Bakterije su veoma korisne za imunitet!

  • 1
Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 15.09.2009, 12:52, Naslov: Bakterije su veoma korisne za IMUNITET
Moderni svet je objavio rat svim bakterijama,a rezultat su oslabljen imunoloski sistem,astma i druge alergije,upozoravaju lekari.Zivimo u sterilnom svetu u kojem organizam ne moze da izgradi prirodni odbrambeni mehanizam prema stetnim mikroorganizmima.Tome je doprinela prekomerna upotreba antibiotika i raznih antibakterijskih proizvoda,kao sto su sapuni.Ali oni,pored stetnih bacila ubijaju i korisne bakterije koje zive u nasem organizmu.Bez nji ne bismo mogli da varimo hranu,niti da apsorbujemo korisne vitamine i minerale,a na kozi se nalazi sloj "dobrih"bakterija koje nas stite od bacila.Istrazivanja su pokazala da antibakterijski sapuni ne peru ruke nimalo bolje od obicnih,ali zato unistavaju zastitni sloj korisnih bakterija i omogucuje prodor bacilima.
Zato nemojte bezrezervno verovati reklamama na TV bez obzira kako su one lepo upakovane i prezentovane sirokim masama! Ne

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Utorak 15.09.2009, 13:02, Naslov:
To je stvarno tacno, jos pre sest godina sam to cula od jedne zene koja je neki strucnjak u savetovalistu (CH). Savetovala me je da kada deci nesto padne na pod, ne otimam im, nego da pustim da pojedu. Kaze tako im se jaca imunitet i ona deca na selu medju zivotinjama i u blatu znatno manje oboljevaju od alergija. Kaze da i prevelika higijena moze biti stetna kao i opsta nehigijena. Znam za dva slucaja, gde su (verovatno) zbog ekstremne higijene deca hiperalergicna.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vršac
Broj postova: 436
Reg. datum: 07.08.2009
Datum unosa: Utorak 15.09.2009, 13:09, Naslov:
Živa istina...jedna moja komšinica , pre par godina, rodila bebu i držali je par meseci u sobi koju su svaki dan usisavali, čistili dezinfikovali...kad su posle 3-4 meseca dete izveli napolje dobije jadna alergiju na prašinu...katastrofa...moja mama kad je bila mala, namaže na hleb masti ili pekmez pa joj padne u prašinu (naravno namazana strana) malo dune, skine ono od gore i jede....ko je ranije pazio na pračinu i dal je nešto prljavo...doduše i čistija su vremena bila bez ovolike industrije ali opet...
eto i ja imam bronhijalnu astmu i uopšte se ne pazim i ne čuvam od alergena pa u zadnje dve godine uopšte nisam imala napade...jedino mi smeta u jesen vlažno vreme...
____________________
...moj je život igra bez granica....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 31
Reg. datum: 16.09.2009
Datum unosa: Sreda 23.09.2009, 19:43, Naslov:
Slazem se!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 27.01.2010, 12:10, Naslov:
Posto je "dobre" i "loshe" bakterije.Loshe bakterije razaraju nash imuni sistem,a dobre nam pomazu.U dugestivnom taktu nalazi se najveci broj bakterija za imunitet.Naime, svi mi nosimo u našim crevima oko 1014 živih bakterija, a naša flora teži neverovatnih 1,3 – 2 kg. Možda zvuči zastrašujuće, ali naprotiv, mnoge od tih bakterija su nam potrebne i korisne.Takva je na primer bakterija Lactobacilus koja je nashla shiroku primenu i u proizvodnji nekih lekova kakvi su npr. probiotici.To su lekovi koji u sebi sadrze odredjeni procenat bakterija koji stimulishu varenje u nashim crevima kao i lakshe praznjenje.Josh jedna korisna bakterija koja zivi u nashem oragnizmu,tachnije u nashoj vagini jeste dodrelajnov bacil.Kada se njegov broj u nashem organizmu smanji dolazi do nastanka infekcija u vagini koje se mogu proshiriti na matericu i jajnike.Njegova uloga je da zapravo shtiti ulaz u vaginu od nezeljenih bakterija i virusa.Zato je bitno da ne preterujemo sa korishcenjem raznoraznih sapuna,i sredtava za ispiranje jer on shtiti nashu vaginalnu floru.Ispiranje najvishe treba da se vrshi jednom dnevno i to obichnom vodom ili chajem od kantariona ili zalfije,ali ako na to niste navikli dozvoljeno je korishcenje intimnih shampona koji su dermatoloshki testirani i imaju odgovarajucu kiselost u skladu sa vaginom...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 127
Koliko clanova ima idealna porodica?