Treba li cuvati los brak

Broj postova: 32
Reg. datum: 16.04.2009
Datum unosa: Sreda 22.04.2009, 23:50, Naslov:
JAOJ a ja taman htjela da napisem da cinis sta mozes da spases svoj brak i da ne odustajes tako lako, kad naidjoh na tvoj slijedeci komentar gdje kazes da vam je krenulo na bolje...juppppiii OsmehOsmeh
E slusaj...laze onaj ko kaze da mu je u braku stalno super, interesantno, nema svadja, trzavica, sve je divno, bajno, krasno itd...mislim, da takvi brakovi jednostavno ne postoje! NIciji brak nije savrsen, samo je bitno raditi na njemu! Po meni, najgore je odustati ili konstantno kriviti drugu stranu...za brak je potrebno dvoje. Druga stvar je ako se ljubav prema bracnom drugu ugasi, ako dolazi do fizickih obracuna...u takvom slucaju bolje se razvesti. U svakom drugu, treba se boriti za brak.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Cetvrtak 23.04.2009, 08:34, Naslov:
Hvala Trinity na podrsci upravo zbog ovih clanica ovde i njihove spremnosti da pomognu sam i nasla snage da se borim dalje, nadam se da ces se i ti osecati lepo sa nama.
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Subota 08.08.2009, 23:27, Naslov:
Svakako da ne treba,ali ako nemas alternativu-gledas da ignorises negativnost,boris se protiv mentalne blokade da bi ostao normalan i kako tako funkcionisao...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3
Reg. datum: 19.08.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 12:30, Naslov:
pokusavam da odredim u koju kategoriju moj brak spada....i ne uspeva mi. Udala sam se iz veliki ljubavi..nisam dobro poznavala svog muza ali smo u pocetku imali dobar brak, dokle god sam ja mogla da se posvetim njemu u potpunosti. Ubrzo posle rodjenja naseg deteta pocele su i svadje koje su za tri godine postajale sve vece i vece. Moj muz ima potrebu da upravlja zivotom ljudi oko sebe i mislim da mu je veliki problem ako on nije glavni igrac.
problem je sto su nase svadje u poslednjih par meseci postale ucestale sa puno ruznih reci s njegove strane. Kad jedna jedina stvar nije po njegovom (a najcesce kad ga odbijem u krevetu) on pocinje sa svadjom i to do te mere dok me ne rasplace i ne povredi.
Osecam se emotivno jako rastrojeno i zgazeno. Jer je moj muz u stanju da izgovori takve ''gadosti'' i takve uvrede koje ja jednostavno nemogu psihicki da podnesem. Rekla sam da je razlog nasih svadja uglavnom seks. Moj muz je nezasit po tom pitanju, od ranog jutra krene da mi zakazuje seks za vece..da me uslovljava da neke stvari moram da radim u krevetu da bih dobila nesto za uzvrat. Ukoliko ga odbijem onda sam kurva koja to radi na drugom mestu i nikad moje ne ne prihvati iz prve neko me narednih dva sata primorava i ubedjuje...mnogo puta sam i popustila samo da bi bio ''mir'' u kuci. Pokusavala sam na razne nacine da pricam s njim i lepim i ruznim ida placem i molim nista nije pomoglo....a ja sam postala psihicki nestabilna i emotivno rastrojena osoba...stalno depresivana i utucena, nemam volje ni za cim. Ako ga ostavim....velika je verovatnoca da bi me progonio i molio da se vratim a i ne zelim da moje dete pati sutradan zbog toga...ne znam sta mi je pametno ciniti znam samo da dugo ovako necu moci. Ovo i nije jedini problem koji mi imamo u braku, voli da me omalovazava i vredja da bih on izgledao kao neko ko je naj naj a ja obicna gnjida. Govori mi da sam odvratna i debela...nesposobna za zivot. Ni jednu odluku ne mogu da donesm sama pa cak kad je to i izbor boje kose ili frizure...ako i sebi kupim nesto bez njegovog dopustenja moram da se spremim na zvocanje narednih 2 dana.
