Prijateljstvo

  • 1
Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 18:13, Naslov: Prijateljstvo
Šta za vas predstvalja prijateljstvo? Koliko vam znači, i koja je uloga vaših prijatelja u vašem životu i obratno? Zanemarite li ponekad prijatelje slucajno ili namjerno zbog nedostatka vremena?
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 18:16, Naslov:
"Kad bi moj prijatelj... priredio slavlje,
a mene ne bi pozvao, ne bih mu nimalo
zamjerio... Ali kad bi moj prijatelj patio,
a ne bi dopustio da patim s njim, osjetio bih
jaku gorčinu. Kad bi zatvorio vrata svoje tuge
preda mnom, ja bih kucao na njih dok me ne
bi pustio u kuću svog žalovanja i podjelio
sa mnom ono čega sam dostojan.
Kad bi me smatrao nevrijednim,
nepodobnim da plačem s njim,
osjetio bih to kao najstrašniju uvredu
koju mi je mogao nanijeti ..."

Oscar Wilde (1854-1900)
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 18:21, Naslov:
Za mene je prijateljstvo nešto najuzvišenije, najčišće, jedan od najbitnijih stvari mog zivota. Slazem se sa izrekom da vrijedis toliko koliko prijatelja imas, ali onih pravih iskrenih. Prijatelj nije osoba koja na sve klima glavom jer to moze cak i bolje nasa sjenka, prijatelj je onaj koji se s nama raduje, place ali i kritikuje nas, savjetuje..
Imam jako puno poznanika, drugarica, ali samo 3 iskrena prijatelja kojima mogu reci bas sve i na koje mogu da racunam. Ponekad ih zanemarim zobg nedostatka vremena a tu je i moj momak ali znam da me razumije jer me vole kao i ja njih i znaju da nije namjerno. Jako je liejpo imati to sve u zivotnom partneru bio to momak, muz/ djevojka,zena i ja to Bogu hvala imam ali ipak imam potrebu i za orijateljstvom to ej drugi tip ljubavi i prosto ne razumiejm ljude koji kad su sa nekom osobom u vezi ili braku zabprave na sve druge. Naravno da se broj izlazaka, vidjanja ili vremena provedenog zajedno smanjuje ali da se prekida....to mi nikad nije bilo jasno...
Na ovom forumu sam stekla toliko prijateljica koje su ovijek tu za mene i koje su mi prirasle srcu. Ljubim vas sve. Wub Poljubac
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 18:29, Naslov:
Potpuno se slazem sa Bambinom......
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 18:37, Naslov:
Ne idi ispred mene, mogu te ne slijediti. Ne idi iza mene, mogu te ne voditi. Jednostavno idi pored mene i budi moj prijatelj

“Vjeran prijatelj pouzdana je zaštita;
i tko ga je stekao, našao je blago.


Pravom prijatelju nema cijene,
niti se može izmjeriti njegova vrijednost.

Pravi je prijatelj balsam života.” (Sirah 6,14-17)

“Prijatelj je potrebniji od vatre i vode.” (E.Roterdamski)

“Jedini način da imaš prijatelja jest biti prijatelj.” (R.W:Emerson)

“Lažan je prijatelj nalik na sjenu koja nas prati dok sunce sja.” (C.Dossi)

“Tek kad stane pucati led, znat ćeš tko ti je prijatelj.” (eskimska narodna poslovica)

“U nevolji nam je miliji pouzdan prijatelj nego mornaru mirno more poslije oluje.” (Euripid)

“Ne stječemo prijatelje time što primamo dobročinstva, nego zato što ih činimo.” (Tukidid)

“Prijatelja upoznamo tek kad ga izgubimo.” (talijanska narodna poslovica)

“Ako imaš prijatelja, često ga posjećuj, jer trnje i korov brzo rastu na putu kojime se ne koraca” (autora neznam)

“Cvijetu je potrebno sunce, a čovjeku ljubav i prijateljstvo.”

“Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje.”
(Iv 15,13)

”Svi žele imati prijatelja, a malo ih je koji nastoji biti pravi prijatelj. Jedini način da imaš prijatelja jest ovaj: budi prijatelj!”

“Ne biti voljen to je nesreće, ne voljeti nikoga to je tragedija”.

“Prijatelj se voli onakav kakav jest, a ne onakav kakav bi trebao biti.”

