Kontracepcija

  • 1
Sarajevo
Broj postova: 1
Reg. datum: 20.11.2010
Datum unosa: Subota 20.11.2010, 22:55, Naslov: KONTRACEPCIJA
POzz...zeljela bih da podjelim ili da dobijem vise savjeta od Vas koja je zastita najbolja,najsigurnija,koliko goje da li su stetne...i sl. ...Do sada nisam nikada koristila nikakvu zastitu...pa bih voljela da znam iz Vaseg iskustva koja je najbolja...Spirala sam cula da je najsigurnija...???? Hvalla.... Osmeh
____________________
Merhisa

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Ponedeljak 22.11.2010, 14:53, Naslov:
Pozdrav Merhisa i dobrodosla na zenski svet.
Prvo da ti kazem da o ovoj temi je dosta pisano u temi Zdravlje, tamo mozes pronaci vise informacija o raznim kontracepcijama.
Zatim da te pitam posto nista nisi precizirala od cega se tacno stitis? Da li od infekcija i venericnih bolesti ili samo od nezeljene trudnoce?
Ovako kondom je univerzalna zastita i za jednan i za drugi problem i odmah da razjasnim "prekinut odnos" NIJE ZASTITA ni protiv bolesti niti protiv nezeljene trudnoce, zato sto se zacece moze dogoditi i od presemene tecnosti.
Ukoliko imas stalnog partnera, ali ne zelis da ostanes u drugom stanju, idealna kontracepcija jesu pilule, koje lako mozes i da prestanes da pijes ukoliko ti ne odgovaraju ili pak ti vise nisu potrebne. Pre nego sto pocnes sa pilulama potrebno je da posetis ginekologa koji ce videti po tvojoj anamnezi da li mozes i koje pilule bi tebi najbolje odgovarale. Trebalo bi da vadis i krv, gde ce proveriti enzime jetre da li su poviseni(ukoliko jesu ne bih ti preporucila da pijes pilule).
Ja pijem mercilon pilule vec dve godine i nemam nikakvih problema. Da li ces se ugojiti, dobiti bubiljice i ostale gluposti su samo gluposti i neistine... ukoliko ti je muka ili imas neka nezeljena dejstva naravno odmah prekini sa uzimanjem pilula posto svaka osobva je individua i nikada se ne zna kako ce bilo ko reagovati na nesto.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 244
Koliko clanova ima idealna porodica?