Dijete

Novi Sad
Broj postova: 2030
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Subota 12.12.2009, 11:57, Naslov:
Ja sam smanjila slatkise, ne jedem posle 18h, pijem fitnes caj za mrsavljenje, trcim svako drugo-trece vece i skinula sam 6 kg za 2 meseca. Ostalo sve normalno jedem. Osmeh
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 16.05.2011, 14:12, Naslov:
Dijete nisu bas proprucljive, samo balansiranje ishrane.....Organizam sve moze da postigne sam, Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3
Reg. datum: 04.11.2014
Datum unosa: Utorak 04.11.2014, 15:49, Naslov:
Bila sam na 1001 dijeti ali na zalost uvek dodje do jo jo efekta iz 2 razloga. Prvi je zato sto jedva cekamo da prodje period dijeta i vratyimo se na staru ishranu (koja nas je btw dovela do problema) a drugi je sto su dijete jako iskljucive, pa se ili gladuje ili izbaci nesto jako bitno iz ishrane sto nasem telu treba. Zahvaljujuci jednom konceptu ishrane sam naucila kako treba da jedem, a ne da kratkorocno dolazim do rezultata i opet se razocaram kad to pokvarim. Ako neko zeli smernice i preporuku programa ishrane, kao i to da nauci kako zdravo da se hrani moze me slobodno kontaktirati putem fejsbuka jer ovde ne zelim nista da promovisem Osmeh Moj profil je https://www.facebook.com/columbine.iceweb

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Subota 08.11.2014, 13:56, Naslov:
Dok sam bila u srednjoj školi držala sam raznorazne dijete, od kupus dijete pa do onih tačno propisanih koliko čega sme da se jede za svaki obrok. Uz pomoć tih dijeta nikad nisam uspela da smršam tj skinem 2 kg, pa ih vratim u roku od mesec dana i na to dodam još 2,3 Vrlo srecna Tad sam rekla da je to kraj svim dijetama i tu sam stala sa isprobavanjem.
Nedavno sam počela da učim o ishrani i dosta naučila do sada, pa smatram da svako treba da se "upozna" sa time šta određena hrana radi našem organizmu. Već 2 godine testiram različite vrste ishrane, probala sam rotaciju ugljenih hidrata, pa postepeno spuštanje UH-a, uz sve to sam i trenirala u teretani (trening snage+kardio) i mogu reći da mi se najbolje pokazala LCHF ishrana (Low Carb High Fat). Evo nešto o toj ishrani-
"LCHF (Paleo, Primal, low carb) je prirodan i zdrav nacin prehrane, najslicniji izvornoj prehrani nasih predaka, koja se bazira na cistim prirodnim namirnicama u njihovom izvornom obliku. Izbjegavaju se industrijske preradjevine koje su nutritivno osiromasene i prepune umjetnih dodataka i kemikalija, te se koliko god je to moguce, bira hrana iz organskog i domaceg uzgoja.

LCHF (Low Carb High Fat) znaci smanjeni unos ugljikohidrata i povecani unos masnoca. To znaci da ne koristimo namirnice bogate secerom i skrobom, kao sto su kruh, tjestenina, zitarice, krumpir, riza i sl. Ovu prehranu sacinjava prava izvorna hrana: riba, meso, jaja, povrce i prirodne masnoce. Koristimo i mljecne proizvode, te orasaste plodove i voce. U Svedskoj se ovaj nacin prehrane naziva jos i njutmetoden sto u prevodu znaci "metoda uzivanja" jer nam dozvoljava da uz ukusnu i dobru hranu i uz osjecaj sitosti reguliramo tjelesnu tezinu i prije svega poboljsamo svoje zdravlje. Ne trebate se bojati zasicenih masnoca zivotinjskog porijekla, jer tvrdnja da su one nezdrave pociva na neutemeljenim mitovima i zabludama. "

