Prirodni porodjaj VS carski rez

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Subota 24.05.2008, 21:01, Naslov:
Eto sad kad imam iskustvo sa porodjajem da kazem opet da je sigurno bolje poroditi se prirodnim putem. Ja sam morala da se porodim carskim rezom, bila je kriticna situacija za bebu, i to u lokalnoj anesteziji. To je opet mnogo bolja opcija od opste anestezije - brze sam se oporavljala. Sve vreme u bolnici sam zavidela zenama koje su mogle da ustaju bez problema i koje nisu vukle sa sobom infuzije, katetere i igle u rukama.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2
Reg. datum: 29.08.2008
Datum unosa: Petak 29.08.2008, 17:14, Naslov:
Tri puta sam se poradjala i sva tri puta prirodno,sekli su me samo prvi put i imam samo tri sava.
Imam vrlo lepa iskustva sa porodjaja,i svi su trajali kratko,sa srednjom cerkom sam na stolu bila citavih 5 minuta.
Kada bi opet trebalo opet bih isto uradila.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 60
Reg. datum: 08.08.2008
Datum unosa: Petak 29.08.2008, 18:26, Naslov:
Imala sam carski rez i lichno smatram da je bolje da se zena porodi prirodnim putem. Zasto? Zato sto kada sam ponovo ostala u drugom stanju ( i na nesrecu fetus je umro) pet puta su mi radili kiretazu jer nisu smeli lepo da ociste da ne probiju zid materice. P.S. Doktori su bili vrhunski.
____________________
[url=http://ticker.7910.org/eng][img]http://ticker.7910.org/as1clomNw360010Nzc3ODVkenw2N3p8TGp1YmF2IG5hanZlY2EgaW1h.gif[/img][/url]

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 10
Reg. datum: 01.08.2008
Datum unosa: Petak 29.08.2008, 18:40, Naslov:
Ja nisam pametna i menjam cesto misljenje jel sam prvi porodjaj imala prirodnim putem Tuzna Tako da sledeci porodjaj... Mislim da je to stvar odluke izuzev kada je moranje jace od nas. Sokirana

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Petak 29.08.2008, 19:59, Naslov:
Ma nece te ni pitati, porodicete prirodnoVrlo srecna heheh
Bez sale, uvek se ide na prirodni porodjaj ukoliko nije neka situacija koja zahteva carski rez - prethodni carski rezovi, odlubljivanje posteljice, karlicni polozaj bebe...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Bijeljina
Broj postova: 2
Reg. datum: 10.10.2008
Datum unosa: Petak 10.10.2008, 23:42, Naslov:
Ja sam za prirodno,naravno u koliko je sve ok....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 11.10.2008, 00:16, Naslov:
Slazem se sa,m@j@.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Subota 18.10.2008, 22:42, Naslov:
Ja sam oba porodaja imala prirodno i mislim da je to najbolje ukoliko nema potrebe za carskim rezom.....ne shvatam kada neko namerno hoce da ga seckaju bez potrebe
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Nevesinje
Broj postova: 165
Reg. datum: 17.09.2008
Datum unosa: Nedelja 19.10.2008, 00:57, Naslov:
Ja sam obadva puta imala carski rez.Tako da ja nemam pojma šta znači prirodan porod a i pravo da vam kažem ja se bojim, i nemogu da trpim bolove.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 86
Reg. datum: 17.10.2008
Datum unosa: Nedelja 19.10.2008, 03:49, Naslov:
nisam radjala , niti planiram uskoro, ali ako bi me sad zadesilo to bi def. bila epiduralna.
ne podnosim bol u nikako...
shvatam rizik ali .....
____________________
zvoncica1

