Otrovno bilje u vasem stanu

  • 1
Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 10:52, Naslov: Otrovno bilje u vasem stanu
Chesto zbog dece,kada prohodaju,sklanjamo sve shto bi moglo biti opasno po zdravlje i njihov zivot(hemikalije u kupatilu,prashkove,staklene predmete itd..),ali vecina zaboravi na cvece..Zato,sve mame treba da znaju koje su to otrovne biljke koje mozda imamo u svom stanu ili vrtu,a mogu biti opasne po zdravlje nashe dece ili nashih kucnih ljubimaca....

Ovo su primeri za 11 najotrovnijih biljkaka!

1.Glicinija (Wisteria)
Glicinija je listopadna penjačica koja cveta u proleće. Veliki mirisni cvetovi su grozdaste strukture i obično su plavkaste, bele ili crvene boje.
Godišnje može da naraste u visinu i do tri metra. Neretko se viđaju i čitave zgrade urasle u tu biljku koja je ponela titulu “najotrovnije.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 10:57, Naslov:
2.Naprstak ili pustikara (Digitalis purpurea)

Naprstak ili pustikara je biljka zvonolikih belih, ružičastih ili ljubičastih cvetova. Koristi se u medicini, za proizvodnju lekova za srce.
Ako pojedeš bilo koji od delova ove biljke, koja je zbog svog izgleda čest ukras u vrtovima, u blažim slučajevima će doći do mučnine, nesvestice, dijareje i grčeva, a kod težih slučajeva trovanja do otkazivanja krvotoka i infarkta. Neretki su slučajevi gde je života stajala pokoju znatiželjnu mačku ili psa.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 11:09, Naslov:
. Hortenzija (Hydrangea)

Česta stanovnica okućnica je i hortenzija, grmolika drvenasta biljka. Cveta od juna pa sve do kraja jeseni. Odlikuje se velikim cvetovima živih boja – mogu biti beli, roze, crveni, plavi i ljubičasti, a njihova boja varira u zavisnosti od pH sastava tla.
Zauzela je treće mesto na listi najotrovnijih biljaka. Ubrzo nakon trovanja se javlja osip i svrabež kože, oticanje, mučnina, pojačano znojenje, a ukoliko se ubrzo ne dobije protuotrov, trovanje hortenzijama može dovesti i do kome i otkazivanja krvotoka.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 11:23, Naslov:
4. Đurđica (Convallaria majalis)
Bela biljka intenzivnog mirisa, đurđica, često se sadi u vrtovima kao ukrasna biljka. Cveće đurđice je otrovno, jer sadrži heterozide koji utiču na rad srca.
Otrov uzrokuje mučninu, vrtoglavicu, povraćanje, bolove u ustima i stomaku, dijareju i grčeve. Đurđica ima crvene plodove koji sazrevaju u septembru, a takođe su otrovni. Nakon dodira cveta, stabljike ili korena ove biljke, potrebno je oprati ruke kako ne bi doslo do trovanja.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 11:26, Naslov:
5. Flamingov cvet (Anthurium)
Anthurium ili Flamingov cvet je tropska biljka čiji su cvetovi srcolikog oblika. Najčešće su crveni, ali se mogu naći i u drugim bojama.
Gutanje delova biljke može dovesti do izrazito bolnih otoka i opekotina unutar probavnog sistema. Oticanje sluznice može dovesti do gusenja.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 11:30, Naslov:
6.Hrizantema
Cveće koje svake godine na Dan mrtvih ukrašava grobove takođe je izrazito otrovno. Kod ljudi izaziva svrabež kože i oticanje.
Poznato je oko 100 do 200 vrsta ove biljke. Vrtlari je često sade i kako bi oterali zečeve – naime, oni ovu biljku zbog njenih toksičnih svojstava zaobilaze u širokom luku.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 11:34, Naslov:
7. Lijander
Lijander je biljka na kojoj je otrovan baš svaki njen deo. Čak i slučajno udisanje dima gorućeg lijandra može da izazove probleme.Poznata su trovanja ljudi(uglavnom žena koje su trovale muževe) čajem od lijandera.
Ova zimzelena biljka, česta na Mediteranu, utiče na brzinu rada srca i trovanje njome može da dovede do infarkta.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 11:38, Naslov:
8.Fikus(Bendzamin)
Još jedan stanovnik vrtova – fikus, poznat kao i Benjaminovo drvo, ima otrovna svojstva. Postoji oko 800 podvrsta fikusa, a sve u doticaju s kožom dovode do oticanja i svrabeža. Dođe li do trovanja, potrebno je da posetiš doktora koji će ti propisati neki od antialergika.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 11:41, Naslov:
9. Azalea (Rhododendron)
Grmovi azaleja imaju halucinogeno i laksativno delovanje. Simptomi trovanja su povraćanje, osip na koži, glavobolja, zamagljen vid i slabost u mišićima. Osim za ljude, naročito je otrovna za konje. Postoji više od 1.000 podvrsta spomenute biljke.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 11:43, Naslov:
10. Narcis
Jedan od “vesnika proleća”, narcis, zauzeo je 10. mesto na listi “lepih, a ubojitih”. Progutaš li lukovicu spomenute biljke, dolazi do grčeva, dijareje i povraćanja. Propratni simptomi su i glavobolja, mišićna slabost i zamućen vid.
Utiče i na rad srca.



____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 11:48, Naslov:
11.Ricinus
Ova drvenasta biljka spada medju najotrovnije biljke,ali jedina je od svih pomentih koja se ne moze gajiti u stanu,a isto tako nije baš čest stanovnik vrtova.Bitno je pomenuti je, jer seme ove biljke,ukoliko se proguta(1 do 3 semenke) može dovesti do smrti,a u blažem obliku do halucinacija i velikog osećaja žeđi.

____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Sreda 05.05.2010, 17:41, Naslov:
Moji su prohodali, odrasli i sad su veliki, uz skoro sve ono gore nabrojano cvece, Osmeh Zao mi je, ali ja biljke nikada ne bih mogla da posmatram na taj nacin i da razmisljam sta bi one kao ''otrovne'', mogle nekome da naude....A svo cvece mi je prelepo!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Zrenjanin
Broj postova: 7
Reg. datum: 15.02.2010
Datum unosa: Cetvrtak 06.05.2010, 22:44, Naslov:
Prosto ne mogu narcis ili đurđevak da gledam ka potencijalne ubice a deca već vekovima rastu i žive baš uz ovo bilje i šta im fali Osmeh
____________________
dijana

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Cetvrtak 06.05.2010, 22:46, Naslov:
Hvala Jeko sto si nam ukazala na ovo otrovno bilje da mozemo da se čuvamo.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 07.05.2010, 05:14, Naslov:
Drage,i sama sam odrasla uz vecinu ovih biljaka,i hvala Bogu,ziva sam i zdrava Vrlo srecna Do pre neki dan nisam ni znala da ove biljke mogu biti otrovne,ali sam odluchila da postavim temu jer sam chula za nekog u mojoj blizini ko je godinama trovan jednom biljkom od gore navedenih..Pa.eto,nije na odmet znati Wink
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 12
Reg. datum: 14.02.2010
Datum unosa: Petak 15.04.2011, 20:48, Naslov:
Ja sam čula samo za difenbahiju i olijander, a ostalo.....hm...sad se baš zabrinuh...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 218
Koliko clanova ima idealna porodica?