Objektivan roditelj

  • 1
Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 11.08.2009, 22:03, Naslov: Objektivan roditelj
Kojoj grupi roditelja pripadate,onoj koji samo hvale svoju decu sa razlogom,bez razloga,ne sagledavajuci njihove fizichke i mentalne sposobnosti,onako kakvi oni zaista jesu?-Roditelj koji je svestan sta njegovo dete i koliko moze bez ocekivanja da jednoga dana bude pravnik,a dete ima afinitet da bude npr.fizicar?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Subota 15.08.2009, 19:52, Naslov:
Kod mene je tako kako ja kazem i tacka, muz uglavnom tezi da im popusti. Kada jednom kazem ne, to znaci ne i deca su naucila to da postuju (kod nas postoji sistem nagrade i kazne). Mozda imam srece jer su uglavnom mirne naravi, pa i kao bebe su bile dobre, kao i ova beba za sada. Ranije su vise bile stidljive, dok su vremenom naucile da se izbore za svoj stav i to mi se svidja. Ja nastupam prilicno otvoreno sa njima i o svemu otvoreno pricamo. Sto se tice njihovih sposobnosti, o tome uopste ne razmisljam, jer mislim, da je glupo da ja ocekujem ovo ili ono, to ce vreme da pokaze. Govorim im, da treba dobro da uce, da bi kad porastu mogle, sebi da kupe lepe stvari. Poznajem jednu zenu koja svaki put govori drugo zanimanje tipa bice doktor, matematicar itd i jos kaze studirace tamo i tamo, a dete pri tom ima 4 godine. Ne volim kada roditelji drukaju decu da postignu ono sto oni nisu. Samo autoritet treba da postoji.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Subota 15.08.2009, 21:39, Naslov:
Uloga roditelja je najlepse nesto na svetu ali i odgovorna uloga .....trudim se da budem objektivna i da kod dece razvijem disciplinu i prave vrednosti.....nije uvek lako ali mislim da sam uspela dosta u tome.....deca su mi inace dobra i poslusna,mora se znati granica u svemu,trudim se da budemo otvoreni i oni i ja u nasoj komunikaciji i uglavnom se dogovaramo oko svega.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Petak 04.09.2009, 14:49, Naslov:
Uvek sam objektivna,znam za cega moja deca imaju afinitet,a za cega nemaju,svesna sam svih vrlina,a naravno i mana/koje su u manjini/

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vršac
Broj postova: 436
Reg. datum: 07.08.2009
Datum unosa: Petak 04.09.2009, 15:11, Naslov:
Uglavnom objektivna ali pokušavam da ih naučim i onome prema čemu nemaju afiniteta....eto stariji sin je upisao Turističku jer mu leže jezici i opšta kultura...znam da ta škola nemože baš mnogo da mu donese u životu ali za nešto drugo nije...pogotovo ne za matematiku fiziku hemiju....ima dara za glumu pa videćemo posle srednje šta dalje...moraće sam da odluči da shvati da se kroz život i teške odluke donose....uglavnom sam ih vaspitala onako kao što sam i ja vaspitana uz neke male izmene, jer je i vreme drugačije, društvo je drugačije pa pravimo kompromise...nisam od onih koji svoje komplekse leče na deci...ako nisam ja ti moraš i slično...deca moraju da formiraju svoju ličnost i treba ima dati vremena i prostora da saznaju šta žele u životu,ali ih nikako ne treba puštati, već " politički" usmeravati na pravi put....
____________________
...moj je život igra bez granica....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 237
Koliko clanova ima idealna porodica?