Kakve ste bile na porodjaju?

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Petak 27.03.2009, 09:24, Naslov:
OPba porodjaja su mi prosla jako brzo,jedino na
prvom porodjaju su me malo prosekli,ali nista strasno!!!
Sa oba porodjaj sam mogla odmah da ustanem po porodjaju!!!
Kad vidis bebu sve zaboravis!Kakvi bolovi!??
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Subota 22.08.2009, 13:25, Naslov:
Imala sam srecu da je oba puta,moj drugar/taze zavrsena specijalizacija/
bio dezurni ginekolog,nisam mu dala da makne dok beba ne izadje,molila da to bepce vadi-bila sam hrabra,sve je hvala Bogu bilo u redu.Jedne godine jedno,sledece drugo dete.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Subota 22.08.2009, 13:31, Naslov:
Svom srecom nisu mnogo trajali inace bih cini me skrenula. Ja sam tu hrabra bila samo na recima i da nije bilo mm ne znam sta bi bilo sa mnom. Sve bi bilo ok. da mi babica nije namestala otvor koji je bio iza bebe sto mnogo vise boli od samih bolova.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Subota 22.08.2009, 17:00, Naslov:
Nisam imala nikakvih problema i oba porodjaja su brzo protekla.....bila sam zaista hrabra ali i nije bilo tako bolno
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

switzerland
Broj postova: 283
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Subota 22.08.2009, 18:35, Naslov:
prvo je na carski muke zive prve 2-3 dana posle je bilo ok ali sto kuci dobila 40 temperaturu haos,a drugo normalno isto sam imala tezak porodjaj po citavu noc cekali pod bolovima ali..to se jako brzo zaboravi sve
____________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 05.11.2009, 22:36, Naslov:
super,jer je sve proslo ekspresno!sivanje sam prosla s mobitelom u ruci
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 2676
Reg. datum: 02.09.2009
Datum unosa: Petak 06.11.2009, 01:26, Naslov:
joj ja se tako plasim porodjaja jako... nisam se nikad poradjala i tako me je strah od toga Tuzna
____________________
"Sve je kao i pre, ništa se ne menja, i dalje ja sam ista, al nekom drugom potrebna..."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Petak 06.11.2009, 11:10, Naslov:
Na drugom porodjaju,sam dobila epiduralnu anesteziju,jako sam bila zadovoljna i svima bih je preporucila ,glasine koje pricaju u vezi nje uopste nisu tacne.Sa prvvim sam se porodila prirodno ali ni to nije tako strasno bilo,zato Amandice ne plasi se to je najlepsi trenutak u zivotu i treba ga doziveti,vredi cak i bola!!!!ah da sve pohvale Niskom porodilistu,divni su bili!!! Poljubac
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 411
Reg. datum: 03.10.2009
Datum unosa: Petak 06.11.2009, 18:03, Naslov:
Imam predivna iskustva, to su mi dva predivna događaja, sve je prošlo pdlično i sad kad se sjetim, uhvati me nostalgija, mogla bih još koje... Bebica
____________________
...ali je najbolje kadu životu imaš nekog s kim možeš ovako da æutiš...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

beograd
Broj postova: 3
Reg. datum: 31.10.2009
Datum unosa: Petak 06.11.2009, 19:15, Naslov:
ja sam se porodila u bugarskoj.dobro sam prosla porodila sam se za 10min a usivali su me oko sat ipo.tako da je bilo bolnije usuvanje nego sam porodjaj

