Biljka MAKA-reshava sterilitet kod oba pola,biljka za sve!!!

  • 1
Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Nedelja 28.02.2010, 20:39, Naslov: Biljka MAKA-reshava sterilnost kod oba pola,biljka za sve!!!
Južnoamerička biljka Maka širom sveta postaje sve popularnija kao pomoćno sredstvo u lečenju simptoma menopauze, bolnih simptoma PMS-a, neredovne menstruacije, smanjenog libida i problema sa plodnošću. Lekari širom Evrope poslednjih godina preporučuju ovu neverovatnu biljku, na koju su starosedeoci Perua itekako ponosni, kao idealno rešenje za obnavljanje energije, borbu sa svakodnevnim stresom i popravljanje zdravlja endokrinog i reproduktivnog sistema.


Šta je maka?


Maka (Lepidium meyenii) je biljka nalik rotkvici koja raste u visokim predelima Anda u Peruu i koristi se još od perioda starih Inka kao hrana i lekovito sredstvo za povećanje nivoa energije, seksualne želje, plodnosti i vitalnosti uopšte. Oblast u kojoj ova biljka raste poznata je po ekstremnim klimatskim uslovima (manjak kiseonika, mraz, jaki vetrovi i sunce). Ni jedna druga biljka koja se koristi za ishranu ne uspeva na tako velikoj nadmorskoj visini. Plodno tlo u predelima visokih platoa Perua gde Maka raste, verovatno je razlog što je ova biljka bogata mineralima i drugim vrednim sastojcima.

Maka se i danas gaji na tradicionalan način, bez primene pesticida ili drugih hemikalija. Lekovita svojstva ove biljke su vekovima pomagala lokalnom stanovništvu da opstane u teškim klimatskim uslovima visokih platoa Perua. Koren Make sadrži značajne količine minerala poput kalcijuma, magnezijuma, fosfora, gvožđa, cinka, joda, vitamina B1, B2, B12, C, E . Muškarci i žene u Peruu koji imaju problema sa neplodnošću koriste redovno Maku dok se problem ne reši. Maka takođe sadrži masne kiseline, bogata je sa biljnim sterolima, alkaloidima, taninima i saponinima. Hemijska analiza pokazuje i prisustvo biološki aktivnih aromata koji imaju jedinstveno dejstvo afrodizijaka.


Dejstvo make

Smatra se da je pozitivno dejstvo Make na plodnost posledica adaptogenog dejstva na endokrini sistem i produkciju gonadotropnih hormona. Blagotvoran uticaj aktivnih sastojaka iz make na osovinu hipofiza – hipotalamus omogućava regulaciju balansiranog lučenja hormona i, samim tim, redovnost menstrualnog ciklusa kod žena i bolji subjektivni osećaj pre i tokom menstruacije – bez naduvensoti, nervoze i napada gladi.

Žene koje koriste Maku primećuju povećan nivo energije, povećanu sposobnost podnošenja stresa i zdravu seksualnu želju, a one u menopauzi smanjenje naleta valunga, promena raspoloženja i noćnog znojenja. Maka je sve priznatija kao adaptogen odnosno biljka koja ima sposobnost da vitalizira celokupan organizam i vraća ga u prirodnu ravnotežu. Poremećeni nivoi estrogena kod žena dovode do raznih neprijatnih stanja tokom menopauze koji uključuju nagle promene raspoloženja, nesanicu i napade vrućine i znojenja. Adaptogena svojstva Make mogu značajno odložiti samo nastupanje klimaksa i umanjiti njegove negativne simptome kada nastupi. Maka je prirodna zamena za klasičnu hormonalnu terapiju koja može biti opasna.

Muškarci uspešno koriste Maku u tretmanu smanjenog nivoa testosterona koji se negativno odražava na libido i plodnost. Ispitivanja pokazuju da se porast u broju i kvalitetu spermatozoida uočava već nakon mesec – dva dana redovnog korišćenja make.

Izuzetna svedočanstva mnogobrojnih zadovoljnih ljudi koji su koristili Maku potvrđuju njenu delotvornost i preporučuju je kao nezameljivu pomoć u podizanju kvaliteta života u današnjim stresnim i ekološki nezdravim uslovima življenja.



