Posao ili deca?

  • 1
nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Petak 08.05.2009, 09:47, Naslov: Posao ili deca?
Ja u svom okruzenju imam dve jako dobre prijateljice koje su godinama uz decu kuci i koje smatraju da si deci najpotrebniji dok su mali i sam polazak u skolu a kasnije manje. Obe imaju po tri deteta i svrhu svoga zivota su nasle u kuci i brizi o njima i o svojim muzevima naravno. Ja se ponekad pored njih jako bezveze osecam jer ja prosto ne mogu biti sretna sa svoja cetiri zida. Potrebno mi je da radim da imam svoj dinar, svoje kolege, svoje vreme. Ne mislim iskreno da sam zbog toga losa majka ili supruga ali kad njih slusam cinimi se da one rade pravu stvar za svoju porodicu a ja ne. Zivimo sami tako da i ovako i onako svi kucni poslovi su moji i tu se niko od mojih ne zali ali mene to licno ubija i pretvaram se u namrstenu i nevoznu osobu. Ovih dana bi trebalo da pocnem da radim u jednoj firmi i plasim se da moji nece biti srecni koliko i ja. Samo jos da napomenem mm u sustini nema nista protiv.
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 684
Reg. datum: 22.02.2009
Datum unosa: Petak 08.05.2009, 10:37, Naslov:
potpuno si u pravu jaoj i ne razumem zasto bi zbog toga bila losa majka!Zar su one bolje majke?Ja se osecam kao parazit kad ne radim sada,ja obozavam svoj posao ali naravno bitno mi je i dete koje je jos uvek zavisno za mene ,da ne cekam drugo sigurno bih pocela da radim a muz da je cuva popodne,ali zbog trudnoce to jos nije moguce.Ovako mi uvek bezveze kad moram od muza da trazim za sve,ruku na srce on mi daje i vise ali....razumete me,nemam svoje nesto sto sam ja zaradila.Tako da mislim da je sasvim ok raditi,pa niko nam nece reci hvala sto ih svaki dan ispracujemo i docekujemo,kuvamo i peglamo,to nas sve ceka i ovako ali bar imate svoj posao i ne zavisitr od nikoga,ko je u slicnoj situaciji shvatice.
____________________
Lelica

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Petak 08.05.2009, 11:26, Naslov:
Mislim da nije bitno da li majka radi ili ne vec je po meni presudan odnos majke prema svojoj porodici.Majka moze biti kuci 24h i neodvajati se od cigarete,kafe i komsinica,a moze raditi i u isto vreme uspeti postici sve obaveze...sve zavisi od organizacije.
Mislim da sam vec jednom rekla da posto nisam krenula na dalje skolovanje da bih mogla raditi ono sto volim (a to je da budem tehnolog voda) okrenula sam se deci,muzu i kuci i to me ispunjava i cini veliko zadovoljstvo.
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 32
Reg. datum: 16.04.2009
Datum unosa: Subota 09.05.2009, 19:33, Naslov:
Po meni, uopste nije bitno koliko vremenski majka provodi s djetetom vec kako i na koji nacin iskoristi to vrijeme provedeno s djetetom.
Ja sam pocela da radim kad mi je sin imao 6 mjeseci, mozda je to i bilo prerano, nemam pojma, ali nisam primjetila da je nesto patio zbog toga ili da je ostao uskracen za moju ljubav ili da trpi neke psihicke posljedice zbog toga...mislim da sam mu dala i vise ljubavi i paznje nego mozda neke mame koje ne rade...
Tako da, sto se mene tice, ja se opredjeljujem za obe opcije...ne bih mogla ni bez jedne ni bez drugeOsmeh A i sve se to moze lijepo organizovati, da niko ne trpi, samo kad se hoce.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Subota 09.05.2009, 19:35, Naslov:
Po meni ,kad se hoce-sve se moze...i posao i kuca,samo treba biti organizovan Vrlo srecna
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Subota 09.05.2009, 19:39, Naslov:
oboje,Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

niš
Broj postova: 130
Reg. datum: 13.02.2009
Datum unosa: Subota 09.05.2009, 20:58, Naslov:
deca na prvom mestu ali naravno da je za svaku zenu bitno da izadje iz kuce i promeni malo sredinu, ja sam bila na porodiljskom 4,5god , jedno za drugim pa jos malo bolovanja ovako i verujte mi da od kako sam se vretila na posao psihicki se lepse osecam. oni su u vrticu dok sam na poslu tako da to i ne osete, a za kucne poslove uvek nadjem vremena i muz mi dosta pomaze... za sve se nadje vremena sta sad ako smo majke treba da zaboravimo na sebe? ja sebe nevidim kao domacicu, 11god. radim i ne bih mogla da zamislim da sam u kuci non-stop...
____________________
ana