Da bi me razumela moram jos da naglasim da sam ja poslovno jako uspesna, imam dobar posao, dobar polozaj i platu, dok je moj muz za ove 4 god. koliko smo u braku radio svega cetiri meseca, ja sam uglavnom ta koja placa racune...mada nam nekad pomaze i njegova mama. Za njega nijedan posao nije dovoljno dobar. Ali zato ga nista ne sprecava da upavlja mojom platom.
Molim vas da mi date neki bilo kakav savet..jer sam trenutno bez resenja za ovu moju situaciju
Kako se razvesti na miran nacin i posle toga ostati u koliko toliko dobrim odnosima zbog deteta

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 12:40, Naslov:
Oh draga jako si me dotakla svojom pricom. Ja cu ti reci sta bih ja uradila OTISLA BIH BEZ RAZMISLJANJA. Ponesto moze da se izdzi, ali sve ovo meni bi bilo previse. To nije zivot to je uzas! I samo napred pokazi mu da nisi smece!
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 12:46, Naslov:
To su kompleksi draga on ni sebi nije dovoljno vredan u svojim ocima pa takvim ponasanjem pokusava da se izleci. Prvo mislim da kada bi imao malo vise samopouzdanja u smislu posla ili plate bio bi drugaciji i prema tebi garantovano ako i to ne pomaze onda je bolje da ga ostavis bilo kako bilo u pocetku ce sigurno biti problema ali ti si ta koja treba da zna sta hoce i da tako i bude. SRECNO
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 13:25, Naslov:
Ja sam ostala bez teksta procitavsi tvoju pricu...u stvari,to nije prica to je TVOJ zivot,i ja ne mogu da te savetujem uradi ovo ili ono,vec jednostavno zivi SVOJ zivot onako kako osecas da ti ZASLUZUJES da ga zivis!
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 13:29, Naslov:
Kao sto kaze Tini ti si kreator svog zivota i donosenja odluka,ali imas vredan i dragocen zivot koji ti je Bogom dan i ne trebas nikom dozvoliti da te unistava na bilo koji nacin.......
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 13:33, Naslov:
Najlakse je momentalno dići ruke kada nesto nije kako treba treba se boriti u zivotu nikada nista nece pasti s neba. Do kraja treba naći snage za borbu e tek kada vise nema drugih opcija i kada je pitanje samo spasti goli zivot tek onda bezi.
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 14:00, Naslov:
Slazem se sa JAOJ!
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 14:15, Naslov:
Alexandra555,
Ti si po svemu uspesnija od njega. On je toga svestan i ima problem sa tim. Sto se mene tice i treba da ga ima, jer nije sposoban da bude oslonac porodici koju je sam stvorio.
Njegovo jedino resenje kako da u braku, barem u svojim ocima, ostane Muskarac jeste da TI ne budes svesna svojih kvaliteta i uspeha. Jer, nesigurnom zenom nije tesko manipulisati, cak i ako nisi preterano uspesan i siguran muskarac (sto on, zakljucili smo, nije). Zato ti nikako ne smes biti nesigurna, a koliko sam shvatila objektivno i nemas razloga za to.
Novac znaci sigurnost. To, draga moja, znaci da i bez njega mozete da zivite. Ne govorim da treba da se razvedes, jer nemam prava na to, ali ti govorim da moras biti svesna da ti ne zavisis od njega. Ni u cemu!!!
Ne znam da li je u nasoj drzavi poznat termin Silovanje u braku, ali to i te kako postoji u drugim zemljama. Svaki put kad te neko prisili na sex, ti si silovana. Bilo ko da to ucini.
Mozda licno ne mogu da ti pomognem, osim da saosecam sa tobom i da mislim na tebe, ali znam ko bi mogao. I molim te da me poslusas!!!

Postoji AUTONOMNI ZENSKI CENTAR, nalazi se u Tirsovoj 5a, u Beogradu.
Njihov telefon, SOS telefon, je 011 2645 - 328, moze se zvati izmedju 10.00 - 19.00.
