Kako sam skinula 40 kg za godinu dana...

  • 1
Beograd
Broj postova: 15
Reg. datum: 17.01.2010
Datum unosa: Ponedeljak 18.01.2010, 00:38, Naslov: Kako sam skinula 40 kg za godinu dana...
Drage moje dame, kao i vecina zenske populacije ove palnete i ja sam imala problema viskom kilograma. Pre 4 godine sam imala 100kg, i bila sam ,,srecna sto sam debela,, imala sam debelog decka i ,,znala sam da nosim svoje kilogarme,,. BUDALASTINE!!!!!
Smrsala sam 40 kg, i osecam se savrseno!
Pitate me kako? Uopste nije bilo lako Place
Ali odacu Vam tajnu.
Moj najveci problem je sto sam nekih godinu dana nakon dijete imala problema sa zdravljem, imunitet je bio nula, ali sam regulisala stitnu zlezdu , u boljoj sam kondiciji , i iako nema veze sa dijetom , prestala sam da grickam zanoktice Mir
Moj savet je samo savet , ne mogu da garantujem da ce uspeti kod svih, ali vredi poklusati.Ja sam pokusala sve, nutricioniste , Atkinsonovu dijetu , kupus , meso , cak sam isla na akupunkturu, ali nista...

Ako ste zaista popunjeni kao ja sto sam bila preporucujem da krenete na treninge, morate da nadjete dobre trenere koji razumeju kako vam je tesko,jer ima nekih koji nisu previse osecajni...Dovoljno je dva do tri puta nedeljno po sat i po. Kardio, i kruzna vezbanja, ali je kardio (trcanje , voznja bicikla , aerobik...) najbitnije za pocetak. Ja sam izbacila hleb i slatkise kada sam krenula na treninge. Pila sam L-Carnitine koji pomaze pri znojenju , oblacila sam sve duplo ,majce, trenerke ... Da bi se sto vise znojila. Napravila sam pauzu posle mesec dana na dve nedelje. Te dve nedelje sam pila lek koji se zove ,,Xenical,, i on je u sustini ,,dobar,, lek koji se daje srcanim bolesnicima koji imaju visak kilograma pre operacije da bi se otarasili masti u krvnim sudovima da ne bi doslo do ugrusaka. Brzo skidanje kilogarama nije dobro , to je istina , ali ja sam morala da skinem sto vise , sto pre , zato sto ja radim po principu : ako ne vidim posle mesec dana da sam smrsala nema nista od nastavka dijete, ali nisam odustala , ovaj lek sam pila da bih se JA osecala bolje jer mi je bilo jako tesko.
NAPOMENA: OVAJ LEK SE UZIMA ISKLJUCIVO AKO STE BLIZU WC-A I JA PREPORUCUJEM ULOSKE.
Xenical pomaze pri razgradnji masti u krvnim sudovima , prosecna zenska osoba godina 25-35 ima oko 10-20KG masti u krvnim sudovima, ali je bitno da ne preterate sa ovim lekom jer morate da imate masti u organizimu!!!
Ja sam koristila terapiju od dve nedelje i skinula sam 7 kg .
Vratila sam se na treninge i krenula na novu dijetu :
Jela sam iskljucivo nekoliko stavri Tuzna ja sam postala vegetarijanac kada sam krenula na dijetu) PIRINAC( samo pre treninga) PARADAJZ CORBU, TRI PUTA NEDELJNO TUNJEVINU PECENU , SVO KUVANO POVRCE , PECURKE NA ZARU , MLEKO, JOGURT, ZITARICE , MED, ZELENU SALATU , SIR , PARADAJZ , . KAFA, NES SA MLEKOM, CAJ.
Nisam pila nikakve sokove , ni cedjene!!!
Sa tom ishranom i treninzima na koje sam isla svaki dan sem nedelje kada sam isla na bazen skinula sam za 6 meseci 20kg!
Pocela sam da pijem Animal - Cuts , nekih mesec dana i otislo je jos 7-8kg.
Ostatak sam skidala uz UN dijetu (predpostavljam da ste cule) jedno 5 meseci i ti su koligrami najtezi.
Zvuci tesko ali ja sam pusac i cigarete su mi pomogle( ne preporucujem da pocnete da pusite , samo nadjite nesto sto vas okupira) , najvise mi je pomoglo to sto sam pila nes kafu sa puno mleka ,ublazava glad.
Takodje nemam ni gram celulita , a to mogu da zahvalim GJEPU!
Svako jutro pre kafe , pre cigare , pojedem jedan zuti grjp i popijem 4 dl vode.
Takodje je jako bitno da pijete 2-2,5 l vode dnevno.
A sada svtar koja je meni omiljena, svaki 1 u mesecu je SLOBODAN DAN.
Taj dan ne idete na trening i jedete sta hocete , samo pazite se , to ne zanci koliko hocete, vec sta god hocete. Moj omiljeni je :
PORODICNO PAKOVANJE SLADOLEDA ZA DORUCAK , ZA RUCAK KILO HLEBA I (posto sam vegetarijanac - sada) KAJMAK , ZA VECERU PORODICNA PICA I LITAR KOKA-KOLE... Cool

NAPOMENA : TOKOM DIJETE SAMO SE PIJE VODA POSLE 7 UVECE , I AKO RADITE DO KASNO DOZVOLJENA JE JEDNA KAFA SA MLEKOM.