Pre nekih 3 meseca sam sasvim slučajno naletela na Anitin blog Istine i laži o hrani (http://istineilaziohrani.blogspot.com/p/izbor-tekstova_19.html) i krenula da čitam.. Što sam više čitala, sve me je više zaintrigiralo, toliko da sam odlučila da isprobam na sebi i uverim se u sve te tekstove, već sutradan sam prešaltala ishranu po lchf-u i ODUŠEVILA SE. Imam samo pozitivna iskustva, posle 11 godina borbe sa bubuljicama, meni se lice pročistilo u potpunosti Osmeh u međuvremenu sam izgubila kilograme bez gladovanja, uvek sam bila sita i jela jako ukusnu hranu, čemu sam se posebno obradovala Vrlo srecna Primetila sam da su nestali simptomi pms-a i da me stomak više ne boli kao ranije, čak i prvog dana, bol se smanjila za 3/4, osećam se super, puna sam energije, nemam potrebu za slatkišima jer pravim svoje lchf slatkiše kad mi se tako nešto jede, koristeći-maslac, kokosovo ulje, kokosovo brašno, kakao, slatku pavlaku...
Meni je ova ishrana otkriće i oduševljenje i ne planiram da nešto menjam jer mi u potpunosti odgovara. Isptobavala sam ranije svašta, sestra mi je radila sa herbalife-om pa mi je poklonila neke njihove proizvode, šejk, minerale, vitamine, proteinske čokoladice, proteine, sve sam to koristila neko vreme uz ishranu koju oni preporučuju, vežbala sam redovno i nisam imala rezultate, a kako sam kasnije učila o ishrani, skontala sam da je sve to ustvari samo dobar marketing i ništa više. Ne mislim samo na herbalife, već i na sve one proizvode za mršavljenje, svakakve tablete, čajeve i šta sve ne... Tako da bih iz svog ličnog iskustva preporučila lchf ishranu i sami ćete se uveriti u moje reči, a i u sve ono što je Anita napisala na blogu, kao što sam se i ja uverila Osmeh

Preporučila bih vam da pročitate ove tekstove
http://istineilaziohrani.blogspot.se/2012/03/prevazno-svjetski-poznati-kardijalni.html
http://istineilaziohrani.blogspot.com/2011/11/lchf.html
http://istineilaziohrani.blogspot.com/2010/05/big-fat-lie.html

Kao i tuđa iskustva http://istineilaziohrani.blogspot.com/2013/08/lchf-price-vasa-iskustva.html
____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Užice
Broj postova: 7
Reg. datum: 10.01.2015
Datum unosa: Subota 10.01.2015, 18:05, Naslov:
Zdravo.Imam baš iskustva sa dijetama.Treba u širokom krugu zaobilaziti one iz novinaTražiti od nutricioniste.Primetila sam kad treba da se pridržavam svakog grama iz recepta, postajem napeta i nervozna.Recept za dijetu postaje kontraproduktivan.Posle odredjenog vremena dolazi do tačke pucanja i lako otkidam na tu nepoželjnu hranu.Sada jedem prema nekim okvirima i učinkovito je.Zadovoljim sopstvene potrebe.Ranije dok sam držala dijetu prema nekim gramima i nezadovoljim svoje potrebe, mršanje je bilo sporije.Trenutno pratim samo hleb i slatkiše.Hleb jedem po parče za obrok,a slatkiše obično jednom nedeljno.Desi mi se da nekad uzmem kockicu čokolade.Imala sam problem sa slatkišima.Obično to izregulišem bananom ili domaćim sokom .Nekad i industrijskim sokom.Kanim se da ponovo uključim aparat na paru.To je pun pogodak.Hrana iz aparata se začini maslinovim uljem i raznim začinima.Samo bez brojanja grama i kalorija.Zna se šta je zdravo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Ponedeljak 19.01.2015, 17:36, Naslov:
Ispisala sam svoje iskustvo u postu gore, pa ukoliko budeš zainteresovana možeš mi se javiti u pp, pokušaću da ti pomognem ako mogu Osmeh
____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Užice
Broj postova: 7
Reg. datum: 10.01.2015
Datum unosa: Sreda 28.01.2015, 16:15, Naslov:
Amandice,interesuje me kako zadovoljavaš svoju potrebu za slatkišima.Oni su mi jedini problem.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 29.01.2015, 01:20, Naslov:
Pa ja sam ranije znala imati takozvani "cheat day" tj dan kada jedem šta god mi se jede, od slatkiša pa grickalice, peciva... Nađe se tu svašta nešto Vrlo srecna ali to bude samo jedan dan u nedelji, ostalih 6 sve po ps-u što bi se reklo, znači 4 puta za mesec dana. I to nije uticalo na moju kilažu dok god je ostalih 6 dana sve bilo sređeno. A imala sam i period kada sam posle treninga znala da ubacim puding, pizzu ili tako nešto i tad je najmanja verovatnoća da će otići u masti, jer tad organizmu treba "gorivo" za izgradnju mišića. Imala sam svakakve periode isprobavanja na sebi Osmeh za sada mi se lchf pokazao kao najbolji, tu sam znala da zaređam samo tako sa slatkišima, ali onim koji su dozvoljeni po lchf-u, pravim sama koristeći slatku pavlaku, jaja, kakao, kokos, bademe, lešnike, čokoladu sa 75% kakaa, neslani sir kao za cheesecake, maslac, steviju ili neki drugi zaslađivač... A kilogrami su se i dalje topili što mi je bilo fascinantno Osmeh
____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Cetvrtak 29.01.2015, 23:59, Naslov:
Meni su slatkisi problem. Volim slatko a sad trenutno ih zaobilazim Osmeh izbacila sam hleb i smanjila porcije, pa da vidim sta ce se desiti Osmeh nemam vremena puno za vezbanje, vezbam svaki dan u kuci koliko stignem, nekad 10, nekad 20 min. nije nesto ali valjda bolje nego nista Osmeh amandice, ako ti ne bude tesko podeli s nama neki od tih zdravijih slatkisa Osmeh
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Petak 30.01.2015, 14:11, Naslov:
Naravno da mi nije teško Osmeh