“Ako imaš prijatelja često ga posjećuj, jer trnje i korov brzo rastu na putu kojim se ne
koraca.”

“Ne idi za mnom, ne mogu te voditi, ne idi ispred mene, ne mogu te slijediti, koračaj uz mene i budi mi prijatelj”.
“Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje.”
(Iv 15,13)

”Svi žele imati prijatelja, a malo ih je koji nastoji biti pravi prijatelj. Jedini način da imaš prijatelja jest ovaj: budi prijatelj!”

“Ne biti voljen to je nesreće, ne voljeti nikoga to je tragedija”.

“Prijatelj se voli onakav kakav jest, a ne onakav kakav bi trebao biti.”

“Nitko nije tako bogat da ne bi trebao drugoga, nitko nije tako siromašan da ne bi mogao obdariti drugoga.”

“Ako imaš prijatelja često ga posjećuj, jer trnje i korov brzo rastu na putu kojim se ne
koraca.” Frendovi
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 19:34, Naslov:
Divno....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 695
Reg. datum: 18.04.2010
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 22:16, Naslov:
Bambina ti bas znas pogoditi...Svaka cast seko:-*
____________________
Don't find love,let love find You.That's why it's called falling in love,because You don't force yourself to fall,You just fall!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Bar
Broj postova: 773
Reg. datum: 20.01.2009
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 22:37, Naslov:
Prijateljstvo je bezrezervna podrska,prijateljstvo je sigurna luka,oaza mira..Prijateljstvo je simbol iskrenosti,paznje,ljubavi..Kada nam je najteze i kada smo najsrecniji prijatelji su uz nas,da pomognu i podele sve to..Za mene su najbolji prijatelji medju najvaznijim osobama u zivotu..Maksimalno dajem sve od sebe i cinim sve za njih..svakog trena i u svakom dobu..Bez prijatelja bi zivot bio prazan.. Takodje,osobe koje sam upoznala ovde su mi jako drage i nosim ih u srcu..Ljubim te Bambina i ljubim sve vas Poljubac
____________________
Ljudi govore, vreme pokazuje...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 695
Reg. datum: 18.04.2010
Datum unosa: Ponedeljak 19.04.2010, 22:42, Naslov:
Hvala Bogu pa imam iskrene prijatelje...
____________________
Don't find love,let love find You.That's why it's called falling in love,because You don't force yourself to fall,You just fall!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 20.04.2010, 10:37, Naslov:
Imam mnogo prijatelja,ali samo nekoliko pravih i iskrenih...
Prijateljstvo delim na : poznanike,drugove i drugarice,i prijatelje(to su pravi) Vrlo srecna Sa prijateljima mogu da pricham bukvalno o svemu.Prijatelj nije neko sa kim visish po ceo dan,vec neko ko razume i kada nemash vremena,neko ko ce ti pomoci u pola noci,neko ko se sa tobom smeje,ali i plache...Naravno,isto to treba uzvratiti svom prijatelju jer prijatelji mnoge stvari umeju da cene.Prijateljstvo je pre svega iskrenost i poshtenje.Chovek koji nema ni jednog prijatelja nije chovek!
Josh samo da dodam da nemam mushke prijatelje,samo drugove.Ne zato jer mi puz brani(on ima 2 naj prijateljice sa kojima je odrastao),vec zato jer lichno smatram da mushko zenska prijateljstva ne funkcionishu,da kad tad neko neshto oseti i da se to prijateljstvo pretvara u ljubav,mada cheshce se raspada sve.Tako da to nikada nije ni bilo pravo prijateljstvo...E,iz tog razloga meni takvi prijatelji ne trebaju.Meni je moj puz i ljubav i prijatelj i to mi je dosta Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Utorak 20.04.2010, 17:01, Naslov:
ja imam dva-tri prijatelja, u stvari imam ih cetvoro, koji su pravi, uvek mogu na njih da racunam, kao i oni na mene, ......ne srecemo se bas cesto, ali su mi njihovi saveti bas dragoceni, kad se malo upetljam i nesto ne umem da resim.....veliki Poljubac za moje prijatelje! Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 52
Reg. datum: 14.12.2014
Datum unosa: Ponedeljak 07.09.2015, 19:34, Naslov:
Znam koje su osobe tu za mene, znam da cenim prijateljstva. Volela bih da imam vise prijatelja ali sam zadovoljna i ovako.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 139
Koliko clanova ima idealna porodica?