Slobodna deca-Samerhila?

  • 1
Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 21:59, Naslov: Slobodna deca-Samerhila?
Da li je neko citao knjigu - Slobodna deca Samerhila ?
Novi nacin vaspitanja dece. Sta znate o tome?
Neke su mi se stvari dopale, ali bilo je vise onih koje nisu, verovatno zato sto sam po malo tradicionalista.
Koliko vam je u vaspitanju vase dece pomoglo to sto ste procitali o deci uopste?
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 22:22, Naslov:
Pročitala sam je, ali te ne smem savetovati, jer još uvek nisam postala majka. Knjiga je, po mom skromnom mišljenju, izvanredna.
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 22:36, Naslov:
To sam i ja mislila-citala sam je dok sam bila u drugom stanju. Samo teoriju u praksu pretvoriti, a uz to ostati cool kad ti dete porazbija sve po kuci nije bas jednostavno. Heheheh
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 04.06.2007, 22:42, Naslov:
Da, da, to je najteže - ne odreagovati kad si siguran da treba i obrnuto...

Ali, deca sve osete, i najmaje pretvaranje. Zanimljivi su saveti o seksualnom vaspitanju u toj knjizi, Mislim da je u tome i najveća vrednost te knjige. Svi problemi izbijaju iz seksualne "frustriranosti" i stega koje donose moderan život i "civilizacija".
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 00:05, Naslov:
Knjigu sam čitala pre otprilike 15 godina, bila mi je obavezna literatura iz pedagogije. Manje se sećam knjige, a više stava svog profesora koji nam je živom mukom pričao o toj knjizi, jer morao je po programu, a strašno joj se protivio... Knjiga mi se utoliko više dopala, iako me tada vaspitavanje dece nije baš previše interesovalo...
Deca su više od svih živih bića na zemlji izložena uticajima, znači, od kada dođu na svet, neko nastoji da ih nečemu nauči... U pitanju su načini i sredstva kako najbolje vaspitavati i obrazovati dete, a da se ne ugrozi njegova sloboda, tj. individualnost. Izbegavanje agresivnih metoda, kao i tabua, je okosnica savremenog odgajanja dece. I sa tim se slažem. Tradicionalizam ipak ima i nekih svojih dobrih strana, koje mogu biti poljuljane poigravanjem sa slobodom, a to su nepoštovanje autoriteta, pravila ponašanja, i sl.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 01:01, Naslov:
Nisam procitala tu knjigu ali iz iskustva mogu reci da nam ni jedna knjiga nece previse pomoci ako ne prisluhnemo svom djetetu, slusamo ga i pratimo kad nam nesto zeli reci. Sjecam se kakav utisak je na mene napravila takva literatura kad sam se tek pripremala na materinstvo. Mislila sam da sve u kuci mora biti sterilno i ako ne slijedim uputstvima u knjizi, da cu za cas upropastiti dijete. Istina je da ce svako od nas naci nesto prakticno i poucno ali ne moze se svaki "recept" provoditi kod sve djece. Cak i kad ih jedna mama rodi, svako od njih ima svoj karakter i licnost je za sebe. Sto pali kod jednog djeteta, kod drugog ce mozda imati sasvim drugaciji ucinak. Cini mi se da je najtezi "posao" biti roditelj koji ce uspijeti svom djetetu pokazati pravi put kroz zivot.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 01:04, Naslov:
Tara,

ta knjiga nije baš napisana kao skup saveta ili bilo šta slično...To je više npr. didaktički roman, sa sve avanturama iz škole i primerima, a knjiga je napisana, čini mi se, 20-ih godina prošloga veka.
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 01:17, Naslov:
Kazem, posto nisam procitala tu knjigu, ne pricam konkretno o njoj, vec o knjigama koje imaju karakter savjetnika za mlade majke i roditelje.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 01:24, Naslov:
Ok, ok, shvatila sam, samo sam htela dodati još poneku informaciju.

Baš se razlikuje od drugih knjižica sa takvom tematikom...Izdat je i drugi deo, nastavak. Neobični saveti i tvrdnje. Svojevremeno je ta knjiga, imam takav osećaj, "spaljivana" kao jeres zbog svojih, tada "slobodoumnih", tvrdnji.
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Utorak 05.06.2007, 01:57, Naslov:
Te tvrdnje su, na žalost, i danas u velikoj meri neprihvaćene, i još uvek suviše "slobodoumne"...
Znam Tara na šta misliš, i sama sam se kao trudnica bila snabdela gomilom takvih priručnika, ali ni jedan nije govorio o meni i mom detetu...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 182
Koliko clanova ima idealna porodica?