Lchf rafaello kuglice

100 g maslaca
100 g mlečne slatke pavlake
100 g sitnog sira (kao za cheesecake)
100 g kokosovog brašna
stevija

-Pavlaku za kuvanje i maslac zagrejati do vrenja, dodati steviju do željene slatkoće i kokosovo brašno. Ostaviti smesu da se prohladi na sobnoj temperaturi. Kada se potpuno ohladilo, dodati krem sir i ukoliko nije dovoljno slatko, dodati još malo stevije u prahu. Smesu preneti u frižider na 2,3 sata. Praviti kuglice i u sredinu svake utisnuti po jedan pečeni lešnik. Uvaljati u kokosovo brašno i vratiti u frižider na oko sat vremena.


Lchf nutella

250 ml mlečne slatke pavlake
80-100 g čokolade sa 75% kakaa
2 kašike kakao praha
60 g kokosovog ulja ili maslaca
100 g pečenih, mlevenih lešnika
stevija

-Otopiti slatku pavlaku, steviju i kokosovo ulje ili maslac na laganoj vatri. Kada počne da ključa, skloniti sa vatre i dodati kockice čokolade i kakao i mešati dok se sve ne istopi i sjedini. Dodati mlevene lešnike, promešati i uliti u teglicu. Ostaviti da se ohladi na sobnoj temperaturi, pa u frižideru.Ovaj krem bi trebalo držati u frižideru. Dok mi je tu stajao, bilo je ok, a nakon par dana stajanja u špajzu (koji je bio topliji tih dana) pokvario se. Ukoliko vam treba tečniji krem, možete istopiti na kratko na pari.


Lchf kokos mafini

3 jaja
100 g milerama
70 g maslaca
50 g kokosovog brašna
pola kašičice arome vanile
stevija

-Jaja izmiksati, maslac otopiti pa dodati jajima, izmiksati sve zajedno, dodati mileram, aromu, steviju i na kraju kokosovo brašno.Puniti kalupe za mafine (ja sam koristila silikonske) i peći na 180 stepeni oko 15-20 minuta.


Lchf bounty čokoladice

1 dcl mlečne slatke pavlake
80 g maslaca
125 g kokosovog brašna
150 g čokolade sa 75% kakaa
3 kašike maslaca
stevija

-Slatku pavlaku, steviju i maslac zagrevati. Kada se istopi maslac, skloniti sa šporeta i dodati kokosovo brašno. Preručiti smesu u menji pleh obložen pek papirom i ostaviti na sobnoj temperaturi 2,3 sata. Smesu nakon par sati preneti u frižider takođe na 2,3 sata. Izvaditi iz frižidera, seći na kocke ili pravougaonike po želji i malo oblikovati rukama. Vratiti u frižider dok se priprema preliv.Čokoladu otopiti na pari sa maslacem (dodati steviju ukoliko vam nije dovoljno slatko) i umočiti svaku kocku, pa vratiti na pek papir. Ostaviti u frižideru dok se čokolada ne stegne.


Lchf tiramisu krem

2 jaja
300 g krem sira (ili maskarpone)
10 g želatina u prahu
malo arome vanile
stevija
malo kakaa

-Odvojiti žunanca od belanaca, pa belanca izmiksati sa prstohvatom soli. Žumanca izmiksati sa stevijom, aromom i krem sirom. Spojiti ove dve smese. Želatin pripremiti po uputstvu pa sjediniti sa kremom. Sipati u činijice ili čaše i ostaviti u frižideru na par sati. Posuti kakaom i uživati.