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Subota 30.05.2009, 20:57, Naslov:
Naravno da se time necu odreci ili zapostaviti ni decu ni kucne poslove a bogami ni mm ja zivim sama i sve to i ovako i onako mene ceka a i oni su do sad ukapirali da se moze sve postici ja sam zaista zadovoljna i mislim da i oni to osecaju pa tako bih volela da me taj oisecaj sto brze prodje
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Nedelja 31.05.2009, 11:38, Naslov:
Jaoj, ovo je veoma interesantna i ozbiljna tema.

Sve je posao.

"Posao" - raditi nešto... u firmi, na njivi, u kući, van kuće...
"deca" - brinuti se o djeci, družiti se , igrati se.... I to je posao ogroman i stvaran, sladak i težak, naporan i ozbiljan....

Razlika je samo u objektu rada.Prvo se odnosi na materijalnu egzistenciju i nezavisnost a drugo je dobrobitt vaše djece i radost, sreća i zadovoljstvo koje dobijete kao rezultat.

Ne bih da filozofiram ali mi se čini da bi naslov trebao da bude drugačiji.
-Imate zaposlene majke koje kad dođu kući imju svo vrijeme svijeta za svoju djecu,
-zaposlene majke,koje povremeno imaju vrijeme za svoju djecu
-zaposlene majke koje nemaju vremena za svoju djecu
-nezaposlene majke koje imaju svo vriheme svijeta za svoju djecu
-nezaposlene majke,koje povremeno imaju vrijeme za svoju djecu
-nezaposlene majke koje nemaju vremena za svoju djecu
- ostale opcije

Sad neka se svako nađe u nekoj opciji.

Naravno da postoje kompromisi ali koliko ste uspješni u tome to će reći vrijeme.

"Djeca su ogledalo kuće i porodice" isto kao što je i "oko ogledalo duše".

Kako god odlučile nađite zadovoljstvo u tome što radite da biste bile uspješne!


Na pitanje "kad ste najpotrebnije djeci?" moje iskustvo od preko 20 godina rada sa djecom pokazuje da vas najviše trebaju u pubertetu (naravno da ste uvijek potrebne dok ne postanu svoji ljudi, pa i onda vas trebaju samo manje).

Ako tada uspostavite pravi i istinski kontakt sa svojom djecom to će ostati zauvijek. Nemojte propustiti svoju priliku.

____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 63
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 31.05.2009, 11:43, Naslov:
Uh, tu ima dosta stvari...
Mozda cu zvucati povrsno... Hm..
Ali, pre nego sto se stvori porodica, mora da se posteno razmisli...
Uglavnom mladi zure, uzmu se, razmisljaju da ce ziveti od ljubavi...
E sad... Zena mora da misli zrelije, da osnuje porodicu sa uspesnim covekom, da bi imala tu mogucnost da bude sa decom...
Ako smo vec domacice, zasto moramo i da radimo?
To je neko moje misljenje.
Ne kazem da ne treba uopste da radimo, daleko od toga... Dok ne dodju deca, radicemo....
Ali neka biraju: ili cemo biti uspesne u karijeri, ili u kuci...
____________________
Volim te...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Nedelja 31.05.2009, 11:58, Naslov:
mala-bg, u svemu mozes da budes uspesan kada zelis, sa puuno diplomatije, malo rada i malo znanja....meni muz pomaze u spremanju kuce, a i on radi.....ne znam kad bih sve stigla(a obozavam da citam knjige), ..ovako muz sprema sve sobe(osim decje) i kupatilo, sa sve pranjem prozora, a ja kuvam, spremam kuhinju i perem i peglam ves, Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 63
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Nedelja 31.05.2009, 11:59, Naslov:
da, mozemo biti uspesne u svemu ako nam i oni pomazu. ako se udam za ovog decka, imacu pomoc Vrlo srecna
____________________
Volim te...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

switzerland
Broj postova: 283
Reg. datum: 01.11.2008
Datum unosa: Nedelja 31.05.2009, 12:01, Naslov:
slazem sa zvekom i ja radim imam decu muz mi pomaze potrebno je za sve dvoje
____________________
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 270
Koliko clanova ima idealna porodica?