Kuca i imanje

  • 1
Moderator
Danka211 - Zenski forum
Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 18:20, Naslov: Kuca i imanje
Da li je lepo kada stari i pored svoje dece moraju biti prinudjeni da nekom trecem licu daju na poklon kucu i imanje,samo da bi bili uz njih kada ne mogu vise da se brinu o sebi?
Jedna baka u mom komsiluku zivi sama,deda je umro pre par godina.Pre par godina je svo imanje prepisao bratanici,jer oni nisu imali dece.U Ugovoru je zavedeno da baka ima pravo da to sve koristi dok je ziva,ali nema prava nista da proda.Navedeno je i to da njegova bratanica "mora " brinuti o njegovoj supruzi i sahraniti je kada umre.Medjutim,ona uopste ne vodi racuna o baki,sem sto je globi,retko je i posecuje.Baka se cesto pitala da li bi mogla da ospori taj testament i pokloni imanje nekome ko ce voditi racuna o njoj,ali su joj govorili da nema prava na to.Sta mislite o svemu tome?
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 637
Reg. datum: 14.10.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 18:23, Naslov:
Nije lepo, ali kad vec ta deca nece da brinu o njima, nisu ni zasluzili tu kucu!
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Utorak 11.11.2008, 18:27, Naslov:
Biksi,u potpunosti se slazem!!!Apsolutno nemam sta da dodam!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
Danka211 - Zenski forum
Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 07:27, Naslov:
A da li imaju ta njihova deca prava da posle svega toga traze da im se dodeli nasledstvo? Kakav je nas zakon u vezi takvih slucajeva?
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 09:05, Naslov:
ako roditelji na vreme tj pre smrti regulisu sudsku oporuku ili prevedu na ime buduceg vlasnika uz lekarsko uverenje da to rade pri cistoj svesti ne mogu deca tu nista dobiti, mogu se suditi al nece nista dobiti, znam par slucajeva takvih gde deca dodju samo kao lesinari da pokupe sta ima, al na sudjenju ostanu kratkih rukava. A i treba im tako, zato se meni ovde u swe svidja citav radni vek uplacujes jedan deo koji kad ostarac mozes prebaciti starackom domu pa nikom hvala, niti si kome na teret.
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 13:15, Naslov:
Po nasem zakonu deca ipak mogu da ospore oporuku i ako nadju bilo kakvu rupu u ugovoru eto im nasledstva Tuzna
To je stvarno bedno, pa sta ocekuju onda od svoje dece?
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 15:36, Naslov:
Mislim da deca koja ne vode brigu o roditeljima ne treba ni da dobiju nasledstvo! S druge strane, svi postavljaju pitanje kakva su ta deca kad ne brinu o svojim starim i onemocalim roditeljima (stvar morala), a niko ne postavlja pitanje da li su roditelji zasluzili takav tretman?
Ako se pravi Ugovor o dozivotnom izdrzavanju, tesko da ce deca ista moci da ospore , medjutim sto se tice testamenta, mislim da je stvar drugacija.... Ko ima boljeg advokata ima jaci pravni osnovOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 16:16, Naslov:
Ima i tu necega, u pravu si... svi pretpostavljaju da je roditeljima urodjeno da ce uraditi sve za decu i da ce ih odgajati na najbolji moguci nacin i pruziti im sve...nazalost i sama znam za nekoliko slucajeva gde su roditelji bas omanuli. Jesu rekti slucajevi makar koje ja znam, ali ih eto ima...
Ma deca koja hoce da se brinu o roditeljima ne rade to da bi dobila nasledstvo ili bilo sta od roditelja vec iz ljubavi prema njima. Tako i treba da bude. Kad sve to dospe na sud postane mucno i tesko i motivi i namere se pobrkaju...
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 19:15, Naslov:
Ja bi se brinula o roditeljima i bez naslestva......i oni su se brinuli za mene kad sam bila mala pa mislim da treba da im to uzvratim kad budu stari i kad im bude moja pomoc trebala Cvijece

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 21:50, Naslov:
Jedna od deset Bozijih zapovesti kazeTralalalalaostuj oca i majku!!!!Da li je postovanje gledati samo matrijalnu korist ili cemo svoje roditelje gledati iz ljubavi i hvale za sve sto su ucinili za nas.
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 17.11.2008, 22:14, Naslov:
E,kako neko gore rece-sve zavisi i od roditelja!
Ovo je sada tema za razmisljanje...
Ako mi imamo roditelje koji su nas voleli i postovali citavog zivota,naravno da je za osudu odbaciti ih u starosti i dozvoliti da se neko drugi stara o njima...pa jos i traziti naslestvo!To je vec totalno ludilo !
Sa druge strane,postoje i roditelji koji su doneli svoju decu na svet i misle da su time zavrsili svoju ulogu u njihovom zivotu...Nema ni ljubavi,ni postovanja,ni lepe reci...U takvim slucajevima,kojih na zalost ima dosta,dajem puno pravo deci da traze svoje nasledstvo,iako nisu zeleli da ucestvuju u nezi svojih "roditelja".Zar ih mozemo osuditi?

Sto se "bake" tice,trebala bi se posavetovati sa advokatom i pokusati da ospori oporuku,kada je vec takva situacija...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 821
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 07:22, Naslov:
To treba neki advokat da vidi,mislim da ce naci neku rupu u zakonu,ili ona da prijavi da ne vodi racuna o njoj.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 259
Koliko clanova ima idealna porodica?