Depilacija secernom penom

Beograd
Broj postova: 1045
Reg. datum: 31.10.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 11:16, Naslov: Depilacija secernom penom
"Depilacija šećerom, stari recept Bliskog istoka, ponovo dobija na popularnosti. Po postupku je vrlo slična depilaciji voskom, topao šećer se nanese na kožu, zatim se ukloni pomoću tankih platnenih traka. Za razliku od voska šecer se samo malo zagreva tako da se koža manje iritira. Takodje, šećer se više lepi za dlake, a manje za kožu, pa je depiliranje olakšano. Šećerna pasta je rastvorljiva u vodi, lako se uklanja pomoću tople vode, nema lepljivosti i nereda.

Zbog korišćenja isključivo prirodnih sastojaka ova se depilacija može primjenjivati i kod osoba sa izrazito osetljivom kožom i onih koji su skloni alergijskim reakcijama. Smola u potpunosti obuhvata dlaku i čupa je iz korena, tako da je i ponovno izrastanje usporeno, a vremenom se proredjuje i njihova gustoca. Čitav postupak manje boli nego kod klasičnih metoda.

Potreban materijal:

250g sečera
200g meda
2 kašike svežeg soka od limuna
nekoliko platnenih traka

U čistoj posudi šečer se zagreva dok ne potamni. Zatim se doda med i sok od limuna. Smeša se skine sa vatre i lagano meša dok ne postane zlatno-žuta, gustine kao smola.
Posle dezinfikovanja kože, šećerna pasta (koja u ruci liči na smolu) nanosi se suprotno od rasta dlake. Pasta obuhvata dlaku u korenu i onda se naglim pokretom šećerna pasta uklanja s kože u prirodnom pravcu rasta dlake. Važno je naglasiti da nije neophodno čekati da dlake porastu do određene dužine (kao što je to slučaj s depilacijom voskom), već se odstranjuju i one najsitnije. S obzirom da se dlaka uklanja u svom prirodnom pravcu rasta, ne dolazi do urastanja. Urasle dlake se stvaraju, s jedne strane, ako su dlake sklone da urastaju nisko ispod kože i s druge strane, ako se dlaka izlomi prilikom primene drugih metoda, na primer brijanjem, depilacijom voskom, čupanjem pincetom. Kod epilacije šećernom penom dlake se ne kidaju i ne lome, a koža je mekana i nežna.

Razlike između voska i šećerne paste
Prednosti-Pasta od šećera se nanosi suprotno od rasta dlake i tako prodire u folikul, dok se vosak nanosi u prirodnom pravcu, ali ne može da prodre do korena dlake.
-Pasta od šećera se s kože uklanja u prirodnom pravcu rasta brzim pokretom, a vosak se skida suprotno od pravca rasta, što kida dlaku.
-Šećer uklanja i najkraće dlake s tela, čak i one koje vire 0,5 mm, dok za depilaciju voskom moraju da porastu 1,5 mm.


Pre depilacije možete kožu prekriti toplim peškirom, kako bi otvorili folikule."


Postoji jos jedan nacin spremanja smese:
casa secera
pola case vode
jedan limuntus
Postupak je isti.

Da li ste probale ovaj nacin odstranjivanja dlacica(kuci ili u salonu)?

____________________
Jedan klik,molim vas http://www.e-castig.com/index.php?r=q164w

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 11:54, Naslov:
joj ja ne bi smjela,znam da je to trenutak bola,ali opet..
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 529
Reg. datum: 04.11.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 12:27, Naslov:
Nisam to probala,dlake najčešće skidam el.depilatorom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 13:26, Naslov:
Neka mi neko javi kad bude na sebi primenio tu novu verziju Bljak jer me zanima koliko to boli Mislim

