Celulit u trudnoci

  • 1
Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Nedelja 14.03.2010, 10:22, Naslov: Celulit u trudnoci
Šta je celulit?

Celulit se sastoji od masti, toksina i vode, koji se skupljaju ispod kože stvarajući grudvice koje imaju izgled pomorandžine kore. Mnogo češće se javlja kod žena, mada se može javiti i kod muškaraca, najčešće u predelu, butina, kukova, zadnjice, gde je veća koncentracija masnih naslaga.

Zašto se celulit javlja u trudnoći?

Celulit se javlja zbog nedovoljno kretanja, nepravilne ishrane (povećan unos masti i ugljenih hidrata), stresa, a u trudnoći i zbog toga što u tom periodu dolazi do hormonskih promena, ali i zbog pojačanog lučenja adrenalina.

Obično žene i pre nego što ostanu u drugom stanju imaju problem sa celulitom, ali s obzirom na to da je u ovom periodu neminovno da se ugojite i masne naslage će se povećati, pa će izgled pomorandžine kore biti vidljiviji.

Da li je celulit opasan za trudnicu ili bebu?


Trudnice se zbog celulita često osećaju nesigurno, pa je to glavni razlog zašto žele što pre da ga se reše
Pored raznih tumačenja, ne postoje dokazi da celulit može da vam ugrozi zdravlje, jer su to mesta na telu gde se samo talože masti, i svaka žena je suočena sa tim. Međutim, žene se zbog celulita često osećaju nesigurno, pa je to glavni razlog zašto žele što pre da ga se reše.

Budite spremne na to da će vas ove promene na vašem telu pratiti tokom čitave trudnoće ali i nakon porođaja.

Može li se sprečiti celulit tokom trudnoće?

Iako, postoje razne metode za uklanjanje celulita koje možete da koristite tek kada prestanete sa dojenjem, ukoliko pre trudnoće niste imale ovaj problem, najbolje je pridržavati se nekoliko osnovnih pravila, kako se ne bi ni pojavio :

• Ishrana je naravno najvažnija stvar. Izbegavajte unos zasićenih masti i šećera. Verovatno ćete žarko želeti da pojedete veliko parče čokoladne torte i misliti kako vam se od jednog parčeta ne može ništa desiti, ali da biste ostvarili svoj cilj trebate biti dosledni i izabrati zdravu alternativu.
• Detoksikacija igra važnu ulogu u oslobađanju tela od toksina koji su jedni od uzročnika nastanka celulita. U tu svrhu najbolje je konzumirati dosta voća, povrća i vode, a izbegavati hranu koja sadrži aditive, so, veštačke zaslađivače, kofein i alkohol, koji se svakako ne preporučuje tokom trudnoće.
• Vežbanje je veoma korisno. Naravno za način vežbanja se odlučite na osnovu razgovora sa lekarom, koji će vam ukazati na to koliko i koje vežbe su bezbedne za vas i vašu bebu. U krajnjem slučaju i šetnja može biti od koristi.
• Masaža se ne preporučuje za sve delove tela. Ukoliko tokom trudnoće želite da idete na anticelulit masažu ograničite se na noge i ruke, a stomak nikako ne treba masirati. Takođe, uvek tražite osobe koje su obučene za masiranje trudnica.
• Relaksacija je veoma važna za buduće majke, jer i stres može da bude jedan od razloga za nastanak celulita. Opuštajte se i slušajte muziku koja vam prija kada god za to imate vremena, ili neka to bude vaš ritual pred spavanje. Ovo opuštanje mišića i celog tela prijaće i vama i vašoj bebi.

Da li tokom trudnoće smem da koristim kreme protiv celulita?


Dok ste u drugom stanju i dok dojite bebu izbegavajte anticelulit kreme
Anticelulit kreme trebalo bi izbegavati dok ste u drugom stanju ali i kasnije dok dojite, jer se preko kože brojni štetni sastojci koji se nalaze u ovim preparatima apsorbuju u krvotok. Dobra vest je što se i pravilnom ishranom i umerenim vežbanjem celulit može redukovati.

Takođe, možete sami veoma jednostavno da napravite preparat od običnog gela za tuširanje i krupnije samlevene kafe. Ovaj preparat tokom tuširanja nanesite na kritična mesta, masirajte lufa rukavicom i isperite.

Da li su tokom trudnoće dozvoljeni kozmetički tretmani za uklanjanje celulita?

Dok ste u drugom stanju i dok god dojite izbegavajte kozmetičke tretmane koji uklanjaju celulit (mezoterapija, laser, masaža stomaka). Takođe, treba biti oprezan i sa kremama i preparatima koji sadrže sastojke koji mogu biti opasni za trudnice.
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

mkd
Broj postova: 356
Reg. datum: 11.03.2009
Datum unosa: Nedelja 14.03.2010, 12:03, Naslov:
da tokom trudnoce zena ne fati celulit ,treba redovno da stava mleko za telo na bedrata i stomakot...........isprobano.
____________________
dan4e

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Nedelja 14.03.2010, 13:31, Naslov:
Hvala ti mishu moj na ovome....bas mi znaci!!!!Poljubac
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Nedelja 14.03.2010, 15:09, Naslov:
mishu,sve za tebe Poljubac
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Nedelja 14.03.2010, 15:45, Naslov:
Jesti dosta povrca,piti tecnosti i jako je bitno se kretati u trudnoci ukoliko lekar ne kaze da se mora mirovati......ja sam bila na gasu non stop u trudnoci i imala lak porodjaj,bez celulita kasnije i bez strija na telu,kilazu sam povratila za 2 meseca.....polagala sam vozacki u 8.mesecu trudnoce,setala svaki dan i to mi je puno pomoglo.....
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Ponedeljak 15.03.2010, 11:41, Naslov:
a kako si reshila strije? ja sam mislila da je to neizbezno...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 99
Koliko clanova ima idealna porodica?