Da li umete da prastate

Broj postova: 295
Reg. datum: 13.08.2009
Datum unosa: Petak 21.08.2009, 20:22, Naslov:
Bog kaze: Veliki si onoliko koliko mozes da oprostis!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Petak 21.08.2009, 20:44, Naslov:
da ali ne zaboravljam Tuzna
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Petak 21.08.2009, 20:58, Naslov:
Ako prastas i tebi ce biti oprosteno
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Petak 21.08.2009, 21:37, Naslov:
Prastam ali ne zaboravljam!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Petak 21.08.2009, 23:19, Naslov:
Pa drage moje to vam je velika greška što ne zaboravljate, zapravo niste ni oprostile kako to vi mislite da jeste.
To je vellika zamka. Tek kad naučite da oprostite u potpunosti, moći će te da krenete dalje. Mene je to na kraju vuklo kao kamen oko vrata. Onda sam to sve otpustila (oprostila) i sve je krenulo onako kako treba.
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Petak 21.08.2009, 23:38, Naslov:
Duska je u pravu,ako oprostimo a ne zaboravimo to je kao da nismo ni oprostile,bas tako
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Subota 22.08.2009, 09:33, Naslov:
Vec sam napisala da sam uvek zelela da NE zaboravim,ali uvek kad sam oprostila uvek sam i zaboravila...smatram da ako ne zaboravimo samo sami sebe mucimo...a cemu onda sve to?!
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Subota 22.08.2009, 09:56, Naslov:
Sto se mene tice kada kazem da sam oprostila, ali ne i zaboravila, to znaci da to mu(joj) vise na uzimam za zlo ucinjeno. Medjutim u mojoj glavi ostaje memorisano (na moju zalost takvog sam sklopa da pamtim previse i sto treba i sto ne treba).
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 108
Reg. datum: 10.12.2008
Datum unosa: Utorak 01.09.2009, 13:30, Naslov:
Najteze oprastam onima koje najvise volim. Zapravo, njihove me povrede najvise bole, pa mi najteze pada kada od njih dobijem "noz u ledja". A desavalo se...
Inace, prastam, ali to je teret koji kasnije teglim za sobom kao vagon. Jako vodim racuna da ja ne povredim druge (ponekad i preterano), pa zato isto ocekujem i od okoline.
A mislim da neke stvari nikada i ne treba oprostiti.
____________________
Brod je najsigurniji u luci, ali nije zato napravljen!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Utorak 01.09.2009, 15:00, Naslov:
Umem da prastam, ali njemu ne mogu oprostiti...
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vršac
Broj postova: 436
Reg. datum: 07.08.2009
Datum unosa: Utorak 01.09.2009, 15:04, Naslov:
Hm..pa...mogu da oprostim...zavisi sta i kome...čovek kad voli prašta...oprostila sam prevaru bivšem mužu par puta...ali...on nije prestao sa varanjima pa sam se ja naprasno ohladila i postalo mi je svejedno...samo sam čekala dan da pokupim decu i vratim se kući...nekako iz svega izvlačim nešto pozitivno pa i dalje praštam...ali prevaru više nikad....
____________________
...moj je život igra bez granica....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Utorak 01.09.2009, 15:21, Naslov:
Svaka cast kiki
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vršac
Broj postova: 436
Reg. datum: 07.08.2009
Datum unosa: Utorak 01.09.2009, 15:25, Naslov:
hvala hvala mada svi kažu da sam luda što sam praštala ali eto....volela sam ga, nije da nisam,nadala se da će se smiriti...ali eto nije...mada sad kad nemam više nikakvih osećanja prema njemu, kontaktiram sa njim normalno...njegovu ženu u šali zovem snajka a njegovoj ćerkici sam "tetka" jesam luda znam ali deca nisu ništa kriva...a ipak je ona sestra mojoj deci...a i slatka je...šta da radim...bolje mi je bez njega a i život ide dalje....
____________________
...moj je život igra bez granica....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Utorak 01.09.2009, 15:32, Naslov:
Naravno, deca nista nisu kriva i treba zbog svoje dece da imas dobar odnos sa tom devojcicom.
Nisi luda, nego si ga volela.
A, sigurna sam da je on do danas ostao isti.
Bitno je da si svesna sta si napisala kao poslednju recenicu... bolje mi je bez njega, a i zivot ide dalje.
Tako je, zivot ide dalje, jos ce se 1001 lepa stvar dogoditi.

