Solarna joga

  • 1
Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 07.07.2010, 10:40, Naslov: Solarna joga
Solarna joga ili "gledanje u sunce"..Verujete li da je to moguce?
Ako niste chuli za to,prochitajte sledeci text,ako nishta drugo,bar je zanimljivo znati Wink

Intervju: Hira Ratan Manek – Solar Yoga

Hira Ratan Manek je još kao klinac počeo da se interesuje za drevnu tehniku glednja u Sunce koju su praktikovale mnoge stare civilizacije. Kada je otišao u penziju, putovao je po svetu i sprovodio sopstveno istraživanje na tu temu. 18.juna 1995. godine, jeo je poslednji put. Od tada živi isključivo od Sunčeve svetlosti i pije malo vode. Nekoliko puta podvrgavao se dugotrjnim eksperimentima u kojima je naučnicima dao dozvolu da ga ispituju. Tako je dobio potvrde od nekoliko zvaničnih medicinskih institucija među kojima je i centar za medicinsko istraživanje NASA o tome da zaista živi samo na Suncu i vodi. Sa naučnim dokazima u džepu, počeo je da putuje po svetu i širi znanje o Solarnoj jogi. Ne uzima novac, a tamo gde gostuje očekuje samo smeštaj.

Šta je Solarna joga, kako funkcioniše i šta se događa ako je praktikujemo?

Solarna joga je praksa pomoću koje telo dobija energiju direktno od Sunca u toku bezbednih sunčanih sati. I telo i mozak se energizuju. Kada se to desi, svi zdravstveni problemi su automatski rešeni. Ova tehnika poznata je u svetu ili kao Gledanje u sunce ili kao Solarna joga. To je jedna drevna praksa koju sam ja oživeo i dao sam joj potpuno naučnu osnovu. Ovo je jednostavan put ka zdravlju. Telo je povezano sa mozgom, a efikasnost mozga zavisi od prisustva neurona, ćelija u mozgu. Kada gleda u Sunce, osoba dobija energiju koja se zove fotonska energija, a to je jedina pozitivna energija na svetu. Ona se od oka direktno prenosi do neuronskih ćelija u mozgu. Neuroni se regenerišu, povećava im se broj, postaju zdraviji, a zbog te povećane energije povećava se inteligencija, usporava se proces starenja,nema Alchajmerove ,niti ,Parkinsonove bolesti u poznim godinama. Tako da gledanje u Sunce ili Solarna joga postaje najvažnija praksa u svetu.

Ako je ova praksa toliko delotvorna, zbog čega nije već poznata u svetu?

Ova praksa se izgubila u poslednjih 4-5 stotina godina kako je medicinska nauka napredovala. Oni su kreirali strah od Sunca znajući da ako se ova stara praksa nastavi, nova nauka neće biti osnovana. Zato su kreirali strah od Sunca. Tako su ljudi počeli da se plaše i odustajali su od te stare prakse. Ali čak i danas postoje tradicije u kojima mnogi ljudi gledaju u Sunce. Na primer, svi Amerikanci-urođenici u USA i danas praktikuju gledanje u Sunce. Majanci u Meksiku, mnogi ljudi u Južnoj Americi, u zemljama kao što su Peru, Argentina, Bolivija... I u Evropi neki ljudi u Francuskoj, u Holandiji, mnogi ljudi u Bugarskoj koji sebe nazivaju Belo bratstvo, zatim u Grčkoj oni to zovu „Apolo terapija“ ili „Helioterapija“, ljudi u Egiptu i mnogo ljudi u Indiji. Praksa je polako postala nepoznata širim masama jer je medicinska nauka kreirala strah zbog zvog ličnog interesa.

Koliko je komplikovano baviti se Solarnom jogom ?

To je veoma jednostavna praksa, nije komplikovana uopšte. Ako se neko navikne na gledanje u TV ekran ili kompjuterski monitor, lako će se navići i na gledanje u Sunce. Sunce je sasvim bezbedno u prvom satu nakon izlaska i u poslednjem satu pre zalaska. Tada nema ultraljubičastog zračenja, nema lošeg uticaja Sunca, a to su sve naučno dokazane činjenice. Dakle, kao što gledate u TV ekran, isto tako gledate u sunčani ekran na nebu. Kada oko gleda u Sunce, dobijate fotonsku eneriju od Sunca automatski, a samo oko može da primi fotonsku energiju i ni jedan drugi deo tela, to je čak i naučno dokazano u medicini.

