Ženska opsjednutost cipelama - nerazjašnjena tajna

  • 1
Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Utorak 02.06.2009, 21:10, Naslov: Ženska opsjednutost cipelama - nerazjašnjena tajna
Raspremajući ormarić sa cipelama bila sam šokirana koliko imam različitih pari cipela. A juče sam ovoj kolekciji dodala još jedan par. Ne smijem ni da pomislim koliko sam novaca potrošila na ovu strast ali sam sigurna da sam mogla otići na jedno dugo,daleko božanstveno putovanje.

Koliko vi trošite na ovu žensku slabost?

Da bi vam bilo lakše evo nekoliko podataka:

-"Izum prve cipele s petom pripisuje se Leonardu da Vinčiju.

-Venčanje Katarine Mediči i vojvode od Orleana 1533. godine uvelo je štikle i u žensku modu. Naime, mlada je za venčanje poručila par cipelica sa štiklom od čuvenih majstora iz Firence, koji su i u ono doba bili "zakon".

-Italijani su medju prvima shvatili neobuzdanu žensku potrebu za posedovanjem dobre obuće, pa se italijanske cipele i dan danas smatraju najkvalitetnijim na svetu.

-Većina žena dala bi i poslednju paru za cipele koje im "oduzimaju dah". Cipele za žene imaju čarobnu moć, poput one staklene cipelice koja je pomogla Pepeljugi da povrati svog princa.

-Posebno slabost su cipele sa visokim štiklama. Tu ništa ne menja ni činjenica da je čak 43 odsto žena zbog štikli bar jednom u životu zadobilo lakše povrede a osam odsto njih ozbiljne prelome.

Zanimljiv je i podatak iz jednog američkog istraživanja da prosečna žena četvrtinu svojih cipela obuje samo jednom, kao i da 13 odsto žena skriva nove cipele od svojih partnera. Da izbegne gundjanje.

Pri tom se služe raznim trikovima: donose kući cipele bez kutije ili optuže muškarca da "nikad ništa na njoj ne primeti", pa tako i ne zna da su joj to ustvari "stare" cipele.

-Cipele, medjutim, "ne pitaju" ni kilograme ni za godine i uvek dobro izgledaju.



Muškarci nikada neće razumeti tananu vezu koja postoji izmedju svakog para cipela i njihove vlasnice, kao ni tvrdnju da žena nikada ne može imati previše cipela."

Izvor: Beta

____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Sreda 03.06.2009, 11:10, Naslov:
Uf... Sto sam se pronasla u ovoj temi...
Ne bih smela ni da prebrojim sve ono sto imam.
Ko zna koliko boja (pogotovo sandale i japanke), koliko modela, razlicite visine stikli, za svaki dan i elegantnije, ...
Nikad kraja.
A, opet se desi da pomislim.. "E, bas uz ovu kombinaciju nemam sta da obujem" Zena!!!
Ali, sta cu kad volim!
I, naravno, uz sve njih tasne.... Ali, to je vec druga opsesija Vrlo srecna
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Sreda 03.06.2009, 15:43, Naslov:
Obozavam sve vrste cipela...stikle,ravne.....




i obavezne

____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Sreda 03.06.2009, 15:48, Naslov:
A koliko ti danka trošiš na cipele?
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Sreda 03.06.2009, 15:52, Naslov:
Ja u sustini inace malo para trosim na sebe ali kad je obuca u pitanju skupljam i po mesec dana ali kupim kvalitetno
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Sreda 03.06.2009, 16:22, Naslov:
kod mene to ide još lakše, platim kreditnom karticom. Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna Vrlo srecna

Ah, te cipele! Može li žena uopšte da ih ima previše? Čini li vam se da uvek fali barem još jedan par?



Cipele za posao, izlazak, kafu, šetnju, za kišu, za posebne prilike...eh ,sad su u modi ljetnje čizmice...

____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3217
Reg. datum: 07.05.2009
Datum unosa: Utorak 23.06.2009, 15:53, Naslov:
Citat:
Nove cipele, sandale ili patike često kupujemo jer se spremamo za nešto lepo, ili hoćemo sebe za nešto dobro da nagradimo - dogovor za uzbudljiv večernji izlazak, uplaćeno letovanje ili mala povišica plate uvek mogu da se proslave novim parom lepe obuće. A čak i sumorni dani kada osećamo da nas „niko ne voli“ u sećanju će nam ostati bar malo lepši ako smo ih zasladili kupovinom elegantnih cipela koje smo dugo priželjkivali. Ovakve kupovine ne moraju da budu skupe. Ispitivanja proizvođača cipela pokazuju da trend predstavlja kupovina jeftinije obuće, a ako model koji nam se odavno dopadao uspemo da pronađemo na rasprodaji - zadovoljstvo će biti veće.

Još neke prednosti
„Kupovanje i nošenje različitih cipela ženama daje mogućnost da iz minuta u minut menjaju bukvalno svoj nastup i svoje osećanje života, i to bez promene celokupnog izgleda, nove frizure i renoviranja stana“, kaže psiholog Mihael Til.




Izvor Blic
____________________
pulsate et operietur vobis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2337
Reg. datum: 11.12.2008
Datum unosa: Utorak 23.06.2009, 18:24, Naslov:
Nisam ja toliko luda za obucom i garderobom.Volim da imam lepu stvar da obucem i da obujem ali nista preterano.
Vise sam luda za cvecem i opremanjem kuce i enterijera Vrlo srecna
____________________
Life is a moment in space when the dream is gone...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Österreich
Broj postova: 2084
Reg. datum: 20.02.2008
Datum unosa: Utorak 23.06.2009, 18:32, Naslov:
Ja sam se pronasla u gore napisanom Vrlo srecna Vrlo srecna posebno ono kad dolazi kuci bez kutije za cipele Vrlo srecna Vrlo srecna moram hitno na lecenje jer sam opsednuta obucom.......Osmeh a mom dragom ni ne govorim kad si kupim nove inace bi bilo Bijem sad bar znam da nisam jedina Vrlo srecna Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 235
Koliko clanova ima idealna porodica?