PMS-pred menstrualni sindrom

Broj postova: 689
Reg. datum: 10.01.2009
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 13:10, Naslov:
ja si ni ne secam kako je to kod mene,odavno nisam imala menstruaciju Vrlo srecna Vrlo srecna .od kad sam se udala slabo koristim uloske.prvo jedna beba,onda sam kasno dobila,pa sam imala redovnu men.1god.a onda iznenada i druga trudnoca Vrlo srecna .beba sad ima 6 meseci,a ja jos nemam men.nadam se da ce je biti uskoro.nisam valjda toliki baksuz da nacisto Lud . Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna
____________________
ne,nemoj mi prici...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 13:31, Naslov:
jaooo cupka sve si: Lud : Vrlo srecna Vrlo srecna ja sam u klimaksu pa me bas briga: Vrlo srecna Vrlo srecna i to preranom...neznam ni kad imam ni kad nemam: Lud Lud Lud
tako da imam dijagnozu vidis..: Lud Lud : Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 14:42, Naslov:
ja imam svaki mesec ........redovnoVrlo srecna ......

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 114
Reg. datum: 10.12.2008
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 14:48, Naslov:
Imam problematicne menstruacije od kada sam dobila prvi put.,i sve moguce bolove i simptome,bez obzira sto sam dvoje dece rodila i dalje je mučno i dugo traje,a u poslednje vreme dobijem na 15-20 dana,pa me to uzasno iscrpi. Place
____________________
M.a.B.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 14:57, Naslov:
trebalo bi otici do lekara na pregled i ultra...proveri svoje hormone...nemoj se igrati:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 14:59, Naslov:
Jeste li cule za Peruvian Maca to su tablete na prirodnoj bazi .....a pomazu za sve probleme kod zena cista,ne redovnih menstruacija, menopauzi....jedino sto nemogu da te zastite od nezeljene trudnoce.....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 15:08, Naslov:
Nisam cula za te tablete ali ipak bez saveta lekara ne bih ti preporucila da pijes sama na svoju ruku,ipak su to hormoni u pitanju a snjima se ne treba igrati.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 17:26, Naslov:
Ko je reko da cu da ih pijem bez saveta moga doktora..........zanima me da li ste culi za njih a to je inace neka biljka a ne hormoni!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 490
Reg. datum: 20.10.2008
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 17:39, Naslov:
ja sam u pms bila nepodnosljiva... onda sam malo promenila hranu i intezivno vezbam... em sam normalnija, em me manje boli (sa jednom tabletom smirim bolovi i to prvi dan, a pre sam gutala tri tab. dnevno prva tri dana )... em mi ide ( ja sam imala problem sa smanjene mens....) nemam ni otecene noge...
____________________
radi i ljubi sve ostalo nema smisla !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 18:39, Naslov:
madame Izvini nisam htela da te uvredim,samo sam dala savet da se treba konsultovati sa docom...razumem da su to tablete na biljnoj bazi a ne hormoni...posto imas takav ciklus mozda su hormoni u pitanju...IZVINI nisam mislila nista lose: Place Place Place Zid Zid Tjesi

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 433
Reg. datum: 13.01.2008
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 19:16, Naslov:
Ja sam isto nepodnosljiva.Placem,svadjam se,sve mi smeta.Ma ne mogu ni sama sebe da podnesem a bas mrzim kad sam takva.
____________________
kad nekog ludo zavolis i sve ti potone....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 19:26, Naslov:
Ma nisi samo ti ni ja nisam bolja kad mi dodju oni dani...a sta da radim...i meni je zao sto sam takva tih dana a najvise trpe ukucani...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 433
Reg. datum: 13.01.2008
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 19:28, Naslov:
Znam,a posle sedimiplacemi idem i izvinjavam se sto sam takva.
____________________
kad nekog ludo zavolis i sve ti potone....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 19:44, Naslov:
E bas tako a oni jadni ni krivi ni duzni trpe: Lud majku i zenu,a sta da radim i ja mnogo toga trpim u zivotu pa jos disem.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 21.01.2009, 20:04, Naslov:
Nisam cula za te biljne lekove madame,a potrazicu ih,sigurno su efikasni....
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 85
Reg. datum: 21.02.2010
Datum unosa: Ponedeljak 22.02.2010, 12:18, Naslov:
cini mi se kako sam starija,sve gori i gori PMS me stize....
krene bar 10 dana pre menstruacije i sve sto ne valja me snadje:tupi bolovi,nadutost,gadjenje,bolne grudi,promena raspolozenja,bes,histerija......uzas!!!a onda nastupe obilne i bolne menstruacije-pa ne znam sta je gore ali ipak glasam za bolove nego za ''raspad sistema''zvani pms....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 26.02.2010, 11:32, Naslov:
neka moderatori prebace ovu temu na drugo mesto,pa da odgovaramo Osmeh
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 26.02.2010, 11:55, Naslov:
Imam sve moguce simptome PMS-a,i to chak do 10 dana pred menstruaciju!Grudi mi otichu i uzasno bole,nesanica,vrtoglavica,zatvor...Ali najgore od svega po mene i po ljude u mojoj blizini jeste razdrazljivost,plachljivost,histerija i promene raspolozenja.Sve me nervira i smeta mi,i upravo sam u tom periodu!U fazi sam:ne diram te,ne diraj me Lud