____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 69
Reg. datum: 05.03.2019
Datum unosa: Subota 23.03.2019, 21:04, Naslov:
Maka ima jako puno , neke su jeftinije pa ih ljudi zato i uzimaju ali nisu dovoljno kvalitetne, Danas se svasta moze pronaci pod nazivom make. Ja sam vec pisala na nekoj temi o tome da je mnogo bitno sta se uzima i od koga pod tim nazivom. Ja sam se odlucila za preparat Makamu jer je on mesavine prave zlatne make iz Perua i camu camu biljke sa puno c vitamina.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 69
Reg. datum: 05.03.2019
Datum unosa: Subota 23.03.2019, 21:08, Naslov:
MAKAMU ukratko :
Peruanska maka je biljka koja raste na preko 4000m peruanskih Anda i sa svojih 60 fitonutrijenata u svom sastavu predstavlja jedan od najjačih adaptogena na svetu. Samo peruanska maka ima u sastavu dva alkaloida, makaide i makaene (ne postoje nigde više u prirodi), koji joj daju moćna lekovita dejstva! U upotrebi je preko 2000 godina i time je potvrdila i dokazala svoje izuzetne efekte.
Camu Camu je plod biljke koja raste u Amazonu i njenu specifičnost izdvaja visoka koncetracija C vitamina i ostalih fitonutrijenata. Jedinstvena kombinacija prirodnog C vitamina i ostalih fitonutrijenata kao što su beta – karoteni, flavonoidi, aminokiseline, saponini i alkaloidi, čine ovu biljku izuzetnim po svom delovanju

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 69
Reg. datum: 05.03.2019
Datum unosa: Subota 23.03.2019, 21:14, Naslov:
Ja sam je uzela zbog menstrualnih problema i vrlo teskog pms-a. Ali pomaze jos oko dosta stvari. Moja koleginica je koristila prilikom vestacke oplodnje recimo. Dok je druga uzimala zbog alergije. Nema uopste kontraidikacija, tako da ovaj preparat ne moze da skodi sto se kaze,a bogami ko god je koristio pomoglo mu je.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 69
Reg. datum: 05.03.2019
Datum unosa: Subota 23.03.2019, 21:16, Naslov:
Nadam se da sa pojasnila osnovno, za vise infa pitajte slobodno Osmeh ili idite na sajt srce prirode i tamomozete naci sve detaljnije o tome, kao i pozvati kontakt sa sajta gde ce vam ljubazna doktorka sve pojasniti i resiti sve vase nedoumice.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 69
Reg. datum: 05.03.2019
Datum unosa: Nedelja 07.04.2019, 14:19, Naslov:
i obavezno ali obavezno pazite kod koga uzimate MAKU, Danas pod tim imenom mozete sve i svasta naci! Ovo o cemu ja pricam i trudim se da ljudima ukazem na nesto sto zaista pomaze je prava maka iz srca prirode. Ljudi maximalno ozbiljni i stoje iza nje.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 69
Reg. datum: 05.03.2019
Datum unosa: Nedelja 07.04.2019, 14:23, Naslov:
Ovaj preparat Makamu, je kombinacija zlatne make i camu camu biljke, ako vam kazem da je moja drugarica posle par meseci koristenja iste ostala u drugom stanju,a pre toga je dve godine pokusavala, imam sve razloge da je hvalim bas na ovoj temi! I ona i njen suprug su je pili.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 69
Reg. datum: 05.03.2019
Datum unosa: Nedelja 07.04.2019, 14:25, Naslov:
nema nikakve kontraidikacije tako da nema razloga da se misli sta ako pocnem da pijem i desi mi se nesto ne znam ni ja sta....ako se vec plasite, ne verujete mom licnom iskustvo, pozovite ih, pricajte sa doktorkom iz srca prirode ona svakako uliva vise poverenja od nas ovde.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 35
Reg. datum: 02.03.2019
Datum unosa: Ponedeljak 15.04.2019, 23:00, Naslov:
Meni je kod MAKAME posebno za pohvalu to sto sam je uzela zbog jednog problema a recimo resila mi je mnogo vise problema Osmeh to me je najvise iznenadilo. Sto govori o kvalitetu tog proizvoda.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 35
Reg. datum: 02.03.2019
Datum unosa: Ponedeljak 15.04.2019, 23:02, Naslov:
Kada proizvod nema kontraidikacije, kada iza njega stoji pravi tim i to godinama a u pitanju je srce prirode, onda nema mesta sumnji. To me je i navelo da uzmem ali potvrdu da nisam pogresila sam dobila kada je pocelo zaista da mi pomaze.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 69
Reg. datum: 05.03.2019
Datum unosa: Petak 24.05.2019, 13:08, Naslov:
Nista dok sami ne probate, moj vam je savet da uradite to, ja sam tetka postala izmedju ostalog zahvaljujuci i tom preparatu. Ali izguglajte, pricajte sa doktorima, uradite analize i samo napred. Bez nadzora nista! Oriental Oriental Oriental Oriental

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 242
Koliko clanova ima idealna porodica?