Svekrva....

  • 1
Broj postova: 29
Reg. datum: 15.12.2011
Datum unosa: Cetvrtak 15.12.2011, 21:55, Naslov: Svekrva....
Hej!
Nova sam na ovoj stranici. a da se ovdje prijavim su me navele dvije stvari. evo prve: svekrva....

nasa prica: vjencali smo se 11. septembra ove godine. nas dvoje zivimo u njemackoj, a ona zivi u bosni. prvo je govorila da nece doci, jer nije imala novi pasos s kojim moze bez vise putovat. ipak je na vrijeme dobila pasos al nam nije javila da ce doci. nas dvoje isplanirali medeni mjesec, kad dva dana pred vjencanje ko zove sa autobuske stanice da neko dodje po nju? svekrva... onda smo otkazali medeni mjesec.... ok. nekako i razumijem to, nemozemo tek tako ostavit zenu, a tek sam je upoznala. sve ok bilo tad. ali pocinje onda kasnije tek, da mi se penje na zivce.

nas stan nije bio sredjen, samo je spavaca bila sredena. ostale sobe ne. i onda smo prvog dana naseg braka poceli da sredjujemo kuhinju,dnevnu i ostale sobe. a svekrva umjesto da nam pomaze nije nista radila. nece da se mjesa. mozda je to bilo u njenim ocima fino, da se ne mjesa. al zasto nista da ne uradi? samo da zanovjeta kako fali ovo kako nam fali ono... jedino stoje radila je kuhanje. i nedaj boze da udjem u SVOJU kuhinju dok ona kuha i da ja nesto uradim, jer to je sasvim njen posao i ja tu nesmijem da se mjesam. glupost. ako nesto pravi, mozemo zajedno, da joj pomognem, ona ce mi tad taman pokazat kako ona nesto pravi da bi ja to naucila. onda nam non stop govori kako trebamo stedjet novac, jer ga trenutno nemamo. mi to znamo. zatim je gospodji bilo dosadno. hoce da seta. ok,hajmo da setamo. i hoce da joj se kupe cipele. i umjesto da misli na nas, nemamo para na bacanje, tj nemamo ih u tom trenu skoro nikako, ona hoce da joj kupimo (naravno mi, jer ona nema para, ona je sa sela) cipele. umjesto da uzme neke jeftinije cipele, ona gospodja uzme cipele koje su najskuplje mogle bit u toj radnji. mogla je i one sto su oko 30? al morala je najskuplje.umjesto da je to dovoljno, hoce i papuce tj sandale. ista cjela ko u onih drugih. za sandale?!!? onda se zali sto nisam htjela da kupim sampon. ja reko "pa kupila sam neki dan sampone, imamo dovoljno" a ona" nemam ja" ja reko"pa sto nisi rekla da kupim sampone za mene, a ne samo"haj da uzmemo sampon"". onda bez imalo stida non stop prica, kad jedem nesto slano, da cu htjet veceras da se je*em puno. nemam pojma,al vjerovatno oni na selu tako govore ko jede puno slano, voli da se je*e. uvjek nekako nesto se glupira.

e sad dolazi vrhunac. htjela sam da nas otkazani medeni mjesec proslavimo za novu godinu. gospodja ce opet da dodje za novu godinu. jer zna da smo htjeli da idemo na medeni. namjerno-ubjedena sam.

svom dragom nemogu da kazem nista lose o njoj, jer je ona u bosni, a moji su blize, i moje vidjamo cesce nego nju. on je primjetio da se nisam obradovala sto ce da dodje, i time nam opet pokvari medeni.... al iz postovanja prema njemu nemogu da kazem da ne dolazi. jer joj se on naravno obradovao....

ovo sam morala nekome da kazem, da bi izaslo iz mene. mozda neko ima slicna iskustva.... nikad nisam htjela da sam ona snaha koja ogovara okolo svekrvu, zato svima (zivota mi moga) govorim da mi je svekrva super, a uistnu me razjeda! i zato se sjetih da nadjem neki forum gdje se mogu jadit......bez da je ogovaram drugima koji nas znaju...

