Otprilike recept

  • 1
Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 06.06.2007, 06:47, Naslov: Otprilike recept
Sasvim je moguće da ćete me izbaciti s ove teme, jer niti znam kako se jelo zove, niti znam da pišem recepte kako se to obično radi... Osmeh Kako je u mojoj kuhinji sve "otprilike" i "po ukusu", onima sličnim meni predlažem sledeće...

- Iseckajte luk, može glavica crnog, može više strukova mladog luka, a može malo belog luka;
- Propržite na maslinovom ulju luk i šampinjone. Dodajte ubrzo i pirinač. Količinu pirinča i šampinjona procenite sami, mislim, otkud znam koliko vam treba...;
- To se naliva vodom u kojoj ste prokuvali kocku supe, bez mnogo mešanja da se pirinač ne zbrljavi, ili kako se to već kaže...
- Pred kraj dodate začine koje volite, predlažem bosiljak, a može i kari ili šta god...;
- Dodate u to malo vermuta, ili graševine, ili nekog drugog pića čiji miris volite;
- Skinete sa vatre i stavite sve sireve kojima raspolažete, kačkavalj, švapski, fetu... Umešate i gotovo...

Uz to idu lepo riblje filete, ili štapići od belog mesa sa susamom, kao i sve vrste salata...

Prijatno! Osmeh


-

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 316
Reg. datum: 30.11.2006
Datum unosa: Sreda 06.06.2007, 06:54, Naslov:
Mozes uneti svoje recepte u nasu bazu recepata pomocu linka http://www.zenskisvet.com/index.php?akcija=unesirecept&do=unesi
ili klikom na "Unesi recept" na paleti Moj Kutak

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 06.06.2007, 07:00, Naslov:
Primićete ga ovakvog u bazu podataka? Iskreno sam sumnjala...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 512
Reg. datum: 28.05.2007
Datum unosa: Sreda 06.06.2007, 07:07, Naslov:
Darst, stvarno si legenda!!!
____________________
Misli samo onaj koji se iz mase izdvoji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 316
Reg. datum: 30.11.2006
Datum unosa: Sreda 06.06.2007, 07:07, Naslov:
Pa uz malo truda u preuredjivanju tog recepta cuda se mogu napraviti. Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 06.06.2007, 07:23, Naslov:
Heheh hoces reci da moze ispasti sasvim ukusno jelo Osmeh salim se

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 06.06.2007, 15:00, Naslov:
Ispada ukusno, stvarno... Osmeh To je recept mog dragog prijatelja, a ja ga pravim po ko zna koji put već. Ja sam vam dala osnovu, tj. matricu Osmeh a može se tu dodavati još svašta... Može se dinstati belo meso u kockicama zajedno sa lukom i šampinjonima, mogu se dodati i masline na kraju... Važno je samo da je super kombinacija pirinča i sira, pa eto, zbog toga se jelo može nazvati pirinač sa sirom, ili sirasti pirinač...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 06.06.2007, 18:29, Naslov:
Bravo za "Otprilike recept" Darstellerina Osmeh
Ko bi to sve vagao, pa 35 gr ovoga pa 0,05 gr soli, pa... najbolje otprilike, a s vremenom i naucimo, pa kako kome pase. Kada trazim odrezak i ako hocu tanji, onda trazim od mesara za prst debelog i bas mi je svejedno da li ima 18 ili 22 gr.
Imam jedan "otprilike" recept za pizzu Wink