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 184
Reg. datum: 06.11.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 13:37, Naslov:
Ja sam probala sama sa tračicama,i nikad više...Vruce
Htjela sam da kupim elek. epilator,ali se plašim da puno boli.Reci mi Ana02 kakvo je tvoje iskustvo?
Tako da za sad idem kod kozmetičara.
____________________
Kad si u nevolji, zakucaj na vrata prijatelja i - otvorice ti se oci!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 13:41, Naslov:
Koristim depilaciju voskom, ranije vrucim, sada sam kupila grejace pa hladnim... Ponekad koristim el. depilator kad su dlacice kratke pa ne mogu da se izdepiliraju voskom a hitno trebam glatke noge...
Nisam probala depilaciju secerom, ali mislim da je podjednako bolna kao voskom, nema razlike ako cupas iz korena?!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 529
Reg. datum: 04.11.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 13:45, Naslov:
Meni je super,ja se prvo istuširam i onda se depiliram.Boli malo u početku dok se ne naviknem a kasnije ništa.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 13:50, Naslov:
Pa bolucka... Valjda mi koji se dugo depiliramo smo oguglali na taj bol, a secam se prvog puta - bilo je prilicno traumaticno... Ali, sve za lepotuOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 13:50, Naslov:
Ja sam probala davno depilaciju secerom...i nikada vise necu to ponoviti! Vrlo srecna
Doduse,dame,nemojte zbog mene gubiti hrabrost-ja se ni voskom ne mogu depilirati!Mnogo sam plasljiva po tom pitanju,a posebno ako depilaciju treba neko drugi da mi radi! Depiliram se iskljucivo sama elekt.depilatorom i prezadovoljna sam.
Prvo-radim sama pa me manje boli! Vrlo srecna (Vise volim sama sebe da mucim,nego da to zadovoljstvo priustim drugima Lud )
Drugo-ne moram da cekam da puno porastu!
Trece-kada mi krenu suze niko ne moze da me vidi Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna
Salu na stranu,mene najmanje boli kada se depiliram elektricnim depilatorom.Prvi put je mozda malo neprijatno,ali verujte mi da cak i pazuh sada depiliram bez ikakvih problema

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 13:57, Naslov:
najbolji je elektricni depilator,suze mi krenu kad ugledam vosak i na izlogu.Dva puta sam se depilirala sa voskom i vise nikada.
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 529
Reg. datum: 04.11.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 14:00, Naslov:
Ja sam se nekad depilirala i voskom ali mi je el.depilator zakon.Ispod pazuha ja skidam brijačem jer imam mladež na lijevoj strani pa nesmijem.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Krusevac
Broj postova: 805
Reg. datum: 26.10.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 14:04, Naslov:
I nemoj da rizikujes,Ana.To moze biti jako opasno.I bez mladeza nije naivno zbog zlezdi.
Ja jedino prepone nikako ne mogu.Nikako da smognem snage i hrabrosti Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
tini - Zenski forum
Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 14:08, Naslov:
Uglavnom to radim u salonu sa voskom
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 184
Reg. datum: 06.11.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 14:36, Naslov:
Jeste se depilirale kada ste bile trudne???
____________________
Kad si u nevolji, zakucaj na vrata prijatelja i - otvorice ti se oci!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 529
Reg. datum: 04.11.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 14:54, Naslov:
Ja depiliram i prepone.A depilirala sam se i kad sam bila trudna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 14:58, Naslov:
Depilirala sam se i trudna i to sve kao i da nisam: cele noge, ruke, prepone, donji deo stomaka ( to sam jedino izbegavala u velikoj trudnoci(7,8 i 9 mesec). I nausnice naravno.
Ispod pazuha se brijem, a obrve cupkam pincetomOsmeh
Inace, mene manje boli voskom nego el. depilatorom jer on cupka jednu po jednu, a voskom - stegnas zube, cimnes traku i gotovo. Takodje, vise volim da se sama depiliram...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 184
Reg. datum: 06.11.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 15:05, Naslov:
Pa neko kaze da nije dobro depilirati se u trudnoci,zbog bola...
Mada jos nisam pri tome Mislim,ali eto da pitam.
____________________
Kad si u nevolji, zakucaj na vrata prijatelja i - otvorice ti se oci!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 15:10, Naslov:
elektricni depilator je za mene super,brijac koristim ispod pazduha jer takodje imam mladez(Kao Ana) i super sam zadovoljna... Zdravo
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 373
Reg. datum: 05.07.2007
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 15:14, Naslov:
Ne znam, ali ako mislis da bi ti to smetalo, nemoj koristi zilete... Pregrmeces tih devet meseci, pa posle se ponovo depiliraj...
U trudnoci nemoj nista da radis sto ti ne prija, ili ceka se bojis ili ako sumnjas da je ispravno da to radis... Na primer ja se nisam farbala, ne farbam se ni sada jer dojim i bez obzira sto bar polovina ljudi oko mene vise voli kad imam svetliju kosu ja smatram da ne treba da se farbam i postujem samo svoje misljenje...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 529
Reg. datum: 04.11.2008
Datum unosa: Utorak 18.11.2008, 15:15, Naslov:
Ja sam negdje nedavno čitala da depilacija u trudnoći ne škodi.A i savjetovala sam se sa nekim ženama starijim oko toga i rekle su mi da mogu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 189
Koliko clanova ima idealna porodica?