djed mraz...

  • 1
svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 08.12.2008, 12:40, Naslov: djed mraz...

ovo sam nasla na jednom hrvatskom portalu i bas mi je bilo super:
Djeda Božićnjaka danas možete naći u svakom trgovačkom centru, možete ga iznajmiti putem interneta ili mu svoje najskrivenije želje reći na Facebooku. I mislite da zbog toga ne postoji?

Sjetite se samo Grincha, neobičnog stvorenja koji je stanovnicima Tkograda ukrao Božić, barem je mislio kako će ako ukrade božićne poklone, lampice i bor, ukrasti i Božić. I sjećate se kako je njegovo maleno srce naraslo kada je vidio da ljudi Božić slave i bez darova i bez sjaja i blještavila lampica i kako je tada shvatio kako je Božić nešto puno više. A tako je i Djed Božićnjak.

Legendi o najpopularnijem Djedici na svijetu ima mnogo, ali sve one imaju nešto zajedničko. Kako god izgledao, gdje god živio (nemojte zaboraviti da bez obzira što mislili ili pročitali, njegova je lokacija i dalje tajna), tko njegovi pomoćnici bili, on i dalje pretstavlja duh Božića.

'Ako budeš dobra, Djed Božićnjak će ti ispuniti želju', govore roditelji diljem svijeta svojoj djeci. I tako maleni pišu, brišu i pisma na adresu na Sjevernom polu šalju.

A kako se mnogi slažu to je adresa na kojoj ćete ga sigurno naći.

I zato krećemo u potragu za pravim Djedom Božićnjakom

U legedni stoji:

'Na Sjevernom polu radionica je velebna i tajna. U njoj vilenjaci Djedovi pomoćnici žive. Oni marljivo tijekom godine rade kako bi jedne posebne Božićne noći sva djeca ovoga svijeta sretna bila'.


Na njegovom su popisu sva djeca ovog svijeta (Foto: Corbis) I nastavlja dalje... on ima popis sve djece ovog svijeta koje badnje večeri nestrpljivo odlaze na spavanje. I tada kreće Djed Božićnjak. U saonicama koje vuku jeleni, dolazi do svakog stana, kuće, nastambe diljem svijeta i ostavlja poklone djeci koja su bila dobra...

Kritičari kažu kako je Djed Božićnjak izmišljotina koja zavarava djecu i odvlači ih od pravog smisla Božića. Bave se matematičkim izračunima kojom bi brzinom njegove sonice trebale ići da bi u sve krajeve svijeta stigao. Evo nekoliko njihovih argumenata:

'Ako pretpostavimo da Djed Božićnjak mora obići cijelu Zemljinu kuglu, pretpostavimo da je riječ o oko 120,8 milijuna kilometara. Taj put u 31 sat može prijeći jedino ako saonice tjera brzinom od 1.080 kilometara na sat. Prosječan jelen može ići brzinom od 24 kilometra na sat. Pretpostavimo da je ukupno težina u Djedovim saonicama nešto veća od 500. 000 tona, pa pretpostavimo da bi mu trebalo oko 360.000 letećih sobova da vuku saonice...'

I tako dalje i dalje. Matematičari su izračunali da Djed Božićnjak ne postoji. Kažu znanstveno su to dokazali. I vjerujemo da ne postoji čovjek koji bi tako nešto mogao. Ali Djed Božićnjak i nije čovjek. I u njegovom slučaju egzaktne znanosti nemaju smisla.

Jednom jako davno, 1897. godine, živjela je djevojčica po imenu Virginia O'Hanlon. Zbunjena odgovorima mnogih prijatelja koji su je uvjeravali da Djed Božićnjak ne postoji, poslala je pismo New York Sunu s jednostavnim pitanjem: 'Recite mi istinu postoji li Djed Božićnjak?'

I dobila je odgovor u uvodniku tadašnjeg urednika Francisa P. Churcha: 'Da Virginia Djed Božićnjak postoji. Hvala Bogu da postoji i da će postojati zauvijek. Tisuću puta do danas, pa još deset puta toliko, on će predstavljati srce djetinjstva.'

I što sad? Vjerovati ili ne?