____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vršac
Broj postova: 436
Reg. datum: 07.08.2009
Datum unosa: Utorak 01.09.2009, 15:36, Naslov:
naravno da sam svesna...bilo mi je bolje čim sam se vratila sa klincima kući...počela sam da dišem...nije više bilo gušenja, pritiska, ružnih situacija...a i ja sam postala nekako raspoloženija...jednom prilikom me je jedna koleginica pitala šta mi je...nekako sam zračila...sledio je odgovor"razvela sam se" uz moj široki osmeh a ona je ostala da gleda zamnom sa otvorenim ustima....a on..pa ja sam rekla da će on kad ostari da ostane sam jer vuk dlaku menja....a i švalerke...i to na veliko Wink
____________________
...moj je život igra bez granica....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 879
Reg. datum: 02.07.2009
Datum unosa: Petak 13.11.2009, 11:27, Naslov:
Oprostite uvek kada možete



Često nam se kaže da je potrebno oprostiti, i to je savršeno tačno - ali oprostiti nije nimalo lako, i to iz mnogih razloga. Nije ni nemoguće, daleko od toga, ali treba savladati veliki deo sebe da biste zaista uspeli da oprostite.

Kada nas neko povredi, prva reakcija je da želimo da uzvratimo istom merom. Povređen nam je ponos ili samopoštovanje, razočarali smo se u nekoga, nešto o čemu smo sanjali nije ispunjeno - i želimo da nam se nastala šteta nadoknadi ili da i mi isto toliko oštetimo onoga ko nas je povredio. Međutim, to nije sve.

U opraštanju nas mogu omesti neka uverenja koja već imamo, kao ono da je praštanje za slabiće, ili da bismo bili licemeri i lažovi ako oprostimo onda kad to ne želimo, ili da nećemo oprostiti toj osobi jer ama baš nikad ne preuzme odgovornost za svoje greške. Tu je i objašnjenje za ponašanje osobe koja nas je povredila: uvek je ta osoba ona koja je kriva, jer se ponela nepromišljeno, nebrižljivo, samo sebe gleda, ne ceni nas, to je sve bilo namerno... Ovde je posebno interesantno to da nam se često dešava da, iako lako okrivimo druge, za sebe nalazimo opravdanje - tako smo se poneli jer nas je ta osoba iznervirala, dete je napravilo nered, bila je gužva u saobraćaju pa zato nismo stigli na vreme (kao da nismo znali u kakvom je stanju saobraćaj i kao da nismo mogli ranije da krenemo)... Drugi su neodgovorni i krivi za svoje greške - a i za naše, ili nam je krivo vreme, saobraćaj ili neki treći uzrok na koji nismo imali uticaja.

Sve su to razlozi koji nam smetaju da oprostimo, ali to nije nešto s čime je nemoguće izboriti se. Možemo pokušati da ne sudimo drugima prestrogo jer, na kraju krajeva, ma koliko mi nekoga dobro znali, mi ta osoba nismo i ne možemo sa stoprocentnom sigurnošću znati zbog čega je nešto učinila. Naravno da nije nemoguće da nas je namerno povredila, da se radi o nekom zlobnom ko uživa da smešta drugima ili o neodgovornoj osobi koju jednostavno nije briga hoće li se njeni postupci negativno odraziti na nekoga - ali teško da u to možemo biti baš apsolutno sigurni. Setite se: da li ste vi nekada bez zle namere povredili nekoga i koliko ste tada želeli da vam ta osoba oprosti, koliko vam je to bilo potrebno?

Osoba kojoj najviše pomažete praštanjem ste vi sami. To što ćete biti ljuti na nekoga i nervirati se najviše će vama smetati, najviše će da truje vas. Zato, iz koristoljublja, ako ni zbog čega drugog, potrudite se da oprostite. Potrudite se da taj negativni događaj otplovi dalje kako vas ne bi više opterećivao, kako vas ljutnja ne bi i dalje gušila - vi ćete se osećati bolje.

Da ne bude zabune, ovo ne znači da treba da dopustite da vas maltretira kako ko stigne. Ako s nekim konstantno imate negativna iskustva, eliminišite tu osobu iz svog života - bez ljutnje, bez besa, već onako kako biste, recimo, bacili pokvarenu hranu iz frižidera da se ne otrujete i da se ne ukvari i ostatak hrane. Ne osećate bes prema paradajzu koji se ubuđao, zar ne? Samo ga uklanjate, a onda idete dalje rasterećeni.

____________________
Želiš li biti u skladu s drugima, najpre moraš biti u skladu sa samim sobom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Petak 13.11.2009, 13:17, Naslov:
Svaka cast za tekst Angel.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Petak 13.11.2009, 21:49, Naslov:
Angela potpuno si u pravu Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Bambina - Zenski forum
Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 15.02.2010, 23:07, Naslov:
Veliki su oni koji opraste onda kada imaju priliku da kazne. U sustini nisam neko zlopamtilo jako sam emotivna i brzo planem i kad me neko naljuti sigurno cu mu to odmah reci, jer volim rasciscene odnose a i cistu savjest. Oprastanjem oslobadjamo sebe Mir
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 15.02.2010, 23:15, Naslov:
Ima ona izreka "Covek je veliki onoliko koliko moze da prasta"
Nisam zlopamtilo, nisam osvetoljubiva i manje sukobe mogu i da zaboravim i da oprostim, ali one vece i duze ne zaboravljam. Znaci prastam ali ne zaboravljam... Osmeh
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 61
Koliko clanova ima idealna porodica?