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Nedelja 19.10.2008, 14:57, Naslov:
Mislim da je najbolje poroditi se prirodnim putem...nisam radjala ali bih htela da se porodim prirodnim putem.
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Apatin
Broj postova: 25
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 20.10.2008, 22:09, Naslov:
Kad god bi mi neko ranije spominjao porođaj, naježila bih se jer imam jako nizak prag boli, tačnije rečeno užasavala sam se toga. Međutim, porodila sam se pre dva meseca prirodnim putem i nikad neću zažaliti zbog toga. Brži oporavak, bolje je i manje stresno za naše najmilije bebirone a i koliko god da boli sve se zaboravi čim ih ugledamo. U situacijama gde je carski rez jedino rešenje, to je opravdano ali u svim drugim situacijama ženice ne zaboravite da nema ništa slađe i da nikada nemožeš biti srećniji nego kad ugledaš svoju bebu tek rođenu. Za mene je to bilo, rečima neopisivo iskustvo. Sreca
____________________
oli

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Petak 18.09.2009, 09:17, Naslov:
Koliko god da boli (a boli), ja sam vise za prirodni porodjaj ako bi se biralo. Bliznakinje sam rodila za otprilike 5 sati bez ikakvih olaksica protiv bolova i ponosna sam danas na sebe, jer se i ovako zene sve vise odlucuju za carski rez i kad nema potrebe, sto iskreno ne razumem. Verovatno je strah u pitanju...Oporavila sam se prilicno brzo, nisam mogla da ustanem isto vece, ali sam zato sutradan, bilo je tu i nekoliko kopci. Secam se zena u porodilistu koje su mi se cudile sto sam uopste htela prirodnim putem sa blizancima, takodje im je bilo neverovatna duzina porodjaja posto ni jedna nije bila ispod 10 sati sa jednim detetom. Drugi porodjaj sam dugo smisljala kako cu posto jacinu bolova nisam zaboravila, ali je ipak prevagnula moja zelja za prirodnim. Jos sam cula da bebe kada se rode prirodno imaju bolju vezu sa majkom i dosta manje stresa pri porodjaju, jer ga dozive - prirodno kako treba. To mi je prevagnulo pa sam moje luce odlucila da rodim u vodi (svakome bih preporucila), sasvim prirodno. Porodila sam se za 1,5h i jos uvek ne mogu da verujem kako je brzo islo. Nisam verovala babici kada mi je rekla da se napnem samo jos jednom i beba je tu...ma mogla sam da poletim...nikakvo usivanje, nista...muz posle sat vremena dovodi mi decu i svekrvu. Ja ustala da ih snimim kamerom kako ulaze svekrva me gleda zabezeknuta kaze mucajuci ''pa kako mozes da hodas, samo sto si se porodila''- a ja stvarno ko da sam dobila krila od srece, pogledam muza koji blista jos vise (ponosan na mene i bebicu) deca sva sretna sto mogu da ih zagrlim, uzmem u narucje, gnjavimo bebu...Jos je sve moglo ici i brze da sam bolje slusala babicu priznajem...Ovo je moje iskustvo i svim mama iskreno preporucujem prirodno, sem ako naravno nema nekih komplikacija...I jos nesto moja mama je najmladju sestru koja je bila okrenuta karlicno rodila potpuno prirodno...Carski rez je danas slicno nesto kako modni trend, tako bar ja mislim. Mislim
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 15
Reg. datum: 04.12.2009
Datum unosa: Petak 04.12.2009, 10:10, Naslov:
Ja sam uvek za prirodan porodjaj... Mada neke zene bolje prodju na carski... Sve je individualno...
____________________
Sledite link i dajte mojoj princezici besplatno svoj glas... Hvala!!! http://takmicenje.pampers.rs/gallery_details.php?id=920.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 8
Reg. datum: 11.10.2015
Datum unosa: Sreda 04.11.2015, 10:11, Naslov:
Prirodni porodjaj . Prvo zato sto je to neko prirodno stanje organizma na koje se telo privikava tokom cele trudnoce. Slazem se da boli ali jedino je to njegova negativna strana. Nisam za epidural a i anasteziolog mi je pre savetovao spinalnu anesteziju jer je manje rizicna. Smatram da zena treba da bude svesna za vreme porodjaja , da vlada situacijom da kontrolise svaki detalj a to epidural ne dozvoljava. Dakle glasam za prirodni,eventualno carski ( ako postoje opravdani razlozi za to ).

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 247
Koliko clanova ima idealna porodica?