Predmenstrualni sindrom označava opšte i lokalne promene u organizmu žene koje se javljaju pre ciklusa. Više 75% žena pati od predmenstrualnog sindroma čiji se simptomi pojačavaju u tridesetim godinama života i mogu da uzrokuju ozbiljne promene sve do menopauze. Bez obzira na vrstu simptoma (osetljivost, pad koncentracije, depresija…) – uzrok je povišen nivo estrogena i progesterona. Na sreću, većina tegoba koje prate PMS može da se ublaži pravilnom ishranom.


U sprečavanju mesntrualnih tegoba pomaže svakodnevno uzimanje kalcijuma. Koristite namirnice koje su bogate ovim mineralom (spanać, kupus, brokoli, kelj) ili uzimajte kalcijum u vidu tableta od 1200mg. Namirnice bogate kalijumom kao što su babane, breskve, smokve, urme, semenke suncokreta, krompir, kikiriki, paradajz takođe ublažavaju simptome PMS-a.

Tokom PMS-a treba da konzumirate ugljene hidrate. Ugljeni hidrati proizvode veću koncentraciju neurotransmitera serotonina koji podiže raspoloženje. Ako uzimate obroke ugljenih hidrata (krompir, piričan, hleb, testenina, zob) ublažićete oscilacije raspoloženja. Izbegavanje ugljenih hidrata u toku dana ima za posledicu padove i skokove šećera u krvi. Tada se oslobađa adrenalin koji onemogućuje totalnu iskorišćenost hormona progesterona. Želja za ugljenim hidratima i šećerom je verovatno pokušaj podizanja šećera u krvi i vraćanja progesterona na normalni nivo.

Ženski hormon estrogen koji reguliše mentruaciju se stvara u jajnicima. Međutim, on se stvara i u masnom tkivu. Smatra se da žene koje nemaju dovoljno visok nivo LDL holesterola ne mogu da imaju normalnu mentruaciju. Nedostatak masti u telu ima za posledicu zaustavljanje reproduktivnih finkcija. Najbolje je da uzimate dovoljno masti kako biste održali zalihe holesterola na nivou potrebnom za redovan ciklus.

Smanjite unos kofeina, ublažićete simptome PMS-a! Žene koje ne uzimaju kofeinske napitke su manje podložne PMS-u. Takođe, redukovanje soli i slane hrane može vam pomoći da sprečite zadržavanje tečnosti u organizmu.

Važna je i fizička aktivnost! Vežbe pozitivno utiču na raspoloženje. Tokom vežbanja organizam oslobađa endorfin – prirodni analgetik koji stvara osećaj smirenosti i popravlja raspoloženje, kao i serotonin – prirodni antidepresiv.

Tri faktora koja mogu da naruše ciklus ženeTrudnoća. Mnogim ženama trudnoća je poslednja na pameti kad primete izostanak menstruacije (naročito ako koriste kontracepciju). Međutim, nijedna metoda kontracepcije nije 100% sigurna, zbog čega je potrebno nedelju dana nakon kasnjenja ciklusa uraditi test.
Telesna težina. Gojaznost može da naruši sposobnost začeća. Nagli gubitak telesne težine takođe može da izazove poremećaj menstrualnog ciklusa, odnosno – amenoreju (potpuni izostanak menstruacije).
Stres. Inenzivan stres narušava normalnu produkciju gonadotropina (hormon koji kontroliše proizvodnju progesterona i estrogena), a hroničan može da uzrokuje amenoreju.

izvor: zenskastrana.com

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 26.02.2010, 11:56, Naslov:
Biksi,prebaci ovu temu na zdravlje ili tako neshto...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 69
Reg. datum: 05.03.2019
Datum unosa: Petak 08.03.2019, 22:26, Naslov:
Godinama sam mucila muku sa PMS-om, a posle njega sa obilnim menstruacijama, toliko da nekada nisam ni na posao mogla da odem. Bila sam ocajna. Malo je reci da sa ljudima u toku PMS-a nisam komunicirala jer sam bila nemoguca i nepodnosljiva, i za druge a najvise za sebe. Pocela sam da koristim biljni preparat MAKAMU, mesavinu zlatne make I camu camu biljke ciji plod sadrzi visoku koncetraciju vitamina C. Mogu reci da evo vec mesecima simptomi PMS-a su zanemarljivi u odnosu na ono kroz sta sam prolazila, kao i to da su mi menstrualni ciklusi koliko toliko stabilizvani. Toplo preporucujem.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 245
Koliko clanova ima idealna porodica?