Levoruki imaju bolje pamcenje!

  • 1
Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Utorak 15.09.2009, 14:29, Naslov: Levoruki imaju BOLJE PAMCENJE
Ako ste iz porodice ciji su clanovi levoruki,mozete tvrditi da imate bolje pamcenje od onih koji su desnoruki,tvrdi se u istrazivanju.Zakljuchci su doneseni na osnovu teorije da dve hemisfere mozga rade udruzeno da bi nam omogucile da upamtimo dogadjaje.Rezultati istrazivanja takodje mogu da objasne zasto se deca ne secaju dogadjaja do svoje cetvrte godine.U tom periodu rasta i razvoja veza izmedju dve mozdane hemisfere u potpunosti sazreva i razvija se.Naucnici su pronasli vezu izmedju levorukih osoba i pamcenja.Ova teorija vazi i za osobe koje su desnjaci,ali imaju levoruke pretke/rodjake/.Studija ukazuje da desnjaci sa levorukim rodjacima imaju podjednako rasporedjene centre u mozgu,veci broj veza medju hemisferama i razvijeniji corpus callosum /mozdana formacija koja povezuje dve hemisfere/ od desnjaka. Naucnici su istrazivali dve vrste pamcenja-epizodicno /prisecanje i prepoznavanje/,neepizodicno /trajnu memoriju / i implicitnu memoriju.Pronadjano je da su levoruki imali superiorniju epizodicnu memoriju,a slabiju implicitnu nego desnjaci.
Zakljucak je da ljudi koji su levoruki imaju jace izrazene veze medju hemisferama i bolje pamte dogadjaje nego cinjenice.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Sreda 16.09.2009, 15:19, Naslov:
Bas volim sto sam levoruka Vrlo srecna u skoli na tabli pisala sam podjednako i levom i desnom,u svesci samo levom. Cool

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 31
Reg. datum: 16.09.2009
Datum unosa: Sreda 23.09.2009, 19:38, Naslov:
Levoruka sam i bas volim sto jesam! Pamtim brzo, ali itekako obracam paznju na cinjenice! Mozda horoskopski znak utice na to?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

harderwijk
Broj postova: 521
Reg. datum: 17.01.2008
Datum unosa: Sreda 23.09.2009, 19:48, Naslov:
I ja sam levoruka. Osmeh
Nesto ne primecujem da pamtim posebno zbog toga Vrlo srecna
Ali pamtim dobro brojeve telefona, datume rodjenja, tablice na autima, sifre isl.
Cak i nebitne stvari sto se brojeva tice upamtim Osmeh
____________________
Ako nemas iskustvo prevarice te, ako imas - onda vec jesu...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Sreda 23.09.2009, 19:48, Naslov:
Ja mislim da to nema veze sa tim koliko je ko pametan, jednostavno tu se samo radi o strani mozga koja je aktivnija. Kod levorukih desna, kod normalnih leva i u tome je fazon. Sta vise poznajem par ljudi koji se i nisu nesto istakli pamecu. Nisam levoruka mada godinama vezbam pisanje levom i umem da pisem, mada ne kao desnom, a pamtim sve sto mi se ucini vaznim, cak mi se porodica ranije cudila kako sve zapamtim.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Sreda 23.09.2009, 19:53, Naslov:
Slazem se da tu nema pravila
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 140
Reg. datum: 14.09.2009
Datum unosa: Sreda 23.09.2009, 20:01, Naslov:
I ja mislim da to nema neke veze....
____________________
"Neka me mrze..., samo neka me se Plase!"

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Ponedeljak 25.01.2010, 04:09, Naslov:
"Kod levorukih desna, kod normalnih leva i u tome je fazon."
hahahaha "kod normalnih"! Andemona u pravu si da je tu u pitanju dominacija suprotne hemisfere mozga, ali to ne znaci da su ljudi koji pisu levom rukom manje normalni. Osmeh
Ranije se mislilo da je leva hemisfera dominantna i da ljudi koji pisu desnom rukom su pametni i "normalni". Ali u skorije vreme je utvrdjeno da dominacija hemisfera ne postoji vec je svaka hemisfera dominantna za razlicite stvari. Nema veze sa inteligencijom, vec ako je covek desnoruk(sto cini 80% populacije) on je sposobniji za prakticnije stvari i za prevodjenje toga u reci tj lepse sroci recima sta je naumio, dok su levoruki ljudi umetnickog duha (muzicari, slikari, pa cak i bolji sportisti).

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 01.02.2010, 10:06, Naslov:
Mir U potpunosti se slazem sa tobom Sreca
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Subota 20.02.2010, 12:29, Naslov:
Ma nema to veze =)
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 1426
Reg. datum: 09.07.2008
Datum unosa: Subota 20.02.2010, 23:31, Naslov:
koliko je to tacno ne znam Vrlo srecna
____________________
Voy a pensar en ti, es todo lo que necesito para sobrevivir...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 107
Koliko clanova ima idealna porodica?