Razgovor??

  • 1
Broj postova: 20
Reg. datum: 20.02.2009
Datum unosa: Cetvrtak 19.03.2009, 21:53, Naslov: razgovor??
da li mislite da je prica o sexu normalna sa roditeljima, naravno sa mamom?Ja mislim da bi to bio jedan normalan razgovor koji se i treba prakticirati, naime da dijete zna kako se zastititi, sta to uopste znaci imati sa nekim "odnos".Mada ja nikada nisam imala takav razgovor sa svojom mamom, mislim da je to glupo.

Mir Tjesi

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 99
Reg. datum: 08.03.2009
Datum unosa: Cetvrtak 19.03.2009, 22:24, Naslov:
svi razgovori sa roditeljima su dobri za djecu ako ih u razgovoru smatras odraslim osobama ili im das do znanja da si uvjek tu da pomognes kad je roditelj najpotrebniji jer oni nevole da im se stalno prica onda pravi otvoreni razgovor nema smisla

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 00:47, Naslov:
Imala sam jedan takav razgovor sa svojom najstarijom cerkom.Moram vam priznati da mi je bilo malo neprijatno ali sto se mora nije tesko pogotovo kada se radi o rodjenoj deci....Vec par dana pre tog razgovora nekako je bila cudna,stalno se motala oko mene i kao da je htela nesto da me pita,a nije znala kako.Uzela sam je za ruku,odvela u sobu i otvoreno je pitala u cemu je problem...Kada se razgovor zavrsio dobila je normalnu boju u licu,kao da joj je pao kamen sa srca.Drago mi je zbog toga sto stvarno pricamo o svemu.Naravno rekla sam ja njoj da neke tajne nisu za mamu jer za to sluze drugarice...ali ne,kaze da najvise voli sa mnom da podeli sve ono sto je muci.
Ni ja nisam sa mojom mamom nikada pricala o tome,a kada je vremenom ukapirala da ja vise nisam dete onda joj je bilo krivo kako joj nisam nista rekla...A i kako bi?
Drago mi je sto su i u skolama dosta zaokupljeni tom temom i sto cesto imaju predavanja o sexu i o zastiti.Vreme je takvo da mora jako da se pazi jer vise nisu problem trudnoce...na zalost...
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 10:15, Naslov:
Ja mislim da je super kad jedna tinejdzerka moze
da isprica svojoj mami sta ju muci....Ja sam uvek mogla
da pricam sa mamom,i uvek mi je davala super savete
cinila me hrabrijom i sigurnijom..... Zdravo
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 99
Reg. datum: 08.03.2009
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 10:50, Naslov:
Radim u prosveti 26 god i do sada nikada nisam imala problema sa ucenicima bas zbog toga jer dosta razgovaram sa decom i pored nastavnog plana koje moram da odradim ja uvek stizem sa njima da popricam kada vidim da imaju probleme pa zato i vole moj predmet a to mi je najveci dar i uspjeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 738
Reg. datum: 24.03.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 11:10, Naslov:
Ja mnogo razgovaram sa svojom decom, mislim da razgovor moze da resi sve,kod nas nema batina ali ima razgovora o svemu sto ih muci i uz pomoc razgovora resimo sve.
____________________
Nezelim ni zbog koga i ni zbog cega da menjam svoj nacin zivota, jer ti kakva sam osoba sada, posledica je iskustava takvog zivota koji zivim!!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 46
Reg. datum: 13.03.2009
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 13:16, Naslov:
U danasnje vreme razgovor je neophodan da bih deca uspela.Zato samo razgovor isamo razgovor i nista vise,ti znam iz iskustva.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 14:03, Naslov:
moja cerka me je pitala sve sto je zanima jos u sestom razredu, prilicno je upucena ...Osmeh ..cak nekada pocne da prepricava sta je radila, kako se provela...nikada mi nije bilo neprijatno oko toga, a i sin uvek pita sve sto mu nije jasno...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 15:25, Naslov:
Trudicu se da uputim moju decu u svakom slucaju......

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 855
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 19:12, Naslov:
Moja cerka je sesnestogodisnjakinja i o svemu razgovaram sa njom,pricale smo na temu Sex,objasnila joj detaljno sta to znaci,kada treba da se devojka preda tome,kako se treba zastititi od nezeljene trudnoce,polnih bolesti,itd....Pricamo ne samo o Sex-u.vec o svemu sto je u danasnje vreme primamljivo mladima a neznaju kakve sve lose stvari mogu da se dogode.Potpuno sam otvorena kada razgovaram sa cerkom,tj.smatram je vec dovoljno zrelom osobom da moze da razume moja objasnjenja.Nadam se da ste me razumele sta sam ovim htela da kazem...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

svugdje pomalo
Broj postova: 1414
Reg. datum: 23.10.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 21:44, Naslov:
kod mene u kuci nikad nije bilo tabu tema!uvijek sam razgovarala o
svemu,ne samo sa mamom,nego i sa ocuhom,koji mi je bio poput oca!
sex.menstracija cu bile stvari o kojima sam mogla razgovarati sa oboje,
i za svoju djecu cu se isto truditi...
____________________
MOJ MALI LEON JE STIGO 19.9.2009 U 10.25

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 22:13, Naslov:
Mislim da je normalno pricati o takvim stvarima sa roditeljima...Takve teme ne trebaju da budu tabu,vec treba otvoreno pricati...i kod mene je ista stvar bila kao i kod katy...Dete treba bit upuceno...Osmeh
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 20
Reg. datum: 20.02.2009
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 22:35, Naslov:
Lijepo je kada cujem takvo nesto Osmeh
Ja licno nikada nisam sa svojom mamom pricala o sexu, nekako je to uvijek kao "tabu" tema, zapravo nikada nismo dosli do te teme.Ja opet kazem, vama svaka cast, ja bih zeljela da mogu sa majkom pricati o takvim stvarima, ali nazalost ne mogu...Tuzna
to mi jako smeta, kada imam neki problem uvijek sama smislim kako cu.sta cu, rijetko kada sa njom pricam.Obicno je tu moj decko s kojim pricam o problemima i frendice, ali mislim da je mama vise iskusnija nego svi ostali!Ali tesko mi je i zapoceti tu temu, u mene je mama malo "staromodna" i dalje zivi u svom vremenu Osmeh to mi jaaako smeta Tuzna((

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Petak 20.03.2009, 22:43, Naslov:
Imala sam i ja taj problem...nekako mi se uvek cinilo da nema vremena,a kada bih i zapocinjala neku temu jednostavno bi me vrlo brzo "otkacila".Zasto,nemam pojma Tuzna Uvek sam se okretala sama sebi...mozda mi se to i obilo o glavu ali sta da se radi zivot ide dalje.
Zato sam rekla - ja cu sa svojom decom o svemu otvoreno.Upravo smo malopre zapocele neku pricu o skoli i njenim vrsnjacima da mi je cerka rekla kako voli sto samnom moze o svemu da razgovara jer jedino meni najvise veruje Vrlo srecna
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 150
Reg. datum: 28.02.2009
Datum unosa: Subota 21.03.2009, 09:16, Naslov:
I ja mislim da treba takve razgovore voditi s decom.Nema veze da li je musko ili zensko,uvek postoji nacin kako im reci nesto i upozoriti.Ja sa mojom mamom nisam imala takav odnos.Ja sa mojom decom imam takav odnos.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 471
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Subota 21.03.2009, 12:45, Naslov:
Ja sam uvek pricala sa mojom mamom,ona mi je pricala sta treba a sta ne.Potrudicu se da takav odnos imam sa mojom cerkom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 222
Koliko clanova ima idealna porodica?