca i njihove zelje… i sada moze svasta da se desi, da je muz napusti, da pogine, da je maltretira, da se brak jednostavno raspadne (I znam da ce svaka zena reci, ne bi se to bas meni dogodilo, mi se jako volimo i uvek cemo se voleti i biti zajedno, ali to se moze svakome desiti i za jedan dan se moze sve promeniti). Nakon toga zena koja se posvetila samo braku ostaje bez icega, ima decu ali opet zavisi od finansija muza, ne zna sta ce da radi jer se nije skolovala ili nije napredovala ni u kakvoj karijeri, postaje depresivna, zapustena, radi dan noc bilo koji posao samo da bi imala novca za decu.
Tako da mora da postoje oba aspekta u svakom slucaju jer oni jedno drugo, ne sabotiraju, vec podupiru. Brak karijeru, a karijera brak.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Utorak 27.07.2010, 14:29, Naslov:
Nisam napisala da sam ja od onih devojcica koje nikada nisu mastale o svojoj udaji i princu na belom konju, nego o svom poslu, samozaradjenoj kuci i karijeri. Sada kada sam odrasla i pronasla osobu koju volim, opet ne razmisljam o vencanju i nekoj halabuki oko braka ali moram priznati da jesam zamisljala nas zajednicki zivot, nasu decu, ali i nase poslove...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Utorak 27.07.2010, 14:37, Naslov:
Moze i jedno i drugo istovremeno, Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Nedelja 09.12.2012, 19:34, Naslov:
I jedno i drugo, ali ako bih morala da biram, izabrala bih brak.
____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 52
Reg. datum: 14.12.2014
Datum unosa: Cetvrtak 09.04.2015, 01:30, Naslov:
Brak biram.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 253
Koliko clanova ima idealna porodica?