Samoubistvo-Suicid

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 00:29, Naslov: SUICID....
Sta mislite o ljudima koji su izvrsili samoubistvo?Da li je bas kod svih doslo do pomracenja svesti?
Beznadje,nema resenja za probleme,nigde pomoci...?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 16:37, Naslov:
Poznavala sam nekoga... Uradio je to.
Jedino pitanje je "Zasto?" i uvek je bez odgovora.
Vrlo tesko.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 17:39, Naslov:
Uvek postavljamo to pitanje "Zasto?"...a niko ne zna sta je to u njihovoj glavi,da moze da natera na to...Ne smatram da su te osobe kukavice,da ne mogu da se izbore sa zivotom,cak sta vise,mislim da treba jako puno hrabrosti uciniti tako nesto.
Ucili su nas da su najveci gresi cedomorstvo i dici ruku na sebe...tako da treba postovati Bozju volju,on nam je zivot podario...on ce i ...
Jos kazu da,nema svako tu "zicu" u glavi,koja se otkaci i uradi se "to"...
Ali,ko jednom proba,gotovo je...
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 19:11, Naslov:
Moja baba je izvrsila samoubistvo popivsi esenciju a zasto to sam bog sveti zna i to u nekom svom periodu kada je bila najmirnija (inace alkoholicar). Pricaju da se i njena majka ubila, takodje moj otac je imao periode naginjanja ka tome, sledeca u nizu sam ja kojoj u natalnoj karti pise da najvise sebi mogu zapravo ja da naskodim. Imala sam periode jake depresije kada sam napisala svoje najlepse pesme, one me nekako otrgnu (i linkin park).Od kada sam uspostavila svoja zlatna pravila nemam mesta za depresiju.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 20:28, Naslov:
Andemona,molim te vodi racuna o sebi i svom psihickom zdravlju!Neka ti uvek na ocima budu oni koji te vole i koje ti najvise volis.Nikada vise ne sme biti depresije.Zivot je lep i samo jedan jedini.
Ko ti je radio tu natalnu kartu?Volela bih i ja da mi neko napravi,ali ko zna to da radi.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Sreda 26.08.2009, 20:57, Naslov:
drage moje drugarice, molim vas da izaberete zivot, a ne ono sto, na kraju, svakako, prirodno sledi...mislila sam na izbor teme...ovde bar mozemo da izaberemo same o cemu cemo pisati,prepricavati...ima toliko predivnih stvari i desavanja o kojima se moze pricati i uzivati...pronadjite knjigu Tajna, a mislim da je vas dosta i procitalo, prosto da vidite zasto treba izbegavati lose i negativne stvari...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 824
Reg. datum: 10.09.2007
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 08:40, Naslov:
Ja je nisam pročitala, a mogla bih.
Da li možeš nešto više da mi kažeš o knjizi? Autor?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 12:49, Naslov:
Draga moja drugarice zveka,zivot nisu samo vicevi i lepe stvari!
Zivot su i ruzna desavanja,problemi.....treba o svemu razgovarati.
Ima veselih tema,manje veselih,ruznih...-sve su one deo danasnjice,svako moze da napravi selekciju sta ce da cita,komentarise,vodi dijalog.....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 13:07, Naslov:
Mislim da ima tu i psihickih problema ali i ne mora biti.....jednostavno ne mozemo svi isto da podnesemo neke probleme.....zao mi je samo sto dosta su ti ljudi koji to urade kritikovani u drustvu kao i od strane na zalost religije ili crkve pa cak ni svestenik nece da izadje na sahranu ljudima koji se ubiju.....gde je tu ljubav i Bozije delo,ko osim Boga moze znati pravi razlog zasto to neko uradi i ko da im sudi,jedan svestenik koji je i sam gresnik.....za mene je to vrlo nisko i nema veze sa Bogom.....nije im bilo lako sigurno kada su to ucinili.....da li je to ispravno ili ne nije na nama da sudimo......nikada ne znas sta te moze u zivotu snaci....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2030
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 13:10, Naslov:
Ranije kad sam bila u nekom bedaku, kad sam mislila da me niko ne razume, pomislila sam i ja na to, ali hvala Bogu sto veujem u Njega i znam koliki je to greh. Kao sto kaze Tini.ti On nam je dao zivot i samo ga On moze oduzeti.
