Simptomi TRUDNOCA vs PMS

  • 1
Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 28.01.2010, 12:04, Naslov: SIMPTOMI trudnoca vs pms
Prizeljkujete da ste u drugom stanju,kad ono PMS!To je zato shto postoji dosta slichnih simptoma izmedju trudnoce i PMS-a. Ako se i posle dobijene menstruacije isti simptomi nastave,vrlo je moguce da ste u drugom stanju i da je vreme da uradite test i posetite svog ginekologa! Vashe telo vam ce vam uvek nagovestiti kada se u njemu deshavaju bilo kakve promene,a na vama je da ih samo prepoznate.
Ukoliko pravite bebu,a i dalje se nishta ne deshava,pokushajte da o tome ne razmishljate i opustite se.Muza u krevet i uzivajte! Vrlo srecna A beba ce vec doci! Wub

TRUDNOCA:
-muchnina,gadjenje,povracanje
-glavobolja
-otechenost dojki i pojava vena
-gorushica
-zatvor
-povecanje ili umanjenje apetita
-povecanje vaginalnog sekreta(providan,sluzav)
-bolovi u krstima i ledjima
pojava vena na nogama
-promene raspolozenja
-promene na kozi(suva,akne i bubuljice)
-chesto mokrenje

PMS(pred menstrualni simptomi)
-muchnina koja retko prelazi u povracanje
-glavobolja
-otechenost dojki,bolne bradavice
-nadutost trbuha
-proliv
-povecanje vaginalnog sekreta(providan,sluzav)
bolovi u prednjem donjem delu stomaka i krstima
-promene raspolozenja(cheshce kod psiholabilnih osoba)
-pojava bubuljica

Sve promene su individualnog karaktera i nisu iste kod svakoga.Npr Kod nekih zena deshava se da tokom celog reproduktivnog perioda grudi otichu i bole,a kod nekih se to nikada i ne desi.Ukoliko sekret nije providan,sadrzi boju i miris,obratite se ginekologu jer je u pitanju infekcija.Ukoliko ostite bol i peckanje prilikom praznjenja beshike takodje se obratite ginekologu!

Puno srece!

A sad vasha iskustva...Kakve ste tokom PMS-a i kako ga ublazavate?

Zdravo
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 28.01.2010, 12:25, Naslov:
Jaoooj ja sam bila uzasno nervozna tokom pms-a...sve mi je smetalo,svi su me nervirali...katastrofa!I uzasna glavobolja dan pre nego sto treba da dobijem...ne pomazu ni lekovi.I smetale su mi cigare...to sam primetila!Naravno i ovi klasicni simptomi...bol u donjem delu stomaka,grudi...nadutost!Eeeeee Evo glupaco...ti i tvoja jabuka!!!Osmeh
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 28.01.2010, 12:30, Naslov:
I ja imam te iste simptome,posebno to neraspolozenje! U stanju sam da se svadjam do besvesti,a posebno sa onima koje bash volim...Sva sam naopaka u pms-u.
Lud

Sanjche,a kakvi su ti bili simptomi pre nego shto si ostala u drugom stanju?
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 290
Koliko clanova ima idealna porodica?