Krstovdan - sta znate o pravoslavnim praznicima ?

  • 1
Broj postova: 28
Reg. datum: 27.08.2009
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 00:44, Naslov: Krstovdan - sta znate o pravoslavnim praznicima ?
Drage moje pravoslavke Krstovdan je . Sta znate o pravoslavnim praznicima i zasto se oni obelezavaju ? Da li postite i na koji nacin - samo hranom ili potpuni post suzdrzavanje od negativnih misli ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 07:34, Naslov:
Mi smo se ovde prilicno izobicajili, mada znam da bi trebali da postimo ipak ne postimo. Ja pratim starije, a kad oni rade tako radim i ja. Postimo samo pred velike praznike i krsnu slavu.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Nedelja 27.09.2009, 11:23, Naslov:
Verujem u Boga ali veru dozivljavam na sasvim drugaciji nacin,procitala sam Bibliju celu nekoliko puta,trudim se da zivim dostojno Boga i vere....citajuci Bibliju sam nasla mnogo stvari koje se ne slazu sa onim sto danas rade religije i crkve bilo koje vere tako da smatram da se vera gradi kroz postupke i kakav si covek i koliko ljubavi pokazujes.....jer danas je na zalost postalo u modi da mnogi idu crkvu,klanjaju se,slave praznike i slave ali im je srce daleko od Boga.....praznike smatram deo tradicije i nista vise i ne mislim da covek mora postiti da bi verovao i drzati se nekih nametnutih pravila...kod nas svako selo ima svoje obicaje i praznike a jedna vera i ko je sada tu u pravu.....ne radim nedeljom i mislim da je to stvarno Bogom dano da se covek odmara ali nisam pristalica nekih strogih pravila.....ljubav,pozitivna energija i dela cine coveka vernikom.....to je moj stav.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 160
Koliko clanova ima idealna porodica?