Uvek kupim extra svez kvasac. Zamutim ga u otprilike 100 ml mlake vode i dodam malo soli, za malu zlicicu ulja i u sve to pomalo dodajem i mutim brasno (otprilike 220-250 gr), sve dok mi testo ovako na "oko", ne odgovara. Vazno je samo to da prvo dobro zamutimo kvasac pa tek onda brasno.
Iz ovako pripremljenog testa napravim lopticu i vise ne diram. Ostavim da stoji oko sat i po.
Pleh okrenem, premazem ga uljem, pospem jos malo soli i onda na njemu rukama razvucem testo u krug. E sad dodam na testo kecap, preko njega naguzvam tanke listove sunke, a preko sunke tanke listice svezih sampinjona (moze i slanih). Jos malo posolim (volim slano i papreno), a i pivo onda lakse padne, i tako pripremljenu pizzu ostavim da stoji jos otprilike sat vremena. U medjuvremenu pogledam malo na net sta se nudi, odigram koju igricu, zagrijem pecnicu i kada ima 250 stepeni vec nekoliko minuta, dam pizzu za 3-4 minuta na pecenje, onda je izvadim iz pecnice i brzo preko nje sipam narendani sir i malo origana, pa opet brzo vratim. Posle ne vise od 4 minuta pizza je gotova, a pivo na stolu. Duzina pecenja u stvari ovisi od nas samih, koliko volimo peceno testo...
Ovako pripremljenu pizzu najvise volim uz hladno pivoWink Dobar tek!

PS.: Moguci su i drugi dodatci i zacini, sve ovisi od nas, kako volimo... meni je ipak ovakva najbolja.


Pozdrav Osmeh

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Petak 29.06.2007, 18:06, Naslov:
Uzmes lepinju, prerezes je na pola i u brzom pekacu popeces polovine. Onda namazes na debelo ajvar, metnes preko ispeceno jaje na oko, posolis, malo pobiberis, prekrijes drugom polovinom i dobar tek HaHahahaha
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 30.06.2007, 18:59, Naslov:
Bukovi ostrigarji

Ne znam kako vi kazete tim gljivama, mozda ce mi koja od clanica izaci u susret sa prevodom. Obicno ih imaju u samoposlugama.
Pripremim ih ovako:

Isprzim ih na olivnom ulju uz cesnjak i persin sa malo bazilike, onda umesam vec kuhane siroke testenine, sve skupa prelijem sa kiselom pavlakom i uz zelenu salatu rucak je jako brzo na stolu.
Jes da je i vino hrana, ali meni uz ovo jelo najvise prija casa hladne vode.

Prijatno! Osmeh
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Subota 30.06.2007, 19:20, Naslov:
A da to nisu bukovace?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Nedelja 01.07.2007, 04:17, Naslov:
Pa znas kako je baladi. Malo je delikatno da olako kazem da. Gljive su gljive Wink

Evo skinuo sam sliku iz neta pa pogledaj:



Jestiva je dok je mlada. Kad poprimi bez ili braun boju ostavis je u sumi. Ima i dosta slicnih tako da ovu vrstu uzimam iskljucivo u samoposluzi.
Latinsko ime je: Pleurotus pulmonarius

:grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 04.07.2007, 17:43, Naslov:
Evo jedan brzi recept za Kalinu da nam ne bude gladna danas Wink

Pripremi siroke testenine i kad su kuhane dodaj konzervu tune, paradajz, malo bazilike, mozda i malo manga ako volis egzoticno...
Prokuvaj malo povrca (kojeg volis), sve dobro iseckaj i umesaj u testenine sa tunom.
Gresku ces napraviti ako u sve umesas neki gusci umak, dodaj malo pavlake, jos jednom premesaj i dovoljno je.
Kolicina zacina prosto po zelji.

Prijatno Wink

P.S.: Dakle:
Kolicina testenina po zelji i koliko smo gladni + konzerva tune u maslinovom ulju od 50 grama, ako su u pitanju odrasle osobe mogu biti 3 konzerve od 80 grama, a ako umislimo neki pravi umak kao sto je onaj kod milaneza, onda bez tune, ali mozemo se poigrati pa dodati u kombinaciju i parmezan. Ali onda i bez kuhanog povrca Wink
Biramo one testenine na kojima na ambalazi pise "fusili" jer se dobro mesaju sa drugim sastojcima...