ANONIMNO, naglasavam.

Mozes pozvati i samo razgovarati sa njima, niko te ne tera da se predstavljas, da dolazis kod njih. Sama biras sta ces im i kada reci, postuje se tvoja volja.
Oni imaju i besplatnu pravnu pomoc, sto je veoma vazno.
Nista te ne kosta i nista ne gubis ako ih nazoves. Molim te ucini to!!!
Tebi i svima medju nama koje imaju slicne probleme...
Glavu gore i borite se za srecu svoje dece i svoju, naravno!!!
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
zveka - Zenski forum
becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 14:27, Naslov:
draga aleksandra555, kupi i procitaj knjigu Zasto muskarci vole kucke od Seri Agrov i sve ce ti se pojasniti i znaces sta treba da radis...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 14:59, Naslov:
Ja ne mogu da verujem,da nisi ti u tom njegovom sadistickom zlostavljanju postala mazohista?Kako je moguce da trpis jednu gnjidu da te zlostavlja psihicki i fizicki?Izdrzavas ga,zivi i provodi se na tvoj racun,imas dete-ne govoris nista o njegovom odnosu prema detetu.....Da li je to sve istina da covek dozvoli sebi da toliko bude ponizen,ili Ti draga hiperbolises stvari?Izvini,nema mi logike!To sto si napisala,da li je istina,ili ne,Ne Daj Boze Nikome.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3
Reg. datum: 19.08.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.08.2009, 10:21, Naslov:
Dobro, mozda ja u svom ocaju i nemoci reagujem suvise burno, ali bespomocnost koju osecam ne umem da vam objasnim. Sve to utice jako lose na mene, sam taj osecaj bespomocnosti kad nekome uzalud pokusavas da objasnis kako se osecas sta zelis tj. ne zelis, sta ti smeta....moje reci i molbe jednostavno ne dopiru do njega.....njegov jedini problem je sto ako nije sve po njegovom onda se on sveti na taj nacin sto me verbalno maltretira....nije los otac ali ne provodi bas puno vremena sa svojim sinom, retko kad ga vodi u parkic ili se igra s njim...mali je uglavnom kod bake (njegove mame) jer on nema vremena da ga cuva...naravno ja sam na kraju kriva sto mi moj posao ne dozvoljava da vise vremena provodim sa detetom i ja sam losa majka...
Veliki problem u svemu sto njegove svadje se zavrsavaju kad on iznese ceo svoj repertoar za taj dan, posle pola sata se ponasa kao da nije bilo nista, ja tako ne umem da fukcionisem.
Obratila sam vam se da cujem razlicita misljenja jer mozda ja radim sve pogresno...imam 26 .godina pa verovatno nemam dovoljno zivotnog iskustva za ovako velike stvari. Zato i zelim da cujem sta druge zene imaju da kazu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.08.2009, 11:41, Naslov:
Joj,kad hoce da je sve po njegovom!
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Cetvrtak 20.08.2009, 12:55, Naslov:
alexandra555,to moras da prekines!On se izivljava na Tebi verbalno i seksualno,nije daleko od toga da ces poceti i batine da dobijas.Ne moze Tebi niko pomoci ako Ti neces da pomognes sama sebi.Jel on Tebi toliko isprao mozak da si pocela da se osecas onako kako ti on kaze:takva i takva si...Ti ni malo nemas postovanja prema sebi i odlicna si kao objekat za manipulaciju.Zar te ne vredja da te jedan beskicmenjak,parazit ponizava?Ako zelis dobro sebi i svome detetu,mlada si,egzistencija ti nije ugrozena,roditelji su uz Tebe-OSTAVI ga dok jos uspevas da mislis.Meni je mnogo zao zbog tog zivota koji zivis sa njim,ali ja ti zelim samo najbolje,i Tebi i Tvom detetu,govorim ti iz srca.Ne zelim ni jednom reci da te uvredim,a ti probaj da na svoju situaciju gledas sirom otvorenih ociu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 76
Koliko clanova ima idealna porodica?