____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Petak 30.01.2015, 14:20, Naslov:
Ovo još uvek nisam pravila, ali prvom prilikom pravim, samo čekam neko slavlje da ne bih celu tortu pojela sama Vrlo srecna
http://torta-pinjur-pjat.blogspot.co.uk/2014/03/kokos-torta-jos-jedna.html#more Cool Cool Cool
____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Petak 30.01.2015, 14:24, Naslov:
Evo recept i za lchf džem od jagoda Osmeh Više ideja nego recept, ali dobro dođe Osmeh

1 kg smrznutih jagoda
stevija

-Jagode (ja sam ih prethodno odledila) staviti u šerpu i zagrevati. Dodati steviju (moje su bile dosta slatke pa sam vrlo malo stevije dodala) i kada proključa kuvati na tihoj vatri uz povremeno mešanje. Kuvati ih dok se ne zgusnu (oko 30 min). Prebaciti tako vruće u secko ili blender i izblendirati. Ukoliko volite komadiće voća, izostavite blender.
____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Petak 30.01.2015, 14:29, Naslov:
Rolat sa lešnicima i pavlakom

4 jaja
80 g pečenih, mlevenih lešnika
300 g kisele pavlake
stevija

-Odvojiti belanca od žumanaca, pa izmiksati sa prstohvatom soli u sneg. Žumanca izmiksati sa stevijom, dodati lešnike i na kraju sneg od belanaca i na kratko izmiksati. Peći na pek papiru na 180 stepeni oko 10-15 minuta. Kada je pečeno uviti koru i ostaviti da se prohladi. Kiselu pavlaku zasladiti stevijom, premazati koru, uviti u rolat i ostaviti da se potpuno ohladi.

____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Petak 30.01.2015, 14:33, Naslov:
Zdrava crna čokolada

70 g kakao praha
60 g ekstra devičanskog kokosovog ulja (može i maslac)
stevija

-Kokosovo ulje istopiti, dodati steviju i kakao prah, pomešati sve zajedno da se lepo sjedini. Sipati u pleh ili tacnu na koju je potrebno prethodno staviti aluminijumsku foliju ili pek papir kako se ne bi zalepila čokolada, a možete iskoristiti i silikonske kalupe za praline, kao što sam ja. Ostaviti u frižideru da se ohladi.
____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Petak 30.01.2015, 16:39, Naslov:
Evo recept i za lchf pizzu, možda će nekog zanimati i slaniši Vrlo srecna

Za testo:

1 srednja glavica karfiola
2 jaja
1 šolja od 250 ml-izrendanog kačkavalja
malo belog luka u prahu, so, biber...

Karfiol usitniti pomoću secka ili izrendati. U šerpicu staviti vodu i kad počne da vri dodati karfiol, kuvati oko 5 min. Kuvani karfiol staviti u cediljku da se iscedi, kad se ohladi iscediti ga uz pomoć gaze ili čiste kuhinjske krpe. Bitno je što bolje iscediti da se "testo" ne bi raspadalo. Spojiti karfiol sa jajima, kačkavaljem i začinima. Rasporediti smesu na pek papiru i peći na 230 stepeni oko 15 minuta. Zatim izvadite testo, nafilujte sastojcima po želji i vratite u rernu na 10-tak minuta.

____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Petak 30.01.2015, 16:46, Naslov:
Brzinski lchf cheesecake u čaši Vrlo srecna

250 ml mlečne slatke pavlake
250 g maskarpone sira
7,8 kašika džema od jagoda sa stevijom
stevija

-Izmiksati slatku pavlaku. Sir i steviju izmiksati, pa spojiti sa slatkom pavlakom. Ređati naizmenično džem (od jagoda, malina..) pa smesu od sira.


Lchf kokos havana

Za kore:

9 belanaca
9 kašika kokosovog brašna
stevija

Za fil:

800 g kisele pavlake
400 ml slatke pavlake
1 kašikica arome vanile
15 g želatina u prahu
stevija

Za dekoraciju:

50 g kokosovog brašna

-Belanca izmiksati sa prstohvatom soli, zasladiti stevijom u prahu. Dodati kokosovo brašno i pažljivo promešati kašikom (nikako mikserom). Podeliti na 3 dela. Kore peći na 180 stepeni oko 10-15 min. Kiselu pavlaku izmiksati sa neumućenom slatkom pavlakom, dodati aromu vanile i steviju do željene slatkoće. Želatin pripremiti po uputstvu, pa dodati smesi od pavlake i na kratko izmiksati. Kada su se kore ohladile ređati u kalupu naizmenično kora-krem-kora-krem... Ostaviti u frižideru na par sati da se lepo stegne.Ukrasiti kokosovim brašnom ili umućenom slatkom pavlakom.


