Zubar

Broj postova: 824
Reg. datum: 10.09.2007
Datum unosa: Petak 07.08.2009, 16:32, Naslov:
Baš sam juče bila posle duuuuuže pauze. I nije bilo tako strašno koliko sam to sama sebi utripovala.
Definitivno idem ponovo, konačno sam naletela na dobru zubarku.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 31
Reg. datum: 16.09.2009
Datum unosa: Sreda 23.09.2009, 19:48, Naslov:
Bojim se, ali od kada sam pocela da insistiram da mi pre svake popravke bilo koje vrste daju anesteziju, strah se smanjio!
Pretrnem jednom od straha i bola kad me bocnu iglom i kad mi ubrizgaju anesteziju, a posle sam mirna jer me zahvaljujuci njoj nista vise ne boli!

Toplo preporucujem!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 140
Reg. datum: 14.09.2009
Datum unosa: Sreda 23.09.2009, 19:55, Naslov:
Ja imam bas los kvalitet zuba, hvala bogu zdrava sam kod dren nikad nista, al zato muke sa zubima... i tako ceo zivot! Tako da sad opet moram, vise ni nemam trah, oguglala sam na sve!
____________________
"Neka me mrze..., samo neka me se Plase!"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 11:52, Naslov:
Mrzim zubare,ali shta cesh kad mora da se ide? Vrlo srecna
Nemam ni jednu plombu,ali poshto nisam izvadila umnjake,a vilica mi je mala,prednji zubi pocheli su da mi se krive.. Bash nemam pojma shta sad da radim... Nikako mi se ne nosi proteza,a i cene za istu su papreno visoke!!!Koje je drugo reshenje?
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 12:00, Naslov:
imam pravu fobiju od stomatologa,ali sto se mora nije tesko Osmeh
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 12:02, Naslov:
Ne volim ih ali sam redovna na kontroli
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 14:19, Naslov:
Jooooj muka mi je kad mi ga spomenu....Lud....stavi me u kavez sa zmijama i bice mi lakse nego kod zubara!!!Imam dzabe privatnog zubara(mog tate ujak)...i kad idem kod njega ja se mesec dana psihicki pripremam.A nemam neki kvalitet zuba....bas bezveze!!!!Sad se spremam kad dodjem u Bg....a jel'te sme li meni da daa anasteziju s obzirom da sam trudna?
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 14:22, Naslov:
verovatno ima neka lokalna koja sme...Pa,reci ce ti zubar..Mada,ja sam chula da trudnice chesto imaju prolema sa zubima jer su u nedostatku sa kalcijumom,pa se brze kvare i zato se preporuchuje sredjivanje zuba pre zacheca..
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 14:23, Naslov:
Osnovi razlog karijesa u trudnoci je manje posvecivanje higijene u trudnoci kao i poslije poroda.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 14:27, Naslov:
to mi nije jasno Bambina..Pa shto bi trudnica manje vodila rachuna o higijeni?Ako neko ima redovnu naviku pranja zuba,zashto bi se to promenilo u trudnoci?
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 14:45, Naslov:
Ja ih ribam sada tri puta dnevno....a sad od 5 meseca ce tek poceti manjak kalcijuma!Tako mi je rekao Dr...
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 18:59, Naslov:
Nije to moje misljenje, to je misljenje stomatologa, osnovni razlog je zapostavljanje higijene zuba, posebno kad se beba rodi pa mama nema ni vremena za sebe i ne znam iz kojih jos razloga a i slabi kvalitet zuba.Trudnice zbog povećanog djelovanja hormona imaju veću sklonost upalama u usnoj šupljini, zubno meso je natečeno i vrlo osjetljivo. Ako pritom postoji nedovoljna njega usne šupljine, stvarat će se naslage koje su odlična podloga za bakterije. Pojačana kiselost sline u trudnoći, uzrokovana ponekad i čestim povraćanjem i promjenom prehrane, samo je jedan od mnogih čimbenika koji pogoduju karijesu.
Jedna od opasnosti za zube u trudnoći je i parodontoza. Simptomi su vrlo crvene, otečene desni koje se povlače od zuba, konstantan zadah i stalno klimanje ili ispadanje zuba. Znam mnoge zene kojima su zubi poslije poroda za neprepoznati, imaju bebe po godinu i vise a zubi haos, pa se vade na kalcijum. Vrlo srecna Nisam ja misila na nasu dragu trudnicu, niti na bilo koga, ja govorim opcenito o tome. Fazon je u tome sto je gingiva osjetljivija, kvalitet zuba losiji i zubi pogodnije tlo za karijes i zato bas posebno treba voditi racuna ne samo o redovnom nego i o pravilnom cetkanju zuba.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 6
Reg. datum: 22.03.2010
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 22:51, Naslov:
Hm... Mišljenje tipa "imam zdrave zube i ne moram da idem kod zubara" smatram da niko ne može sebi da priušti. Ako se stomatolog posećuje samo kada nešto boli tada je već kasno, nešto nije u redu i nema mu povratka. Redovne kontrole na 6 meseci su zlata vredne. Wink