Ako jednom počnemo da gledamo u Sunce, da li moramo da to radimo zauvek?

To nije nešto što morate da radite čitavog života. Ova praksa služi da biste od svog mozga i tela napravili solarni čip ili solarnu bateriju. Potrebno je da se vežba bez obzira na to da li je redovno vežbaje ili povremeno, samo 270 dana ukupno za čitav život. Kada stignete do 45 minuta gledanja u Sunce, telo vam tada postaje solarna baterija. Nako toga dovoljno je da malo sunca padne na vaše telo, sva energija će biti ponovo napunjena. Dakle, to nije doživotna raksa. Potrebno je samo 270 dana, ukupno 111 sati, a nakon toga telo i mozak su u potpunosti podešeni na sunčevu svetlost.

Šta se dešava ako je oblačno?

Nije važno ako nekoliko dana nema Sunca uopšte. Jednom kada vam telo postane solarna baterija, tada je i sama dnevna svetlost dovoljna da vas ponovo napuni energijom.To vam je kao vaš solarni digitron, i on radi po dnevnom svetlu.

Da li moramo da se odreknemo hrane?

To pitanje se pojavljuje vrlo često, ali ljudi ne razumeju da ovde ne odustajete ni od čega. Samo gledate u Sunce. I polako vaša energija u telo dolazi putem Sunca umesto putem hrane. Ako odustanete od hrane kao na primer u toku posta, onda može da nastane problem. Ali ovde to nije slučaj. Ovde samo gledate u Sunce i nastavljate da jedete kad ste gladni. Ali nakon nekog vremena, a to je 270 dana, vaša glad u potpunosti nestaje i telo nadoknađuje energiju iz Sunca, i više vam nije potrebna energija iz hrane. A telo je sastavljeno od 80 % vode i sve što se u telu pokreće, pokreće se uz pomoć vode. Ovo funkcioniše i nema izuzetaka. Postoje i istorijski dokazi, kao oni u autobiogrfiji Parmans Joganande. To nije uopšte teško. Jedino ako se nečega odričete na silu, onda nastaje problem. Ovde se sve dešava unutar vas samih.

Šta je Vama lično donelo gledanje u Sunce, kakve ste promene primetili?

Meni je ovo donelo savršeno mentalno zdravlje i mentalni mir. Naravno, nemam nikakvih fizičkih problema. Pojačana mi je memorija i inteligencija, a nivo moje enrgije je veoma visok čak i u poređenju sa mladim muškarcima. Bez obzira na njihove godine, kada se gleda u Sunce, drugačija je energija. To se zove energetsko godište. Imamo dve vrste godišta: jedno je u odnosu na datum rođenja, a drugo je u odnosu na nivo energije koji telo poseduje. Meri se energija srca, pluća, jetre i raznih delova tela i kompjuter vam saopšti energetsko godište. Prema tim novim merenjima, nivo moje energije jednak je nivou energije kod osobe koja ima 27 godina. Ja imam 72 godine.

Kada se primećuju prvi znaci poboljšanja?

Uobičajeno je da već posle jednog meseca osećate duševni mir. Kada stignete do 5 minuta glednja u Sunce, počinjete da osećate duševni mir i stabilnost.

Zašto je ova praksa od velikog značaja na globalnom nivou?

Cilj gledanja u Sunce nikako nije da neko prestane da jede. Cilj je savršeno zdravlje, uma, tela i duha. Ali ako neko tako želi, može da jede manje, a može i da prestane da jede. Ova praksa je popularna u Americi jer se njome rešava problem gojaznosti.Ta nacija pati od gojaznosti. A ako neko boluje od bulimije, gledajući u Sunce, lako vraća snagu i energiju svom telu.

Da li Vi jedete?
Ja ne jedem ali pijem vodu i ponekad uzmem neku tečnost zbog ljubaznih domaćina, to je samo iz socijalnih razloga, ali u glavnom živim samo na vodi.

Ako ste prochitali ce text,shta mislite o tome,vredi li pokushati? Mislim
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 105
Koliko clanova ima idealna porodica?