Ljubav, ah ljubav

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 03.06.2007, 02:00, Naslov: Ljubav, ah ljubav
Bez ljubavi bi zivot bio prazan. Mislim da i najveci cinici u potaji zele da vole i da budu voljeni.

Kako vi dozivljavate i prozivljavate ljubav?

Za mene je ljubav i kada oprastam i to sto me kod njega nervira (kad ostavi nered iza sebe u kuhinji na primer-Osmeh, kada zajedno cutimo, kada zajednicki resavamo probleme jer zivot nije uvek bajka...

Ljubav je i kad osoba koju volis zeli da ode od tebe, a ti to prihvatis s duboko skrivenim bolom u dusi, ali mirno, bez bura i oluja i svadje, jer zelis da ta osoba bude srecna, bas zato sto je volis. Prava ljubav ne trpi sebicluk.
Bas zato sto je volis zelis joj sve najbolje, pa makar ne bila s tobom. Ako ona nije srecna vise sa tobom, kako ti mozes biti srecan?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Nedelja 03.06.2007, 04:00, Naslov:
Sve moje bivše ljubavi su bile i završile se burno...A iz ove perspektive govoreći, više ih se ni ne sećam...
Reč "proračunatost" u mom pojmu i rečniku ljubavi apsolutno niti je poželjna, niti postoji. Volim, eto zato, jer volim, i jednostavno volim...

Volim bez ostatka, mada mi misli često "lutaju", pa umem neočekivano biti hladna, a neočekivano prštati od "udava" žara i to otvoreno pokazivati...
Varira moje spoljašnje raspoloženje, ali ne i osećanja. Vrlo dobro znam koga i zašto volim, a koga ne (ovo važi ne samo za ljubavne partnere) .

Sa tim važnim i osnovnim "stavkama" sam sama sa sobom "na čistac".

____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 03.06.2007, 04:17, Naslov:
Za mene je ljubav svjetla strana ljudske licnosti. Istina je da svi imamo dvije strane ali covijek prvo mora voljeti sebe, da bi mogao tu ljubav prenijeti i na ostale. Zaljubljenost dodje i ode, a pozitivno razmisljanje, postovanje do soljudi i okoline ostaje. Ljubav je i kad volis cvijet koji ti je procvao, kapi kise koje nas probude iz sna, jutro u kome smo opet svjesni da je zivot svuda oko nas.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 03.06.2007, 04:25, Naslov:
Takodje ne volim po default-u, po definicjama i zakonitostima. Znam da volim i to je to.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Nedelja 03.06.2007, 04:26, Naslov:
Tako je Tara, volimo život, jer to je najsvetije i najvrednije što imamo!!!
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Nedelja 03.06.2007, 20:39, Naslov:
Kada mogu sa njom da pričam, kada mogu da je zagrlim, kada joj oči sijaju dok se smeje, kada otvorim oči, a ona je pored mene.Kada sam joj ja najlepši.Kada ćutimo, kada se svađamo, kada smo malo ljubomorni, kada zajedno kupujemo, kada se zezamo sa taxistima..., ma...kada smo ozbiljno-neozbiljni.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Nedelja 03.06.2007, 22:10, Naslov:
Ljubav je duboki osećaj povezanosti, ispunjenja, preplitanje spokoja i strasti, ljubav je večita igra dva tasa: slobode i poverenja u sebe i partnera, to je nada u beskonačnost, tj. neprekidna borba da se konačnost porevazilazi i pobeđuje...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 47
Reg. datum: 09.01.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 05:42, Naslov:
,,Daj svoj život onome koji ti da svoju ljubav,
al samopoštovanje daj onom koji je spremen biti uništen radi tvoje ljubavi.''

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 06:20, Naslov:

Ljubav je proljetni cvijet koji sve ispunjava mirisom nade, pa cak i rusevine koje obraste.

(Flaubert)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Nedelja 10.06.2007, 03:02, Naslov:
Pogledajte šta je moj dečko napisao za nas dvoje:

"Za mene je romanticno setati se pored reke, nocu, dok se u daljini nazire osvetljeni grad...A nas dvoje kao na sedmom nebu...Treperimo, cutimo...Sednemo na klupu ispod breze i uzivamo u toploj letnjoj noci, posmatramo mesec, reku...Drzimo se za ruke...Najlepse je kada osetis da vam srce kuca kao jedno...Tako je malo potrebno da se osecas srecno i zadovoljno..Ta sreca nema cenu i nema tih para koje je mogu kupiti...


Mene moja devojka iznenadjuje stalno. Da li je to cokolada, pena za brijanje ili poziv u kasne sate, nije bitno. Skroman sam ja, kako ona kaze: "vrsta koja izumire". Ali najveci poklon koji mi je dala je...njeno srce...Najvece na svetu...To nema cenu".

Ja sam se, malo je reći, rasplakala...
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 25
Reg. datum: 13.06.2007
Datum unosa: Sreda 13.06.2007, 01:13, Naslov:


Citat:
"Za mene je romanticno setati se pored reke, nocu, dok se u daljini nazire osvetljeni grad...A nas dvoje kao na sedmom nebu...Treperimo, cutimo...Sednemo na klupu ispod breze i uzivamo u toploj letnjoj noci, posmatramo mesec, reku...Drzimo se za ruke...Najlepse je kada osetis da vam srce kuca kao jedno...Tako je malo potrebno da se osecas srecno i zadovoljno..Ta sreca nema cenu i nema tih para koje je mogu kupiti...


Mene moja devojka iznenadjuje stalno. Da li je to cokolada, pena za brijanje ili poziv u kasne sate, nije bitno. Skroman sam ja, kako ona kaze: "vrsta koja izumire". Ali najveci poklon koji mi je dala je...njeno srce...Najvece na svetu...To nema cenu".


