Upala usiju kod male dece.

  • 1
kikinda
Broj postova: 53
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 13:02, Naslov: Upala usiju kod male dece.
Moja cerkica ima ceste upale usiju,takoreci bez ikakve najave,odnesem je lekaru jer recimo place sat vremena,i on konstatuje upalu.Kakva su vasa iskustva,i sta mislite o homeopatiji?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 13:05, Naslov:
Moja sestra trenutno ima upalu usiju Tuzna .Bas je jako bolelo,sad je malo bolje. Dobila je sirup i kapi i nadam se da ce brzo da mi ozdravi.
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kikinda
Broj postova: 53
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 13:09, Naslov:
Koliko ti sestrica ima godina,i koje kapi joj je lekar prepisao,bas me zanima,jer je i moja prosli put dobila neke kapi za usi?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 13:16, Naslov:
ima 8 godina,dobila je Gentokulin kapi za oci da stavlja u nosic,sirup Pances i defrinol sirup
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kikinda
Broj postova: 53
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 13:21, Naslov:
Kazu da to jako boli,ja na srecu nikad nisam imala upalu usiju.Zelim tvojoj sestrici da brzo ozdravi.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 13:23, Naslov:
Hvala Mala Bo
Zdravo
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 13:42, Naslov:
Mislim da nema nista gore od toga kad se dobije upala uva ili kada jako boli zub...
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 13:48, Naslov:
Najbolji lek za decu i za odrasle je da se detetu iscedi nekoliko kapi cuvarkuce u uvo,vise nece da ga boli,a upala se makinje nakon par minuta....ja sam tako radila mojoj deci i deci od prijateljice,a nedavno sam i sebi,stvarno pomaze...
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 13:52, Naslov:
ja sam probala sa cuvarkucom,stvarno uspeva...izgnjecila sam je da bi dobila zeleni sok...
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kikinda
Broj postova: 53
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 13:56, Naslov:
Znam Danka i za cuvarkucu i za mlako ili toplo ulje,ali kad odvedes dete kod lekara a kapala si mu nesto od toga u uho,samo sto te ne istuku,tako je bar ovde kod nas,jako su protiv prirodnih lekova,pogotovo pedijatri.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 14:00, Naslov:
Cuvarkucu ne mogu ni da primete,a ulje da,ali posle nema potrebe ni da ode kod pedijatra
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 16:34, Naslov:
vidi, kada pedijatre ili lekare pitas za kontraindikacije, e , onda oni polude, a onda te pitaju zasto te to zanima???a ako slucajno kazes da zelis da znas za nezeljena dejstva, prosto jer to treba neko da koristi, onda im to prvo povisi krvni pritisak, a onda nezaustavljivo pobesne... moje dve najbolje prijateljice su lekari, uvek im se zalim zbog toga , a krpim i njih i pitam zasto su studirali medicinu, ako su nervozni, ili nece da se upustaju u objasnjenja. meni je puno dvoriste kojekakvih lekovitih biljaka, a u kucnoj apoteci imam medicinski ugalj, aspirin i hidrogen i neke biljne gelove iz rusije, sa guscijom masti i parafinom. te kapi za nos uopste nisu dobre, jer isusuju sluzokozu nosa, ako se duze ili cesto upotrebljavaju. deca imaju cestu upalu uva, ako im neko vreme curi nos, pa ne umeju da ga izduvaju,ili se ne zaleci dovoljno.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 16:37, Naslov:
nama je lekarka rekla da se te kapi koriste samo 5 dana,a kada bi se svi lecili sami biljkama,oni ne bi imali posla,mozda zato tako reaguju,ne znam
____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Subota 15.11.2008, 16:49, Naslov:
Nas mali cesto nosi strajfnu zbod upale,a i ja sam mu se od letos pridruzila.Imamo bazen,pa valjda kao reakcija na hlor,a on i trenira plivanje,pa je problem jos gori.
Poslednje sto je koristio su kapi Dexamethason-neomicin i one su stvarno delotvorne.Koriste se 5 dana po 2 kapi ujutru,u podne i uvece.Za dan-dva upala prodje.
Sto se tice cuvara kuce,on je itekako dobar,ali kod blazih upala.Kada su upale jake ne bih se igrala,jer su posledice jako opasne.Govorim vam to iz jako loseg licnog iskustva.Ja sam na jednom uvu ostetila sluh trajno i sada za svaku upalicu trcim kod lekara u strahu da se to ne desi i sa drugim uvom.Mali je isto jako osetljiv,ali je mnogo bitno da se brzo reaguje,dok se upala ne pojaca.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 124
Reg. datum: 14.02.2009
Datum unosa: Cetvrtak 26.02.2009, 20:16, Naslov:
E, katastrofa! Nije mi bilo nista gore nego kad moja mala dobije upalu uha. Spas kod nas je bila operacija treceg krajnika (doduse, kod nas se ispostavilo da joj treci krajnik radi velike probleme i da je on uzrok za sve te ceste upale). Otkako su Tini izvadili treci krajnik, ne znamo sta je pun nosic (a od toga obicno krene), a o upali da ne govorim. Operaciju je imala u septembru mesecu, i evo smo celu jesen i zimu prosle bez ijednog problemcica.

Ja sam cula i za kapanje obicnog ulja u uho, ali to se nisam i ne bih usudila da radim.
Cuvarkuca je zakon. I sve se vise okrecem narodnoj medicini... nisu nasi stari bili glupi i zaostali Wink Jos nisam cula da je neko postao imun na neke narodne lekove, dok za ove nase "moderne" jesam. Licno sam postala imuna na nekoliko njih.

Cula sam i da kod upale uha pomaze i grejanje peskirica, pa stavljanje na bolno uho... koliko pomaze nemam pojma, svakako je lakse za podneti bol.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Utorak 24.03.2009, 09:41, Naslov:
Meni je sin nedavno imao upalu uha,bas ga je bolelo!
Pio je antibiotike i kapi sam mu stavljala u usi!!!
A kad vidis malo dete da ga tako jako boli,da poludis!!!!!
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Utorak 24.03.2009, 13:04, Naslov:
i,moj stariji je pre mesec dana imao manju upalu,pio je antibiotik ,i kapi sam mu stavljala,a cuvarkuca je jako dobra za uvo

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Ub
Broj postova: 84
Reg. datum: 23.03.2009
Datum unosa: Ponedeljak 30.03.2009, 18:33, Naslov:
NA moru sam upoznala jednu mamu čija devojčica je imala upalu ušiju, a da nije imala simptome???!!! Stariji decak je bio bolešljiv, pa valjda nisu primetili ...Mala je tada imala oko 18 meseci. Prestala je da čuje i samim tim i da se mentalno razvija.Majka je primetila da dete ne čuje tek u trećoj godini i na svoje insistiranje lekar ju je poslao kod ORL.Izlečili su sluh i tu upalu, ali devojčica se usporeno mentalno razvija...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 30.03.2009, 22:27, Naslov:
Sva sreca pa ja nisam imala takvih problema sa svojom decom.Organizam im je dosta jak i imunitet super tako da bas nesto i nisu ni bolesljive...hvala Bogu.
Moj muz je imao problema sa usima (imao je i zauske) kada je bio mali i uopste mi nije bilo svejedno kada sam slusala njegova secanja iz tog perioda...Jadnicci mali...
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 181
Koliko clanova ima idealna porodica?