Seoski turizam

  • 1
Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 18.05.2009, 09:15, Naslov: Seoski turizam
Nakon ocepljenja Hrvatske ostali smo bez velikog dela Jadranske obale.Ubrzo zatim odvojila se i Crna Gora tako da je Srbija ostala bez izlaska na more.
Da li mislite da je to nas hendikep? Mislim
Licno ja nemislim tako jer imamo jako puno banja,planina,a o selima i da negovorim.Svidja mi se to sto su nasi ljudi poceli iz godine u godinu sve vise ulagati u seoski turizam.
Nasla samm na netu neke primere...
Etno selo Moravski konaci



Slapovi Sopotnice i okolni manastiri



Dvorac na Begeju



Sremski Karlovci

____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 18.05.2009, 09:17, Naslov:
Predivno Taso...nista bez nase divne prirode i seoskog turizma !!! Vrlo srecna
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Ponedeljak 18.05.2009, 09:20, Naslov:
Imamo mi toga u izobilju Vrlo srecna
Evo npr. seosko imanje Terzicka avlija...nalazi se petnaestak kilometara od Užica prema Požegi, u selu Zlakusa, poznatom po majstorima grnčarima

____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 32
Reg. datum: 16.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 18.05.2009, 09:49, Naslov:
Ovo je super tema, bar za mene posto sam ja bila strucni saradnik za seoski turizam, pa dobih kao trudnica otkaz, o tom sam cini mi se pisala, ali to je vec neka druga tema.
Da bi jedna zemlja solidno zivjela od turizma, uopste ne mora da ima more, pa imate turiste sa razno raznim prohtjevima i zelja! I hvala Bogu na takvimaOsmeh Neko voli more, zegu i przenje na pjesku, a neko Boga mi, uzivanje u tradicionalnim jelima u nekoj debeloj hladovini u miru i tisini...Srbija zaista moze takvim stvarima da se pohvali.
Evo, koga interesuje, ovdje imate malo vise o seoskom turizmu u Srbiji:

www.selo.co.rs
Imam ja negdje na nekom cd-u, prezentaciju o jednom seoskom domacinstvu u Srbiji ali sad ne mogu da se sjetim gdje tacno. Ma to je divota sta je covjek napravio i kako lijepo u Srbiji ljudi mogu da zive od seoskog turizma, samo treba i maste i volje! Cim pronadjem cd postavicu vam cd da pogledate.
I kod nas u RS, postoje ogromni turisticki potencijali za razvoj seoskog turizma, buduci da negdje oko 88% podrucja Republike Srpske cini selo, ali mi smo u svemu iza svih, pa tako i u seoskom turizmu. Izuzev etno sela Stanisici, mada je i to vec nesto drugo, kao vjestacko selo.
pozz

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 32
Reg. datum: 16.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 18.05.2009, 09:51, Naslov:
htjedoh reci - postavicu prezentaciju cim pronadjem cd...tek sam ustala pa sam malo zbrzilaOsmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 19
Reg. datum: 28.05.2009
Datum unosa: Cetvrtak 25.06.2009, 15:46, Naslov:
ja sam nedavno bila u terzića avliji, simpatično je, mada mi je više dosat tog etno stila, svida samo etno-etno: karlice, preslice i fenjeri vise!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 25.06.2009, 18:19, Naslov:
Volim seoski turizam,etno sela i sela na planinima
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2030
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Subota 25.07.2009, 22:03, Naslov:


Čerević: Uživanje na sremački način

U sremačkom selu Čerević, umorni od iščekivanja zakona, pravilnika i kojekakvih studija (ne)izvodljivosti, sami su se upustili u eko-turizam i tako je nastao istoimeni Etno-eko klub.

Izvor: Blic

Do Etno-eko kluba „Čerević” ne postoje putokazi. Izostavljeni su sa razlogom. Jednim delom i zbog piva.

- Nismo drumska kafana u koju će svraćati putnici namernici na ladno pivo. Čak ga ni ne služimo. Kod nas se dolazi da se odmori duša. Da se odomaći, opusti i uživa. Ovde se ne dolazi od - do, već samo „od - pa dokle te volja” - objašnjava Duško Vidak, vlasnik i osnivač kluba.

