Prerani pubertet

  • 1
Broj postova: 2
Reg. datum: 19.02.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 00:37, Naslov: Prerani pubertet
Šta sve znate o preranom pubertetu kod devojčica?Da li je rast malja sa 7 godina stvarno prerano?Kakve su terapije kod nas u Srbiji??

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

beograd
Broj postova: 418
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 01:40, Naslov:
ne znam nista strucno da ti kazem po tom pitanju, ali iz mog laickog znanja bih rekla da jeste to malo preuranjeno..
na sajtu www.doktor.co.yu mozes postaviti pitanje strucnom licu.Pozz
____________________
Kad pripadam tebi, tad konacno potpuno pripadam i samoj sebi... Micelangelo Buonarotti

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 124
Reg. datum: 14.02.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 03:13, Naslov:
E, zaista ne znam, i ja mislim da je malo rano.
Mada, imam sestru od ujaka, koja je crnka... njoj su dlacice postale vidljivije i na nogama i na pisi sa nekih 8 godina. Mada, po pravilu ulaska u pubertet, mislim da sike prvo treba da krenu... lupetam, ne slusaj me, ali eto, i tu mogucnost iznosim.
Inace, sto se tice sestre mi, kod nje sve ok bilo- menstruaciju je dobila sa 12 godina.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 10:56, Naslov:
Moja devojcica ima 9 godina i vec se pojavljuju znakovi puberteta i u fizickom i psihickom smislu.....za nasu generaciju je rano ali i lekar mi je rekao da se ta granica mnogo pomerila.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 124
Reg. datum: 14.02.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 10:59, Naslov:
Pa, generacijski se sve pomera... Moja mama je bila sokirana kada sam menstruaciju dobila sa 11,5 godina (ona je dobila sa nesto malo vise od 13).

Ali, nije zgoreg za proveriti sta se dogadja... 7 godina mi je sokantno rano... naravno, ako je TO TO.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 471
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 12:51, Naslov:
Slezem se sa devojkama da je rano.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

örebro
Broj postova: 150
Reg. datum: 11.11.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 13:10, Naslov:
I ja mislim da je rano. Kod 95% zdravih devojcica pubertet pocinje izmedju 8,5 do 13 god, a kod decaka najcesce izmedju 9,5 do 13, 5 god. Ja koloko znam prerani pubertet je poremecaj koji se karakterise pojavom znakova pubertetskog razvoja pre uobicajenog terimuna. Postoje dve grupe preranog puberteta, pravi prerani i lazni prerani pubertet. Jedan od uzroka pravog preranog puberteta je tumor CNS-a. Lazni prerani pubetret se odlikuje razvojem sekundarnih polnih odlika zbog lucenja polnih hormona iz gonada i nadbubreznih zlezda.
Sve ovo sam naucila na predavanjima ovde u swe jer ovde cim ti se dete primice tom dobu puberteta roditelji moraju da znaju sve ama bas sve o tome. Mislim da bi ipak trebalo da se posavetujes sa nekim specijalistom o tome.
____________________
Zivi dobrim i casnim zivotom. Kad ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 13:15, Naslov:
Toksini koji se nalaze u okolini ometaju normalni hormonalni razvoj kod mladih djevojaka, koje zbog toga sve ranije ulaze u pubertet i to ranije od decaka,ovo je jedan od razloga...slazem se,trebala bi popricati sa lekarom o ovome....
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 13:56, Naslov:
Ja sam kasno usla u pubertet......sta reci kad sam tek sa 14 god dobila.....a kad su druge devojcice vec imale primetne grudi ja sam bila ravna ko daskaVrlo srecna zato kad su pocele da rastu svi su ih primecivali.....prvo vide grudi pa onda mene Vrlo srecna.........a mislim da je rano za pubertet sa 7 god.....moj sin je uzeo vec 11-u god , a ja nista ne primecujem kod njega Mislim

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Ponedeljak 02.03.2009, 14:36, Naslov:
Neznam nista strucno da pomognem,iz iskustva svoje dece mogu da napisem nesto o tome.Mija starija cerka je dobila prvu men...sa 14.god.a ova mladja je sada peti osnovne i vec su pocele grudi da joj rastu a moguce dace dobiti ovog leta,brze mi se razila od starije.Ja sam prvi put dobila isto kada sam bila peti osnovne...nisam ne znala sta me je snaslo jer se o tome nije toliko pricalo kao sada.Kakav pubertet....nisam ni znala za to.Sada je sve drugcije i treba tako...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 75
Koliko clanova ima idealna porodica?