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 13:44, Naslov:
Slazem se sa Biksi da nam je zivot dat i da nije u redu da ga unistimo na bilo koji nacin ali mi je zao tih ljudi jer ih vecina osudjuje a zar covek koji pusi ili je alkoholicar zar i to nije unistavanje zivota samo laganim tempom ubijamo svoj zivot pa se ti ljudi ne osudjuju......pusenje,alkohol i droga isto je unistavanje i ubijanje ali polagano.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vršac
Broj postova: 436
Reg. datum: 07.08.2009
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 14:03, Naslov:
Samoubistvo...pomračenje svesti...neki klik u glavi...ko zna šta te ljude natera na taj čin...imala sam drugara...dobrog...koji se ubio...prošle godine...a bio je...veseo...živahan...stalno nasmejan, pun viceva...oženjen...ćerkica...ali....u zadnje vreme nekako postao depresivan čak je išao i kod psihijatra....jedno jutro ga je žena zatekla na podu udavljenog sa šalom....svi...ali baš svi se pitaju što??? niko nije znao...
Ne branim ga...samoubistvo nije "normalna" stvar...zato je tu verovatno puno dobrih razloga da čovek digne ruku na sebe...nešto u mozgu otkači i...to je to...oni koji ostaju mogu samo da nagadjaju zašto?
____________________
...moj je život igra bez granica....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 14:18, Naslov:
naravno, svaki covek moze da trosi svoju energiju na dobre i na lose stvari, sve je stvar licnog izbora....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 11:38, Naslov:
Devojka mog bivsheg druga je proshle godine skochila sa krova zgrade i sva sreca ostala ziva...Razlog zbog koga je skochila su navodno bili problemi u porodici,faxu,ljubavni...Kaze,sve joj se skupilo!Otac joj je bio nedavno umro,fax popustio,sa dechkom u svadji,sa majkom se nije slagala...Pa dobro bre,pa jesu li to razlozi da se oduzme zivot?!
Po meni,suicidne osobe su nelabilne lichnosti,bez volje i zelje za zivotom,bez zelje za borbom i nerealne... Ne znam da li takve ljude treba zaliti ili ne? Pa sami se odluchuju na takav korak! Meni se milon puta desilo da ne vidim kraj i izlaz iz problema,bila sam i u depresiji,ali,valjda chovek po prirodi prvo voli sebe i bori se prvenstveno za svoju srecu! Kod suicidnih ljudi,to izgleda nije sluchaj!Ako ne volish i ne cenish sebe i svoj zivot,nece te ni drugi ceniti! Nadam se da ce ljudi jedom shvatiti da zdrav chovek moze sve!!!To nije samo chinjnica,vec istina!
Ne znam,nisam ja ta koja treba da sudi,ko zna shta ti kvrcne u glavi i ko zna da svakome od nas to ne moze da se desi?Nikad ne reci nikad!
Sve u svemu,niko nije vredniji od nas samih i nashe dece!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 14:27, Naslov:
Brat moje drugarice je izvrsio samoubistvo....bio je sa one strane zakona...dugo se krio...nasli ga i opkolili....nije ziv hteo da se vrati u zatvor jer su mu kaze nesto namestali....i uradio je to...Molile su ga i majka i sestra da to ne radi...ali....
...mislim da je necija odluka da to uradi samo trenutak u kome ne razmislja nista drugo...mozda se i pokaju posle tog "trena"...ali je kasno!!!Znam samo da nam je Bog dao zivot i samo on ima pravo i da nam ga uzme!!!
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 22.03.2010, 14:34, Naslov:
Da,trenutak ne promishljenosti...Strshno!
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 23.03.2010, 10:29, Naslov:
Ne bih se slozila da su to samo i iskljuchivo ljudi sa psihichkim problemima..Nelabilne lichnosti svakako jesu... Deshava se da se nekome promeni zivot za 360 stepeni u roku od jednog minuta,i onda takvi ljudi,koji ne mogu da podnesu bilo kavu promenu zivota u negativnom pravcu,dizu ruku na sebe,a do "malopre" su bili sasvim "normalni" i bez bilo kakvog znaka psihichke slabosti.
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Utorak 23.03.2010, 12:22, Naslov:
Neko lakse a neko teze podnosi probleme sve je individualno.....tim stvarima dosta pridonose i neke traume od ranije,mozda u detinjstvu,zatim koliko osoba ima jaku porodicu i veze sa porodicom,koliko ima poverenja da sa nekim podeli problem,kakva je okolina i jos mnogo toga
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Utorak 23.03.2010, 12:24, Naslov:
da,generalno,ima tu dosta faktora,ali ne mozemo da znamo shta ljudima tog trene "kvrcne" u glavi...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Utorak 23.03.2010, 12:28, Naslov:
Zao mi je tih ljudi prije svega, ko zna kakve stvari im se motaju po glavi i kakav su zivot imali. Nismo tu da osudjeujemo, nego da ako smo u mogucnosti pomognemo i izvedemo uz Boziju pomoc na pravi put, naravno, ako poznajemo osobu ili bilo kako mozemo da uticemo na nju.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 308
Koliko clanova ima idealna porodica?