Osnivač Turističke organizacije Vojvodine i Asocijacije za seoski turizam, Vidak je 37 godina u turizmu. Poslednjih par godina se grčevito bori sa nedorečenim zakonima o turizmu, nelogičnostima brojnih pravilnika i usamljenim pokušajima „otvaranja očiju” nadležnih. Umoran od praznih reči, Vidak je odlučio da im na praktičnom primeru pokaže šta se sve može u Sremu kada se čovek zainati.

Pre dve decenije je kupio u Čereviću nekada gazdačku kuću, sazidanu još 1928, koju je od tada počeo počeo da prilagođava uslovima potrebnim za razvijanje seoskog turizma. Tako je od nekadašnje gazdačke napravio je etno-eko kuću, udobno pribežište koje, ne remeteći tradiciju i prvobitnu arhitekturu nekadašnjeg gazdinstva, pruža sav komfor.

Klasična „švapska” kuća koja se prostire u ćirilično slovo P, visokih plafona, sa puno vrata bogate stolarije ukrašene staklom danas je otvorena za sve koji bi da se sakriju od buke i urbanog života. I to nije sve. Gostima su otvorena vrata i od povećeg vinskog podruma čiji zidovi su „tapacirani” policama sa najboljim sremačkim vinima. Tu je i kačara, prostorija u kojoj se nekada pravilo vino, a danas se u njoj za udobnim drvenim stolovima degustira. Mada su, kažu domaćini, retki oni koji se ovde zaustave samo na degustaciji.

- Još nismo imali gosta koji je uspeo da se „izbori” sa svim što mu iznesemo na astal - kaže Vidakov partner i domaćin eko-kluba „Čerević” Ljubomir Simić, napominjući da je nema dana a da neko ne rezerviše boravak u njihovom etno klubu.

Zahvaljujući njima, u Čerević su prošlog leta svraćali i Englezi, Mađari, Slovenci, Nemci... Neki su po prvi put probali domaću kobasicu i sir, drugi su po prvi put spoznali pijanstvo od domaćeg Lolinog vina, treći se provozali Dunavom... Ovde se sve radi po volji posetioca, ma koliko on izvoljevao.

- Čerević je idealna lokacija, sa desne strane mu je reka, a sa druge planina. Pecanje, posete manastirima, planinski biciklizam, vožnja čamcem i izleti na prekrasnim dunavskim obalama su samo neki od sadržaja koje nudimo gostima. Naravno, ugađamo i onima koji kod nas dođu kako bi se odmorili, „otćutali” i „odsamovali” par dana - kaže Vidak, koji ima želju da u svoj projekat uključi celo selo.

Domaće vino, šunke, kobasice, kuleni, slanina..., specijaliteti su skoro svakog domaćinstva u Čereviću, koji se najčešće nalaze za trpezom u ovom Etno eko klubu. Mada bi od eko turizma koristi imali mnogi, posredne ili ne, država, tvrdi Vidak, još uvek ne ume da iskoristi potencijal koji joj je „pred nosom“. Do tada, Vidak i slični njemu se snalaze na svoj način, a broj njihovih gostiju i interesovanje koje vlada dokazuju da su na pravom putu.

Mir

Eko-etno kuća „Čerević” raspolaže sa dvanaest soba i šest apartmana, a noćenje, u koje je uračunat i obilan sremački doručak, košta 15 evra. Da se ne bi remetio mir - zaštitni znak kuće, ovde ne postoji kafana ili živa muzika. Ipak, za goste koji bi uz odmor ipak malo i da „teraju kera” na raspolaganju su obližnje čarde na Dunavu sa odličnim tamburašima.

Kako stići

Mada putokaza nema, do etno kuće „Čerević” se lako stiže. S obzirom na to da se boravak mora rezervisati, dovoljno je pozvati Ljubomira Simića na 064/2627-432 ili poslati mejl na simicljubomir@nadlanu.com i domaćini će vas sačekati na dogovorenom mestu. Ili se prosto uputiti iz Beograda preko Rume put Beočina i stići do Čerevića.
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

KRUSEVAC
Broj postova: 22
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Utorak 28.07.2009, 09:49, Naslov:
Ja mogu da preporucim seoski turizam u latkovac to je kod aleksandrovca(zupski)..Mnogo mi se svidja....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 165
Koliko clanova ima idealna porodica?