Pilule i hormoni

leskovac
Broj postova: 9
Reg. datum: 23.11.2011
Datum unosa: Utorak 24.01.2012, 17:43, Naslov:
Da i ja pitam nešto, možda neka od vas može nešto da mi kaže o tome što me muči. Pijem Yazz thormonske tabletice i ovo mi je prvi mesec, počela sam od prvog dana ciklusa i ovo nešto roye - smedje nikako da prestane skroy, pijem roze tabletice ima ih 24, pa onda 4 bele. Da li je normalno sto ovo curi po malo i da li ce ciklus biti uredan kad krenem sa belim_ Hvala vam unapred bas se brinem. Tuzna Tuzna Zid

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

leskovac
Broj postova: 9
Reg. datum: 23.11.2011
Datum unosa: Utorak 24.01.2012, 17:46, Naslov:
Zovu se Yaz tačnije, kad sam zaboravna i smotana, sta reci.... Tjesi Tjesi

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Utorak 24.01.2012, 17:54, Naslov:
A jesi procitala uputstvo?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

leskovac
Broj postova: 9
Reg. datum: 23.11.2011
Datum unosa: Utorak 24.01.2012, 19:01, Naslov:
Jesam, procitacu ponovo sada mislim da nista o tome nije pisalo. Zakazala sam kod svog ginekologa ali do tada me radoznalost i crv sumnje ubi, jos sam letos imala i konizaciju radjenu, pa cistu na jajniku zatim, pa brinem...evo citam opet uputstvo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Sreda 25.01.2012, 16:25, Naslov:
Dobro pa otvorih ovu temu. Ja pijem YAZ vec treci mjesec. Počela sam piti zbog jako obimnih mentruacija i sve je ok. Prvih 3-6 mjeseci je period adaptacije i za to vrijeme je normalno da imas tackasto krvarenje ili smedjkasti iscjedak (hormini) jer hormone i uzimas. Meni se prva dva mjeseca pojavljavao smedji iscjedak 10 dana prije nego dobijem i menstruacija skrooz kraca i manje obimna (i grudi mi rastu) jos uvijek. Nisam poznavala veceg protivnika hormonalne terapije i bjezala sam 6 god od iste a bila mi je jedini lijek za anemiju. Yaz su pilule sa najmanje hormona a nus pojave su minimalne. Treba se riješiti predrasuda. Tako da draga, sve je to normalno. Samo ti njih pij redovno, svaki dan u isto vrijeme i bez prekidanja. Cim zavrsis jednu kutijicu odmah pocinjes drugu a dobijes u periodu kad uzmeš treću ili četvrtu bijelu pilulu. Sretnooo
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Subota 28.01.2012, 14:11, Naslov:
Mislim da treba ti sigurno malo jace tablete...... najbolje bi ti bilo da odes kod svog doktora i da se posavetujes .... jer ja sam imala isti slucaj sa antibebi pilulama ,posle dva meseca sam otisla kod ginekologa da se raspitam da li je to normalno ....bila sam nervozna , grudi su me bolele , ponekad glavobolja , smedjkasti iscedak ....poluditi dva meseca sa uloskom .......i do kraja se ispostavilo da mi trebaju jace hormonske tablete i sad ih pijem vec 5 god i sve je ok

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

leskovac
Broj postova: 9
Reg. datum: 23.11.2011
Datum unosa: Sreda 15.02.2012, 23:48, Naslov:
Hvala vam na odgovorima, zlatne ste, zaista. Bila sam kod svog ginekologa, i sada sa drugom kutijicom je sve u redu. Osecam se dobro, nema iscedaka a grudi i dalje ponekad bole i rastu, mada je period adaptacije jos uvek. Inace sam super. Mislim da ce mi ovo resiti problem veliki sa anemijom koji imam duze vreme, vec mi se povlaci sivilo ispod ociju. Pozdrav puno hvala! Sreca Zurka

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Cetvrtak 16.02.2012, 20:31, Naslov:
Vrlo srecna drago mi je da je sad sve uredu jer ipak smo sve mi drugacije ......... i pored nasih saveta treba se obratiti opet doktoru i razjasniti sve ono sto nas muci

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 77
Koliko clanova ima idealna porodica?