Nadam se da sam pomogla, ako imate bilo kakvih pitanja molim vas pitajte. Ja sam dijetu izdrzala sa jakom voljom i voljenimOsmeh

Oriental

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 18.01.2010, 17:07, Naslov:
Hvala na ovim informacijama sigurno ce dobro doci
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3
Reg. datum: 02.04.2009
Datum unosa: Ponedeljak 18.01.2010, 18:37, Naslov:
Meni je problem stomak.Znate ono posle porodjaja.Pomozite sta da radim!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 15
Reg. datum: 17.01.2010
Datum unosa: Ponedeljak 18.01.2010, 20:14, Naslov:
Za stomak su vezbe najteze kod zena , narocito posle porodjaja, ali postoji lek. Trcanje!!!
Ako imas vremena svaki dan po pola sata na traci...
Postavicu neke linkove na youtube-u na kojima su extra vezbe za stomak pa mozes da probas da ih radis kod kuce. Ako nemas vremena za trcanje:
Obuci pamucni bodi, umotaj stomak od grudi do prepona najlon folijom, obuci usku trenerku, i jos jednu debelu, majicu uvuci u prvu trenerku i odozgo duks i
Pocni da spremas kucu, usisavas, setas dete... bar sat vremena bilo kakve fizicke aktivnosti...
To radi svaki dan i ujutru jedi grej na ste srce i pij 2 litre vode i za mesec dana , sa vezbicama, nema stomaka... Mir

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 18.01.2010, 22:10, Naslov:
Meni su pomogli dosta i trbusnjaci koje sam radila svaki dan i trcanje
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 15
Reg. datum: 17.01.2010
Datum unosa: Ponedeljak 18.01.2010, 23:16, Naslov:
tini u pravu si. Ja sam malo Lud
Ja izgubim volju kada ne vidim brzo rezultate...
Ali trcanje je fenomenalno, aktivira sve grupe misica i ,,treskanje,, je extra za razbijanje celulita... Mir

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Ponedeljak 18.01.2010, 23:27, Naslov:
pijem caj kirkolina i trcim,smanjila sam hleb i slatko,ne grickam grickalice i pijem vodu,uvece lagana vecera do 6 ili voce i super je
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Utorak 19.01.2010, 09:33, Naslov:
Tesko je da sa malom bebom nadjes vremena jos i za trcanje zato bih ja ipak preporucila vezbice koje za pocetak mozes raditi kod kuce kad andjeo spava ili kad nadjes vremena, sve u svemu treba imati VOLJE to je glavni pokretac.
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 19.01.2010, 09:50, Naslov:
Slazem se sa tobom JAOJ....bez volje nista ne uspeva.Treba se hraniti pravilno pre svega...mislim da je dorucak najbitniji od svega,ali ne dorucak u 2 popodne...vecina ljudi "nema vremena" da doruckuje ili zatrpa zeludac kojekakvim pecivima.Mnogima ritam zivota i obaveze remete zdravu ishranu,ali smo i malo lenji po tom pitanju.
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 15
Reg. datum: 17.01.2010
Datum unosa: Utorak 19.01.2010, 11:24, Naslov:
JAOJ i Sanjakis, potpuno ste u pravu. Ali postoji jedan mali problem , ja moju sestru od tetke gnjavim vec godinu dana da smrsa. Porodila se pre 4 godine i njen je problem sto jede sve sto mali ne pojede...To nije dobro.
A sto se tice bebironca u kuci, to je istina, nemas prosto vremena. Ali umesto trcanja probaj ovo sa folijom i brdom odece. Ja se nisam jos poradjala Tuzna nadam se da cu uskoro, ali to ne zahteva mnogo vremena, i sve mozes da radis.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 19.01.2010, 11:31, Naslov:
Dobra organizacija je cudo....mislim da se samo treba dobro organizovati isve moze da se stigne...Osmeh
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Utorak 19.01.2010, 11:32, Naslov:
1. VOLJA 2. DOBRA ORGANIZACIJA 3. PRAKTICNO SPROVODJENJE
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 15
Reg. datum: 17.01.2010
Datum unosa: Utorak 19.01.2010, 16:29, Naslov:
4. Zdravlje , jer ne mozemo sebe dovesti do , ne daj Boze , anoreksije, ili upropaastiti sebi zeljudac...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Utorak 19.01.2010, 17:00, Naslov:
Cestitam!
Pored volje veoma je bitna i disciplina.
Nisam imala potrebu toliko kg da skidam, ali sam za nekoliko meseci (oko 4 i po meseca) skinula 16 kg. I veoma sam ponosna na sebe.
Jos nekih 5-6 kg i vraticu se na svoju staru tezinu. Radujem se tome.
Moj izbor je test intolerancije na hranu. Nije mi pomogao samo oko gubljenja kg, nego sam resila i neke druge probleme (nadutost, opstipaciju, oticanje).
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 15
Reg. datum: 17.01.2010
Datum unosa: Utorak 19.01.2010, 19:53, Naslov:
Za mene je svaki kilogram vazan, tako da cestitamo i tebi, i to je uspeh.... Mir

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

nis
Broj postova: 2368
Reg. datum: 25.03.2009
Datum unosa: Sreda 20.01.2010, 10:09, Naslov:
Evo malo moralne satisfakcije od mene na poklon vama
____________________
Ljubav je totalni trijunf maste nad realnoscu

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2015
Reg. datum: 14.05.2009
Datum unosa: Sreda 20.01.2010, 14:10, Naslov:
Super. Obozavam loptu!!!! Idem 3-4 puta nedeljno na pilates i bas cesto vezbamo sa loptom.
____________________
Pazi sta zelis, mozda ti se i ostvari.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 85
Koliko clanova ima idealna porodica?