U vremenu u kojem živimo kako nazivati ljude koji humanost bezuvjetno pokazuju? Kako nazvati čovjeka koji 26 godina dijeli novčanice ljudima koje ne poznaje? Kako nazvati jedanaestogodišnjeg dječaka čija je posljednja želja prije smrti bila pomoći beskućnicima? Kako nazvati čovjeka koji donira milijune dolara bolnici?

Ako se pitate kakve veze oni imaju s Djedom Božićnjakom, razmislite još jednom. To se ne može matematički dokazati, vagom izmjeriti ili snimiti, ali vjerujem da svi oni vjeruju kako Djed Božićnjak postoji. A priznajte da bi vas razveselio poziv Djeda Božićnjaka da mu postanete prijatelj...barem na tren...i barem na Facebooku.

I...vjerujete li sad kako Djed Božićnjak postoji?

____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 08.12.2008, 14:15, Naslov:
Danas je sve moguce...Vrlo srecna
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 392
Reg. datum: 10.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 08.12.2008, 14:41, Naslov:
E baš vala,ne bi me čudilo da mi neki uleti sa irvasima u stan HaHahahaha Neka,lepo je to samo da su nama deca srećna Oriental

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 550
Reg. datum: 10.08.2008
Datum unosa: Ponedeljak 08.12.2008, 14:49, Naslov:
Ovo o Deda mrazu,ili Bozicnjaku je predivno.Procitala sam ga nekoliko puta.
Kada je moja cerka napunila 7 godina,shvatila je da cika koji joj godinama donosi poklone nije niko drugi nego nas stari komsija.Ali je i dalje nastavila da veruje da deda Mraz postoji i da ga ocekuje svake godine.
U raznim zemljama postoje razna verovanja u vezi Deda Mraza,ali postojao on ili ne ,uvek je simbol i pojam necega dobrog i neke radosti.Zato neka nam dugo ,dugo zivi deda Mraz i neka i njemu bude srecna Nova godina. Zdravo Zdravo Zdravo
____________________
Dovoljna je bar jedna svetla tacka da covek nastavi put.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 08.12.2008, 16:23, Naslov:
i ja sam procitala nekoliko puta,i bas mi se svidjelo,pa sam
ga odlucila podijelit s vama
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 08.12.2008, 21:15, Naslov:
Predivno jee Vrlo srecna ja sam verovala u deda mraza do svoje 9 godine.Ko zna,mozda je deda mraz bas tu,iza nas Osmeh
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Ponedeljak 08.12.2008, 21:19, Naslov:
lepo je to o deda mrazu,moja deca su presretna...
ja kao mala sam jedva cekala da sednem u krilo i da mu nesto
otpevam...
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Petak 18.12.2009, 19:34, Naslov:
taman sam se zabrinula da mi se izgubio Deda Mraz! Sokirana ...pa, polako se priblizava Nova Godina...jedva cekam svoje pokloneeeee!!!!!!HaHahahaha
svake godine pisem pismo Deda Mrazu i dobijem puuno svega!!!
zato za dragog Deda Mraza jedan veeeliki Poljubac

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 411
Reg. datum: 03.10.2009
Datum unosa: Petak 18.12.2009, 23:43, Naslov:
upravo sam završila punjenje vrećice umjesto Sv. Nikole. Moji još vjeruju u Sv. Nikolu i Djeda Mraza, mada sin već pomalo sumnja, ali smatram da su to najljepše godine dok vjeruješ...mada, ja još uvijek vjerujem...u čuda, u vječnu ljubav, u prava prijateljstva.. i sa nestrpljenjem očekujem jutro da vidim njihovu radost..
____________________
...ali je najbolje kadu životu imaš nekog s kim možeš ovako da æutiš...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Subota 19.12.2009, 11:52, Naslov:
Mozda ce zvucati smesno ali ja i dan danas kao neko dete radujem se carolijama Bozica i Deda Mraza i volela bi da kod moje dece ta carolija nikada ne prestane i da sto duze veruju u nju
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Subota 19.12.2009, 19:33, Naslov:
Da i ja imam ponekad osecaj kao da sam dete pa se radujem dekoraciji........i pokloncicima ispod jelke Osmeh Sreca

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Sreda 31.12.2014, 22:45, Naslov:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 252
Koliko clanova ima idealna porodica?