Lchf hleb

400 g samlevenih lanenih semenki
1 kašikica soli
4 jaja
100 g maslaca
0,5-1 dcl vode
2, 3 kašikice susama

-Maslac istopiti. Jaja izmiksati, pa dodati maslac i so i na kratko izmiksati. Dodavati mlevene lanene semenke i vodu i dobro izmiksati sve zajedno. Izručiti smesu na pek papir i posuti susamom. Peći u rerni na 180 stepeni oko 35-40 minuta.
Lanene sam samlela u električnom mlinu za kafu.


Slani lchf mafini

2 jaja
180 g kiselog mleka ili jogurta
40 g maslaca
100 g mlevenih lanenih semenki (50 g lanenih+50 g mlevenog susama)
100 g sira
malo slaninice
so

-Izmiksati jaja, maslac istopiti pa dodati jajima, dodati kiselo mleko i lanene, izmiksati sve zajedno. Slaninu sitno iseckati, sir izmrviti rukama i dodati smesi. Dodati soli po ukusu, zavisi koliko su slani sir i slanina, ja sam dodala vrlo malo. Puniti kalupe za mafine, po želji posuti ih susamom i peći na 180 stepeni oko 20-25 minuta.


Lchf čupavci

4 jaja
70-80 g mlevenih blanširanih badema
100 g kokosovog brašna
100 g čokolade sa 75% kakaa
50 g maslaca
stevija

-Belanca izmiksati sa prstohvatom soli u čvrst sneg. Žumanca izmiksati sa stevijom, dodati mlevene, blanširane bademe i po želji malo kokosovog brašna. Spojiti sa belancima i na kratko izmiksati. Peći na 200 stepeni oko 15 minuta.
-Čokoladu istopiti sa maslacem i par kašika vode, zasladiti stevijom ukoliko nije dovoljno slatko.
-Kada je testo pečeno i ohlađeno, iseći na kocke, umakati u čokoladni preliv i uvaljati u kokosovo brašno.

____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Nedelja 01.02.2015, 21:39, Naslov:
ijuuuuuu, sto su ti dobri ovi recepti, Amandice, hvala, isprobacu neke od njih Poljubac

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Utorak 03.02.2015, 11:37, Naslov:
oooo hvala Amandice Osmeh moram da probam neki sto pre. Samo ne znam da li u mom gradu moze da se nabavi stevija, moram da se raspitam. znam da su neki porucivali odnekud...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 05.02.2015, 19:52, Naslov:
Nema na čemu, nadam se da će vam se svideti Osmeh Te sam recepte sve isprobala i to su sve moje fotografije, vidi se, uopšte nisu profi Vrlo srecna
The teacher, ja sam naručivala steviju sa ovog sajta http://www.stevia.rs/webshop
sad je ima svuda po gradu pa više ne naručujem, pogledaj po apotekama i bio špajzevima Osmeh Kod nas ima i u univerexport-u.
____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Sreda 25.02.2015, 14:00, Naslov:
Lchf čokoladni rolat Osmeh

Za koru:
4 jaja
100 g mlevenih badema
1 kašika kakaa
stevija u prahu

Za fil:
150 g čokolade sa 70-75% kakao delova
250 ml mlečne slatke pavlake
50 g maslaca
stevija

-Odvojiti belanca od žumanaca pa ih izmiksati u čvrt sneg sa prstohvatom soli. Dodavati žumanca i mutiti mikserom, zatim dodati i steviju, kakao i mlevene bademe. Koru peći na 180 stepeni oko 10-15 minuta. Pečenu koru uviti u rolat i ostaviti da se ohladi.
-Slatku pavlaku zagrejati, zasladiti stevijom po ukusu, dodati maslac. Kada proključa, skloniti sa ringle i dodati komadiće čoklolade, mešati dok se čokolada ne istopi.
-Ostaviti da se ohladi, prvo na sobnoj temperaturi, zatim u frižideru na par sati ili u zamrzivaču na pola sata-sat ukoliko želite da ubrzate proces Osmeh Filovati koru i uviti u rolat. Meni je ostalo malo fila pa sam time premazala rolat (prethodno malo otopila na pari da bih lakše mazala) i posula mlevenim bademima.


____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 348
Koliko clanova ima idealna porodica?