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 15
Reg. datum: 04.12.2009
Datum unosa: Petak 04.12.2009, 09:54, Naslov:
Kako se blizio kraj trudnoci, tako ni ja nisam spavala od straha... Ali na porodjaju bila je totalno druga prica, stisla sam zube, slusala doktora i sve je bilo gotovo za 10 minuta... Takav porodjaj svima, ali bas svima zelim...
____________________
Sledite link i dajte mojoj princezici besplatno svoj glas... Hvala!!! http://takmicenje.pampers.rs/gallery_details.php?id=920.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.03.2010, 09:13, Naslov:
Ja cu da vam kazem u septembru.... Vrlo srecna ...razmisljam o tom danu ali se ne plasim,iskreno.Mozda zato sto ne znam sta me ceka?! Pitanje?
Ne volim da slusam price tipa:"jaooo uzasno boli,videces kako je grozno...bla bla".Mislim da je svaka zena za sebe i da drugacije podnosi porodjaj.Jedina stvar koja me "muci" je to da sve bude u redu...ja sam se u svojoj glavi resila da to bude epidural.E sad....javicu vam kad sve prodje! Sreca
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.03.2010, 10:36, Naslov:
i ja sam za epidural...Evo,da ti kazem da se Ziletova sestra oba puta porodila ko od shale,nije je nishta bolelo! Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 47
Reg. datum: 05.12.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.03.2010, 11:18, Naslov:
I sa epiduralom i bez njega mnooooooooooogo boli i to je neizbezno.Ja koja sam bila veliki protivnik epidurala,porodila sam se prirodno,mogu samo reci ovo;ZIVEO EPIDURAL,ZIVEO CARSKI REZ,bilo sta samo da ne osetis toliko te muke isusove.Inace poradjala sam se 8 sati.Dogodilo se-nepovratilo se.Porodjaj je ustvari,cista lutrija tj.kako ti se zalomi.Ako imas srece nece dugo trajati,ako nemas srece(kao ja),trajace dugo dugooooo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.03.2010, 11:22, Naslov:
Ja kad sam chula da si se poradjala 8 sati,shlogirala sam se!!! Jer je nama Zoki javio da se poradjash oko pola jedan,a ti se porodila oko 3!
I ja svima javila :Tixi se porodila za 2 sata! Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 47
Reg. datum: 05.12.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.03.2010, 11:25, Naslov:
ja sam Jecko,pocela da se poradjam u 6:40 ujutru,tad su mi ukljucili indukciju,a porodila sam se u 13:55.Dusu sam ostavila na onom stolu.zato sto su ti lekari idioti.ma pricacu ti sve.bilo je i tuzno i smesno.a tek su me u 16:30 prebacili u sobu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.03.2010, 11:31, Naslov:
nadam se da dolazimo za vikend..Nego sve se bojim zbog bebe da nije rano?Jedva chekam da te vidim i da mi sve u detalje isprichash! I da tracharimo Vrlo srecna
Vazno da je sve dobro proshlo!!! Wub
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 47
Reg. datum: 05.12.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.03.2010, 11:34, Naslov:
obavezno se vidimo za vikend.ma kaki rano,samo opusteno.nedostajali ste mi.ljubim te misicu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 17:23, Naslov:
E pa da vam kazem kako sam se porodila....Vrlo srecna...meni je sve bilo smesno...nisam normalna!!!
Bila sam na moru sa muzem(u selu kod babe i dede 250 km od Atine)....samo sto sam usla u 9-ti mesec...probudila se ko vampir u 7 sati i razmisljala da treba da se pakujemo posto smo trebali sutradan da krenemo kuci.I tako ja u tom razmisljanju resim da odspavam jos malo okrenem se na drugu stranu(puz spava pored mene ko zaklan...sve u 16 hrce)....kad TUP...puce mi vodenjak.Ja ga drmam i smejem se i kazem mu da mi je pukao vodenjak i da ide da probudi babu...a on onako uzloveren kaze "Sad se poradjas,a?Pa sta se smejes,znas li gde smo!!!"...Vrlo srecnaelem da ne davim....moj doktor na odmoru u inostranstvu,ne mozemo ga nigde naci....nekako dodjemo do njega...bla bla kaze on da krenemo za Atinu i da nema sanse da se porodim za dva sata...i tako sam se vozala u kolima sa puzem i svekrvom(koja me je nervirala ceo put recima "ne boj se..."Wink...dodjemo u bolnicu oko 12...udjem tamo i neka me sestra pita "A vi ste dosli...?"...ja pocnem da se smejem i kazem "Pa dosla sam da se porodim,ako moze"...Vrlo srecna....bum tras...sredise me oni i stavili me u neku sobu...povezali me na one aparate...tu puz...tv(secam se bila kosarka Srbija-Grcka)...odgledala ja utakmicu sa mojom babicom i jednom doktorkom....i pocese bas bas bolovi....puz se zalepio za monitor i prati kako raste skala....ja umirem od smeha,a bollliiiii....i dadose mi epidural....dodje anasteziolog i progovori srpski...doslo mi da ga u d... poljubim....(zena mi srpkinja)....i tako sam imala osecaj kao da mi se kaki(da izvinete na izrazu) a ne mogu....i tako do pola 6 popodne....puz izasao da popusi sigaru...mene ubacise u porodjajnu salu...Dr vice guraj i smeje se...ja umirem od smeha i pravim face....babica me mazi i prica mi viceve...i tako iz treceg puta izadje Nidza...u tom momentu udje puz...i izadje odmah napolje(posle su ga zbrinjavali posto se onesvestio Vrlo srecna )...i onda su mi stavili Nidzu na grudi i pocela sam da placem...e ljudi taj osecaj je ceo zivot...neopisivo...ali su mi ga odmah uzeli...elem..sve je posle bilo ok...usivanje nisam ni osetila....odveli me u sobu...do nekih 11 uvece...e onda krece pakao za mene....okupili se oko mene njih 10 i nesto cakulaju,ja pitam sta je,a oni kazu nije nista....pocinjem da se tresem od hladnoce,jedna mi pritiska stomak...da vam ne detaljisem bas....nije prijatno...elem odvezu me na hirurgiju...ja kao luda vicem da mi kazu sta je...i samo sam zaspala....kad sam se probudila bila sam u sobi...izmrcvarena...moj dr je dosao u 3 nocu....radili su mi reviziju materice,to sam posle saznala.Izgubila sam dosta krvi...dobila dve boce...Nidza u inkubatoru posto su ga zaveli kao prevremeno rodjenog....plakala sam dva dana dok me nisu odveli da ga vidim...a on ko neki mis....Place....ih sad se rasplakah...sve se posle sredilo....u sustini nisam lose prosla..moglo je i bolje ali ne zalim se...opet bi se poradjala tako...porodjaj kao porodjaj me nije boleo...ja vec razmisljam o drugom detetu....Osmeh
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Nedelja 27.11.2011, 17:41, Naslov:
Ma boli bre, ja sam dva pva prosla kroz to prirodno i blizanci i Lena, srecom brzo, a kad cujem da se zene poradjaju po vise sati najezim se, nema bola koji moze da se uporedi sa tim..
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 365
Koliko clanova ima idealna porodica?