(Ne)vaspitana osoba

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Petak 12.12.2008, 19:25, Naslov:
Vaspitanje i lepo ponasanje nema veze koju ste skolu zavrsili to dolazi od kuce....uostalom mnogi veliki ljudi i umetnici nisu bili dobri djaci u skoli
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Petak 12.12.2008, 21:02, Naslov:
Slazem se sa tini
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Priboj
Broj postova: 1
Reg. datum: 17.12.2008
Datum unosa: Petak 19.12.2008, 23:27, Naslov:
Evo da vas pozdravim sve. Ja sam novi član. Ovo je tema koja mi je nedostajala na raznim drugim forumima. Valjda živim u takvom okruženju, pa imam mnogo nevaspitanih situacija, a nemam ni gde da dam sebi oduška, jer je većina prihvatila takav način života, pa kad se nekom požalim dobijem etiketu cepidlake. E ovde moram, baš kad sam vas našla.
Ono što mi najviše smeta je neuvidjavnost.
Npr užasno me nervira kad mi neko dodje nepozvan ili nenajavljen. To nije praktično, jer mi često poremete planove, a redovno me izbaci iz šina tako da nisam u stanju da funkcionišem. Nekad sam to lakše podnosila, ali danas kada svako ima mobilni telefon red bi bio da se bar najavi. Dugo sam to trpela i besnela u sebi, pa na muža, pa na decu, a onda sam se potrudila da svima stavim na znanje da to ne volim. Rezultat je da imam jako malo poseta, a nisam to htela.
Drugo, nervira me kad me pitaju kolika mi je plata.
Treće, smeta mi kad me ljudi koji na to nemaju pravo zamaraju svojim brigama i poslovima, npr. imam slobodan dan a kolega me zove i traži da odradim njegov deo posla, i to tonom kao da se to podrazumeva, jer eto on je u frci, a ja sam slobodna pa mogu. E, pa to što mogu, ne znači i da hoću da trošim svoj slobodan dan na njegov nedovršen posao.
Zatim, nervira me nesimetričnost u ophodjenju. Npr, ti si meni TI, a ja sam tebi VI. To mi je ekstremno odvratno.
Ima još. Ružno mi je kada mi neko saopštava svoje mišljenje o nečemu vezanom za mene, iako ga se to ne tiče. Mislim, poštujem ja to da čovek ima svoje mišljenje o svemu i svačemu, ali zašto li misli da mene to interesuje.
Ima još, ali bebe mi se budi, pa ću drugi put.

Samo ovo. Slažem se sa vama da su vaspitanje i obrazovanje dva različita pojma, ali su u korelaciji. Pri tom mislim na obrazovanje, a ne na školovanje, jer postoji i neformalno obrazovanje, pa čovek nema zvučnu diplomu, ali je obrazovan. Vaspitanje se pre svega stiče u roditeljskom domu, ali se ono neminovno mora dogradjivati u interakciji sa spoljnim svetom. Naravno, ako ste poneli dobro kućno vaspitanje, sve je mnogo lakše i lepše, a ako niste bili te sreće onda vani imate duži i teži put, ali se možete samovaspitavati. Dokaz za to su dve sestre, ili dva brata koji su po vaspitanju drastično različiti, a ja kroz posao upoznajem mnogo takvih primera.

Želim vam laku noć, lepe snove i radosno budjenje.