Ovo je nesto najlepse i najromanticnije sto sam procitala na internet nebu. Ostala sam bez reci.
____________________
"Nije najbogatiji onaj ko najvise ima, vec onaj kome najmanje treba."

Profil

Posaljite privatnu poruku

...
Broj postova: 201
Reg. datum: 31.05.2007
Datum unosa: Sreda 13.06.2007, 08:05, Naslov:
Volite i budite voljeni....
Ja volim i voljena sam...U zivotu sam imala punooo ljubavi ali nijedna do sada nije bila ovako velika kao ova.Srecna sam sto ljubav postoji i sto mogu da je osetim...Mislim da je najveci dar od boga to sto sam ziva,a odmah posle toga je dar da umem da volim...

Napisacu jos samo ovo:
VOLITE NEKOG,I NEKA NEKO VOLI VAS!!!
____________________
Iskoristi danasnji dan maksimalno,jer ne znas sta te ceka sutra...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 25
Reg. datum: 13.06.2007
Datum unosa: Sreda 13.06.2007, 10:41, Naslov:
Ljubav je SVE, ostalo su sitnice!
____________________
"Nije najbogatiji onaj ko najvise ima, vec onaj kome najmanje treba."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 19:27, Naslov:
Moze li ljubav biti JEDINI razlog za ostajanje u vezi u kojoj se dvoje cesto svadjaju, nerviraju jedno drugo sitnicama, ako izmedju njih postoje bolne teme? Da li ISKRENA ljubav moze biti jedini kriterijum za opstanak? "Mi se jako volimo i prebrodicemo sve..."

Ili - dzaba ljubav, od nje se ne zivi.. ona dodje i prodje, sutra ces da volis nekog drugog... sa drugim ce ti biti spokojnije, sigurnije...
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 22:38, Naslov:
Ljubav je jedini pojam koji je nemoguce definisati, odrediti ,ukalupiti u poimanja ljudskog uma.Zato je ona bozansko osecanje...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 19.09.2007, 23:00, Naslov:
Pa ljubav i jeste za bogove.
Posto im je iz stola ljubavi palo nekoliko mrvica na zemlju i mi znamo nesto o njoj.
Da im ne bi sa stola palo i nesto bibera bilo bi sve ok Wink

Citat:
wooneetza: Da li ISKRENA ljubav moze biti jedini kriterijum za opstanak?


Moze biti. Sve dok je ISKRENI sposoban izdrzati.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 00:41, Naslov:
Citat:
Moze li ljubav biti JEDINI razlog za ostajanje u vezi

Ja to ne mogu da gledam tako izolovano. Ljubav bi trebalo da bude skup svih razloga zašto smo sa nekim.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 07:29, Naslov:
Uopste se ne zamaram time sta bi ona trebala biti. Ili je ili nije, na neki nacin to svakako osetimo. Nekako sam siguran da je nije ni potrebno traziti. Jednostavno nas pronadje sama. Neko je rekao da je ljubav Univerzum. Pa ako smo deo tog Univerzuma... Da li mozemo definirati Univerzum? Gde su mu granice? Gore? Dole? Levo? Desno? --- Sigurno je jedino da postoji u granicama nase pameti, razgledanosti i shvacanja. Samo da, hmmm, nismo svi jednako pametni ni razgledani... Ljubav je ko aksiom.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 08.11.2007, 01:09, Naslov:
O ljubavi.


Ako jezike čovječije i angjelske govorim a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje zvoni, ili praporac koji zveči.

I ako imam proroštvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu vjeru da i gore premeštam, a ljubavi nemam, ništa sam.

I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne pomaže.

Ljubav dugo trpi, milokrvna je; ljubav ne zavidi; ljubav se ne veliča, ne nadima se,

Ne čini što ne valja, ne traži svoje, ne srdi se, ne misli o zlu,

Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini,

Sve snosi, sve vjeruje, svemu se nada, sve trpi.

Ljubav nikad ne prestaje, a prorštvo ako će i prestati, jezici ako će umuknuti, razuma ako će nestati.

Jer nešto znamo, i nešto prorokujemo;

A kad dodje savršeno, onda će prestati što je nešto.

Kad ja bijah malo dijete kao dijete govorah, kao dijete mišljah, kao dijete razmišljavah; a kad postadoh čovjek, odbacih djetinjstvo.

Tako sad vidimo kao kroz staklo u zagonetki, a onda ćemo licem k licu; sad poznajem nešto, a onda ću poznati kao što sam poznat.

A sad ostaje vjera, nad, ljubav, ovo troje; ali je ljubav najveća medju njima.

Biblija, prva poslanica Apostola Pavla Koricanima, 13

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Sanjakis - Zenski forum
Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Ponedeljak 31.05.2010, 10:31, Naslov:
Mislim da ne postoji prava definicija ljubavi....procitah ovde da je "ljubav skup svih razloga zasto smo sa nekim".
Slazem se sa tim....obicno se zaljubljenost poistovecuje sa ljubavlju sto mislim da je pogresno.Zaljubljenost po mom misljenju jeste slepa....i skup podivljalih hormona koji jednostavno "umrtvljuju" osecaj za realno.
Ljubav je po meni kad nekog i volis i mrzis u isto vreme...kad osecas da ti je i ljubavnik(ljubavnica) i prijatelj...kad prihvatas njegovu kritiku kao savet,i kad ga kritikujes....ma tesko je objasniti tu ljubav.Ali da je lepa....ih!!!Wub
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 275
Koliko clanova ima idealna porodica?