Inače što se tiče trudnica slažem se sa Bambinom i samo bih da dodam da je kod njih takođe problem što se hrana, piće, grickalice ili šta god najčešće uzima konstantno u toku dana, što u ogromnoj meri utiče na stvaranje karijesa.
____________________
Zubari su Vaši drugari :)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 22:58, Naslov:
Ja bih jos da dodam na ovu temu Lane-ta i Bambine,u vezi trudnica...jeste da je vazno voditi dobru higijenu,ali nekada ni to ne pomaze...bas sam citala kod zubara,a kasnije ga i pitala...npr.sto se Gledji tice.U toku trudnoce verovatno vise uzimate voce,vocne sokove,oni jesu zdravi ali njihova kiselina je haos za zube...i takodje se zubi ne smeju odmah nakon jela prati,jer jos vise ostete gledj.Ako pijete puno vocnih sokova,pijte ih ca cevkom,da sto manje dodju u kontakt sa zubima...eh,sve je cas zdravo a za nesto nije...pa se snadjite Lud
Poljubac
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 6
Reg. datum: 22.03.2010
Datum unosa: Utorak 23.03.2010, 01:44, Naslov:
Ok, jeste to tačno što se tiče kiselina poreklom iz hrane, ako se uzimaju u nenormalnim količinama dolazi do erozije zuba. Samo što se to ne odnosi samo na trudnice, to se može desiti svima, pa se zato preporučuje da se sokovi piju na slamku jer se na taj način koliko toliko zaobilaze zubi.

Isto važi i za pranje zuba, nikako prvih pola sata posle jela jer se u tom periodu odvija demineralizacija (nešto kao rastvaranje gleđi) pa se tada četkicom skidaju površinski slojevi gleđi koji su najbitniji za zaštitu od karijesa, što opet važi za bilo koju osobu ne samo za trudnice.

Oko svega ću se složiti osim oko toga da "jeste da je vazno voditi dobru higijenu,ali nekada ni to ne pomaze" jer je oralna higijena jedini način da se zaštitimo od karijesa i paradontopatije, samo je jako bitno znati kako se pravilno peru zubi i kada i kojim četkicama i pastama i koja još pomoćna sredstva da se koriste... Zapravo čelo oralno zdravlje zavisi od oralne higijene, bilo da imamo u glavi mlečne, stalne zube ili proteze, nadoknade, sve se svodi na oralnu higijenu...
____________________
Zubari su Vaši drugari :)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Utorak 23.03.2010, 11:27, Naslov:
"jeste da je vazno voditi dobru higijenu,ali nekada ni to ne pomaze" -Pritom sam mislila da nije sve u dobroj higijeni,koliko god trljkali,jer kvalitet zuba je kod svakog coveka drugaciji,ne apelujem ja nemojte prati zube-ne isplati se,vec...kazem nije sve u higijeni,vec ima puno drugih faktora,ishrana,pusenje...Npr.deka od drugarice u zivotu nije oprao svoje zube,a imao ih je sve i SVE zdrave Sokirana .Organizam od coveka do covega je drugaciji.
Kako kod trudnica,tako i kod svih ostalih! Redovna kontrola je takodje vazna Noktici
I konac drage moje! Citaj
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 23.03.2010, 11:43, Naslov:
Ok..Zato mi i nije bilo jasno ono shto je Bambina napisala vezano za mishljenje stomatologa.."Trudnice manje vode rachuna o higijeni,pa zato brze dobijaju karijes"... Ne pije vodu ta pricha... Bilo ko,ko manje vodi rachuna o higijeni zuba moze da dobije karijes ili bilo shta drugo,s tim shto kod trudnica je uchestalije zbog gubitka kalcijuma i hormonalnih promena.. Zakljuchak,po meni,je da trudnice trebaju vishe da vode higijenu nego ranije,dok nisu bile u drugom stanju.. A ne da trudnice ne vode higijenu...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Utorak 23.03.2010, 11:47, Naslov:
Ja sam u trudnoci redovno odrzavala zube i isla kod zubara i popravljla pokvarene zube
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Utorak 23.03.2010, 12:09, Naslov:
Naravno da nisam mislila da trudnice ne preu zube, nego sam mislila da one poebno trebaju posvetiti paznju tome zobg svih faktora koje sam pomenula. Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Utorak 23.03.2010, 12:12, Naslov:
Mozda je malo doslo do nesporazuma jer kada se pisu komentari ponekada se mozda ne izrazimo bas kako treba ali to nije problem
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 223
Koliko clanova ima idealna porodica?