____________________
Baš je teško biti fin.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 550
Reg. datum: 10.08.2008
Datum unosa: Subota 20.12.2008, 07:33, Naslov:
Nevaspitana osoba?Prepoznaje se vec pri prvom kontaktu.Posto se bavim privatnim biznisom dogadja mi se da neka osoba daje sebi za pravo da pita koliko imam radnika,koliko posla uradimo nedeljno,kolika mi je zarada ,kolike su plate mojih radnika i sl.Naravno da nikada ne odgovorim na takva pitanja,vec dajem neke neodredjene odgovore,mada bih je radije odmah izbacila napolje,ali sta bih onda ja bila?zatim kada sa nekim razgovaram pa mi upada u rec. Ljut sam Imam u komsiluku jednu uciteljicu koja se ponasa kao da je svima uciteljica.Uvek sve najbolje zna,nikada ne ceka da i ja kazem svoje misljenje,jednostavno govori kada se njoj govori,bez obzira da li sam ja zavrsila ili nisam.E jadni djaci koje je ona ucila (u penziiji je).Naucila sam da je ignorisem i kada dodje uvek se izgovorim nekim obavezama pa neka trazi drugu zrtvu.Ima mnogo finih osoba koje nisu zavrsile vece skole,ali se pri prvom kontaktu vidi kakve su.Nije vazno imati mnogo skole da se bude vaspitan,naprotiv,vaspitan je onaj ko bar cuti dok drugi prica,ne mesa se u tudje poslove i ko mi u prostoriju unosi radost kada udje, a ne kada izadje. Vrlo srecna Osmeh Zdravo
____________________
Dovoljna je bar jedna svetla tacka da covek nastavi put.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 25
Reg. datum: 29.08.2008
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 08:03, Naslov:
Baš čitam ovu temu, i mogu reći da se slažem sa većinom što je napisano ovde.
Sigurno je da se nevaspitana osoba prepoznaje već pri prvom kontaktu. Nemam predrasude, ali već po držanju i stilu mogu da vidim koliko je osoba vaspitana, sa veoma malim brojem izuzetaka. Prvo, slažem se sa tim da svako treba da se nosi i oblači kako misli da mu je najbolje, ali duboki dekoltei i minići mi ne mogu govoriti o nečijoj vaspitanosti i odsustvu želje da se privuku muški pogledi. Jer ako vam je adut telo - onda nemate verovatno onih lepih manira kojima biste privukli mušku pažnju - što znači - nemate vaspitanja ako se na to "poslednje sredstvo" oslanjate.
Što se tiče obrazovanja - ovako - završavam prava i krećem se u tom krugu ljudi koji, jesu prošli fakultet, ali....hm....ne možete da zamislite kakvih sve tu ima....to je strašno......iz kuće se nosi vaspitanje, ali opet bih se sa druge strane složila sa jednom forumašicom koja je rekla da vaspitanje ne zavisi toliko od obrazovanja ali su ipak u međusobnoj korelaciji - jer, imate i slučajeva kada su ljudi krenuli na fakultet, takoreći, deca sa 19 godina koja su izašla iz porodica u kojima im se nije poklanjala neka posebna pažnja ili su prosto, bili detinjasti pa nisu uviđali neka "pravila ponašanja" ali su ipak kasnije kroz školovanje bili dovoljno pametni da ih uvide. Ali - bili su dovoljno pametni. Hoću reći - fakultet može, ali samo može da pomogne u tome, ali neke ljude ne može da ispravi - nikada. A znam takve primerke, na žalost.
I ono što ne volim i što takođe smatram što nevaspitanjem što glupošću - prepotentnos i paranje oblaka nosom. Takvih tek među mojim koleginicama ima, koliko hoćete.....tripuju se ljudi da - ako se postavim bitnom, sve ću da bacim na kolena.......a ne vide koliko je to detinjasto, glupo, nevaspitano pre svega. Ne znam kako ću raditi sa takvima, stvarno. Jer, ja sam pomalo nervčik, i ono što stvarno ne volim jeste ljudska glupost, takmičenje, ženski jezik i iskompleksirane muškarce - a to sve dolazi do izražaja ako nemate vaspitanja. Ako ga pak imate, mislim da se mnogi nedostaci mogu prikriti, tj. nećete lečiti svoje komplekse nad nekim, nećete biti blebetalo, nećete izražavati toliko takmičarski duh itd. Jednostavno, mislim da je to sve povezano i ide jedno sa drugim - i pamet i vaspitanje i karakter i obrazovanje. Ako sve to imate, odlično, makar ćete biti mirni, koliko-toliko. Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 418
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 17:10, Naslov:
Potpuno sam alergicna na nevaspitane osobe..Po meni to su ljudi bez manira, primitivni ljudi...mogla bih do prekosutra da nabrajam koje gestove kod takvih ljudi NE podnosim. Obrazovanje naravno nema veze sa tim.