pozzdraavvv
karamela

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Cetvrtak 15.12.2011, 23:25, Naslov:
I kod mene ti je slicno. Moja je previse nakolonjena sinu i ponasa se kao da joj sin ima 7 god. Ako neko ima suportno msiljenje njgovom ona odmah doda: ""Nije dijete, nemoj dijete" ili Nemoj ti sine ja cu....
Sve u svemu razumijem. Moramo i njih shvatiti koliko god bilo tesko. Njihov sin je osoba o kojoj su se brinule cijeli zivot i onda u vecini stvari dodje tamo neka snaha i preuzme posao. Pa treba biti realan, mozda bi i nama bilo malo... Ne opravdavam ih, niposto, samo kazem da nismo jednine kojima nije lako. Morate se navici jedna na drugu.
Ona tebe vjerovatno vidi kao ozimacicu necega njenog a ti nju kao osobu koja mora da se mijesa u sve pa bi je najradije drzala na veeeliikom odstojanju.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 29
Reg. datum: 15.12.2011
Datum unosa: Cetvrtak 15.12.2011, 23:32, Naslov:
hmm.. nebi je drzala na velikom odstojanju. nesmeta mi toliko da je ne podnosim. smeta mi cinjenica sto nam nikako ne da da idemo na medeni. vec smo jednom bili govorili da cemo ic pocetkom oktobra. kad ona "aj,ostat cu jos duze"... kad god smo spomenuli da cemo da idemo na odmor ili je dosla sa "nemojte da trosite pare (onda pomislim na njene cipele i sandale koje su nam oduzele 200 eura...)" ili kaze "aa ja mislila da dodjem..." ponasa se kao dijete.... dosla je kod nas, umjesto da nam pomaze, ona je 3 sedmice samo sjedila i nista nije radila, trebalo je da se montira kuhinja, dnevna, radna soba, da se prikljuce stvari u kupatillu. a ona je samo zanovjetala sto kuhinja nije spremna, sto njen sin sam treba da montira... nisam se udala da bi nosila neke stvari, ja sam radila ono sto sam mogla sama da napravim i podigne,a teze stvari je radio moj dragi, tako je on htio,tako je meni odgovaralo. a ona je samo pricala kako nista nije gotovo i kako joj je dosadno.... nije trebala onda dolazit. nemogu da halalim onih 200 eura usput hehehe

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 29
Reg. datum: 15.12.2011
Datum unosa: Cetvrtak 15.12.2011, 23:34, Naslov:
i njen sin je od 2004 godine zivio sam ovdje, neznam kolko mu je naklonjena...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Sarajevo
Broj postova: 3954
Reg. datum: 26.04.2009
Datum unosa: Cetvrtak 15.12.2011, 23:35, Naslov:
E to ces morati da halalis, jedostavno zaboravi. Popricaj s muzem o tome i reci da ti to smeta pa nek on to rijesi s njom, bolje da se malo ljutne na njega nego na tebe, brze ce je proci a i prije ce njega poslusati.
____________________
''NEMOGUÆE''-reèe ponos,''OPASNO'' -reèe iskustvo,''BESKOSRISNO''-reèe razum..''PROBAJ'' -šapnu srce! :))

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 29
Reg. datum: 15.12.2011
Datum unosa: Cetvrtak 15.12.2011, 23:37, Naslov:
haha Osmeh pricali smo o tome, on je jedino rekao da ni on nezna sta joj je bilo. al da nije mogao da joj kaze da ih nece kupit, jer bi onda ona odmah rekla "vidi, odkad se ozenio nece majci nista da kupi, a ranije jesi"... i to sto sad dolazi necu da mu kazem nista, jer je nije vidio skoro 3 mjeseca ,.... ipak mi je nekako zao.

al da joj halalit moram-znam Osmeh ahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 36
Reg. datum: 16.12.2011
Datum unosa: Petak 16.12.2011, 20:23, Naslov:
Hmmmm...Napokon nakon godinu i pol braka da imam gdje i kome dusu olaksati..Moja svekrva je fakat prica za sebe..Taj je zena SVE..Idealna majka,supruga,domacica,kuharica,poslovna zena(za dva razreda OS),doktorica,automehanicar,novinar,politicar,strucnjak za zivotinje,biljke i uistinu sve zivo sto postiji..Nema toga u sta se ona po svom osobnom misljenju ne razumije i svaka njena recenica pocinje "JA ZNAM NAJBOLJE:::CEKAJ;SLUSAJ::NIJE TAKO::JA ZNAM BOLJE" I sad bih ja kao kulturna draga snaha sve to trebala trpiti..a skolovanija sam od nje..veliki sam kulinar,prosla sam svega i svacega,vidjela svijeta i vec ima m vlastitu majku koja mi ne pije krv pa sta da mi je ona ispija? Ne znam,stvarno se vec sad osjecam lose cim o njoj pisem..Jako sam se promjenila sto zbog nje,sto zbog svekra koji mi je mnogo toga zapovijedio cim sam s muzem pocela zivjet..Moj dragi protiv njih nikad u zivotu nikom rijec nebi rekao..voli me,ponekad saslusa ali ne djeluje na nista niti meni da da reagiram na njihovo maltretiranje (da se obranim barem) Vec sam stvarno tuzna,depresivna,razocarana svime..Zivim u unostranstvu,nemam ni svoje familije blizu,ni prijateljica,ni poznanika,ama nikoga..Jedino se snjima vidjamo dragi i ja i jos se tako ponasaju sa mnom..STRASNO Ljut sam NE ZNAM KAKO DALJE:::molim savjet Zid

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 424
Koliko clanova ima idealna porodica?