Dzez balet?

  • 1
BG
Broj postova: 5
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Subota 08.08.2009, 23:22, Naslov: Dzez balet?
Da li je neko nekad isao na jazz balet i kakva su iskustva? Ja se razmisljam da se raspitam i krenem od septembra,deluje mi zanimljivo...Cula sam sve najbolje, pa me zanima vase misljenje! Pozdrav!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

kragujevac
Broj postova: 1061
Reg. datum: 02.11.2008
Datum unosa: Nedelja 09.08.2009, 01:13, Naslov:
Nisam nikad isla na jazz balet,al volim da pogledam

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Tuzla
Broj postova: 110
Reg. datum: 04.08.2009
Datum unosa: Nedelja 09.08.2009, 01:44, Naslov:
idi obavezno vesnarot,jos imas volju i zelju govorim ti to moja drugarica je dugo godina isla da joj vidis tijela sve od jazz baleta i dugo se bavila tim i dan dans ide al rijede al tijelo joj je jos ludnica.....
____________________
Buljiti u sunce......

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

BG
Broj postova: 5
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Nedelja 09.08.2009, 10:15, Naslov:
Da i ja mislim da je odlican za telo...raspitacu se gde ima za nas devojke?Ako neko ima info nek prosledi!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Sreda 19.08.2009, 10:13, Naslov:
Jazz balet

Jazz balet je modernija tehnika proizašla iz klasičnog baleta, kao uostalom i sve modernije plesne tehnike. Bazira se na baletnoj tehnici koja je nadopunjena opuštenijim plesnim elementima, odnosno slobodnijim pokretima. Pozicije nogu u jazzu su malo zatvorenije nego u baletu zbog čega je opterećenje bokovima za nijansu manje, ili potpuno zatovrene. No kod rekreativnih plesača baleta se ni ne zahtijeva potpuna otvorenost, već otvorenost u granicama mogućnosti pojedinca.

Otvorenost znači rotacijsku sposobnost bokova kako bi se dobio položaj nogu u kojem pete stoje jedna nasuprot druge, a prsti su otvoreni prema van.

Balet ima strože forme, dok je u jazzu dopušten veći stupanj stilske opuštenosti. Za jazz balet su takođe karakteristične izolacije u kojima se telo deli na delove, od kojih svaki deo radi svoj pokret, izolovan jedan od drugog. Balet se pleše na klasičnu muziku, a jazz balet na pop ili bilo koju drugu muziku. Kao i u baletu i društvenim plesovima, jazz balet se pleše i u paru, uključujući i podrške, a ne samo solo ili grupno.
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

BG
Broj postova: 5
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Cetvrtak 19.11.2009, 08:24, Naslov:
Nasla sam skolu i za sebe i za cerkicu, pocela sam na dzez da idem, za sada mi se jako dopada, izvolite sajt koga zanima nesto vise

www.skolabaletatutu.com

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 142
Koliko clanova ima idealna porodica?