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 04.07.2007, 20:51, Naslov:
Eto jos jedan brzi recept za one koji ne mogu bez tune. Wink

Posto su upravo oni dani kad svi masovno odlaze na odmor evo nesto za one koji ce biti na Jadranu.
Ako slucajno primetite kojeg ribara ili prodjete pored ribarnice pogledajte da li imaju tunu. Neka bude sveza i bash iz Jadrana. Razlika od onih stranih je samo u boji mesa, jadranska ima manje privlacnu boju, ali je ukus mesa puno bolji. Ispecete je na maslinovom ulju ili zaru tako da je unutra jos crvena skoro sirova. Umesto pirinca pripremite kuskus i eto vam obrok sa novom kombinacijom. Osmeh
Kod riba je vazno samo to da plivaju 3 puta. Prvo u moru, onda u ulju, a na kraju u vinu Wink

Pa prijatno :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Utorak 10.07.2007, 00:18, Naslov:
Da ne stavljam recept u Chat Box Wink


@Darstellerina
Citat:
Dark, pa šta mi to nudiš, neću valjda da ručam hleba i pekmeza?


Panirami fileti oslica sa salatom od krompira

Obicno nabavim zamrznjene filete oslica. Za mene su najbolji argentinski, meso je puno cvrsce i kod pripreme ne ostavljaju onaj tipican miris po ribi u stanu...
Kad zurim ne volim niti puno posla oko sitnica pa jednostavno uzmem vec panirane, koji su istovremeno i termicki obradjeni pa ih mozem baciti u vruce ulje zamrznute...
Za krompir se zna, olupimo ga, skuvamo, narezemo na deblje kolutice, u lonac stavimo malo ulja, luka, isprzimo na zuto, ubacimo kuhan krompir i malo promesamo...
Salatu od krompira malo posolimo, promesamo jos jednom i kad serviramo dodamo malo bibera po vrhu.

Mozemo jesti toplo ili hladno, zajedno ili svako jelo posebno... po zelji Osmeh

Uz tako pripremljene filete, kao po obicaju, dobro je popiti i casu belog vina Osmeh

Ako mislis da nesto fali, dodaj i to, vazno je da je dobro i da si sama zadovoljna.

Pa prijatno, Dark :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Utorak 10.07.2007, 00:38, Naslov:
Pazi ovako.Klepi tri filea neke bele morske ribe-Očisti dva čena belog luka i desetak maslina, naseci dosta peršuna.Svaki file uvaljaj u malo začina i kukuruznog griza.Zagrej maslonovo ulje, opeci fie sa svake strane, posoli, pobiberi, dodaj beli luk i masline, proprži minut dva i zali sa čašom belog vina.
Dinstaj dok se nezgusne jedno pet minuta.Pospi travom koju si nasekao!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 322
Reg. datum: 30.10.2007
Datum unosa: Subota 17.11.2007, 07:33, Naslov:
Momacka pita:
Kad ste gladni, a shvatite da imate hleb od juce, isecite ga na kockice. Kolicina moze biti "momacka", ili po izboru. Osmeh Posebno umutite jaja, mladi sir i pavlaku, dodate zacine koji su vam pri ruci, beli luk, i nasecete sta god imate od suhomesnatih proizvoda isto na sitne kocke, najbolje je nesto sto je ipak sunka. Osmeh Zbog izgleda, a i ukusa dobro je ako imate i svezu crvenu papriku koju narezete na sitne rezance. Nauljite posudu za pecenje, umesate hleb sa filom i razlijete. Ne pece se to dugo, ne znam sad tacno koliko, ali vidi se po boji. Kad je gotovo narenda se kackavalj odozgo, a posle se moze dodati kecap.
To je osnovna verzija, a dobro je i sa sampinjonima, ma sve tu moze da ide..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 279
Koliko clanova ima idealna porodica?