____________________
Kad pripadam tebi, tad konacno potpuno pripadam i samoj sebi... Micelangelo Buonarotti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 18:59, Naslov:
e, danas je jedna nevaspitana osoba na poslu preda mnom otvorila moju sluzbenu postu jer je jako zanimalo sta to meni stize!? U celoj prici me najvise iznerviralo sto sam uopste pridala i pet minuta svog vremena da razmisljam o tome..Nisam ja vaspitala tu osobu, pa sto onda da se nerviram zbog nje? HaHahahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 490
Reg. datum: 20.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 19:44, Naslov:
slazem se sa vama da obrazovanje nema veze sa vaspitanjem... vaspitanje se stice u porodici... zato se kaze (nema ) domace vaspitanje Osmeh Osmeh
posto zivim u soliteru iritira me kada ljudi ne umeju da kazu dobar dan ( narucito bracni par intelektualaca - dr. nauka i profesorka matematike), nevaspitana deca , komsije koje ti zalupe vrata od lifta ,a vide da ides... bacanje smeca u zgradi i oko zgrade ( kada setam lisu gledam da mi ne padne kesa sa djubretom na glavu ili ne daj boze kondom - imamo puno studentarije u zgradi koja ne zna za kantu za odpatke - makar se cuvaju od raznih nezgoda Vrlo srecna Vrlo srecna )
mnogo me nerviraju nekulturni ljudi
oni koji jedu otvornih usta, oni koji te ne gledaju u oci dok pricaju sa tobam, oni koji vode glasno svoje privatne razgovore dok si na poslu da ne mozes pa progovoris, ljude koji se ne kupaju i to je vaspitanje..
mogu ja do sutra...
____________________
radi i ljubi sve ostalo nema smisla !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 20:03, Naslov:
a najveci stos u vezi sa gore navedenom nevaspitanom osobom je taj, sto se ,ona, jeli, bavi bioenergijom i jaako je pozitivna, svuda gura svoj nos, sve hoce da zna, zahteva od nas da nas ona ispregleda i dijagnostikuje od cega ko boluje(?!?), uvredi se ako je odbijemo, a sin joj vec punoletan, pravi cirkuse neke sa kolima, svaki cas se ide u sud ili u MUP da se urgira za dete, jer je slucajno poradio to sto je poradio...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 490
Reg. datum: 20.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 20:08, Naslov:
lepo vaspitano dete
____________________
radi i ljubi sve ostalo nema smisla !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 550
Reg. datum: 10.08.2008
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 20:55, Naslov:
Kada se javim na telefon ,a glas sa one strane pita,ko je to,umesto da se lepo predstavi kao vecina .Pa zar to nije nevaspitanje.? Pitanje?
____________________
Dovoljna je bar jedna svetla tacka da covek nastavi put.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 490
Reg. datum: 20.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 22:13, Naslov:
mene to uzasava, a imam takve rodjake... a kada to dozivim na poslu odlepim ... niti se prestave niti kazu ko im treba samo ko je to...
a tek ne najavljene sto dolaze u posete...
i nevaspitana deca sto ne znaju da kazu zdravo
____________________
radi i ljubi sve ostalo nema smisla !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 09.02.2009, 22:24, Naslov:
nevaspitana djeca!
ali to nije krivica djeteta,nego roditelja,njih treba Oklagija Oklagija
evo na primjer u subotu smo bili kod nekih prijatelja na rodjendanu,
i malena od drugog para hoda izmedju stolova i uzme nesto sa stola,pa
ili zagrize pa baci,ili uzme u usta pa ispljune,ubacuje u case sa picem svasta,
a draga mama sjedi i Pusi ni makac!
e na to poludim Ljuta Ljuta Ljuta Ljuta
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 689
Reg. datum: 10.01.2009
Datum unosa: Utorak 10.02.2009, 00:13, Naslov:
strasno me nerviraju nevaspitane osobe,ali ih nazalost ima dosta
____________________
ne,nemoj mi prici...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Utorak 10.02.2009, 00:24, Naslov:
na zalost danas ima mnogo ne vaspitanih osoba a vaspitanih vrlo malo,tako da me vise ni ninerviraju ne vaspitane osobe.nevaspitane osobe i ne vide da ih drugi tako vide ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 106
Koliko clanova ima idealna porodica?