Neobicni i prakticni saveti ...

  • 1
Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 16.06.2007, 17:58, Naslov: Neobicni i prakticni saveti ...
Ako zelite biti prakticni, a pri tome potrositi cim manje kemijskih proizvoda za ciscenje vaseg stana, odjece, obuce ..., probajte ove neobicne savjete i dodajte svoje. Rijesimo se zajedno flekova :-?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 16.06.2007, 18:03, Naslov:
Zvake u kosi najlakse cete se rijesiti arasidovim maslacem. Nakon trljanja zvaku cete sa lakocom odstraniti.

Zvakaca guma na vasoj odjeci najklase se odstranjuje tako da taj komad odjece ohladite u frizeru. Zvakaca se ukruti i sa lakocom odstrani.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 16.07.2007, 20:40, Naslov:
Fleke od crvenog vina-Prosuli ste crveno vino na stolnjaku ili tepihu, odstranite visak tecnosti sundjerom ili ocedite, pa prelijte belim vinom, kasnije operite kao i obicno. Potrosicete malo vina, ali sledeci put budite pazljiviji.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 16.07.2007, 20:44, Naslov:
Znala sam da se klin klinom izbija. Pa ako je tako, najbolje je piti bijelo vino - izbjegnes flekove Wink i ne bacas vino.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 06.09.2007, 01:52, Naslov:
Kako najlakse ocistiti sipke na elektricnom rostilju :-?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 06.09.2007, 02:43, Naslov:
Pervolom Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 06.09.2007, 18:00, Naslov:
Za ciscenje pecnice i resetaka koristim celicnu zicu kojom prvo na suho ocistim masnocu, zatim uzmem neko sredsrvo za razmascivanje. Probala sam pjenu Mr. Musculo, nije losa.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 06:30, Naslov:
Presadjujete sobno cveće? Uzmite malo veći lonac od prethodnog, na dno stavite malo izlupanog crepa zbog bolje drenaže a humusnu zemlju pomešajte sa malo peska. Pažljivo odstranite staru zemlju s korena biljke i dodajte humus. Pritisnite dobro s 4 prsta obe ruke oko stabla. Obilno zalijte i prvo ostavite biljku u mračniju prostoriju da se prilagodi a sledećeg dana je stavite na trajno mesto. Zimi nije potrebno prehranjivati biljku kao u toku vegetacionog perioda.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 541
Reg. datum: 07.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 18:10, Naslov:
Žvaka se sa odjeće može skinuti i tako što se uključi pegla na max:-D uzmu se novine, naravno ne Cosmopolitan i slične:-D i stave se preko fleke, pegla se nekih 2-3 min, i za to vrijeme bi žvaka trebala da pređe na novine.

Ja sam probala ovo... djeluje... ne u svakom slučaju.

Ove godine sam sjela u svojim hlačicama najdražim:-D na klupu sa kapljicama farbe... ne znajući naravno... zaradila sam 10-ak flekica smeđe boje, grozno... starim metodama se ništa nije moglo riješiti... hvala Vanishu:-D jer mi je pomogao, ali ne onako da se stavi u mašinu, samo drito na flek i da stoji par sati, dobro, izgubi se malo boje hlačica, ali nema fleka:-D što je najbitnije ;-)
____________________
You don't love someone for their looks, or their clothes, or for their fancy car, but because they sing a song only you can hear.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Utorak 25.09.2007, 18:21, Naslov:
Meni se prosulo loz ulje (t.z. nafta za grejanje) na kozne cizme, i fleke sam vadila trljajuci krpom natopljenom benzinom. Cizme su neko vreme mirisale, ali i vise su sijale Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 01.11.2007, 23:28, Naslov:
Peglanje nije jedan od zenskih omiljenih poslova ali posto ga ipak moramo obaviti nasla sam par korisnih savjeta.

- Pod navlaku za dasku za peglanje stavimo aluminijastu foliju. Ta ce odbiti toplinu, pa cemo odjednom peglati sa obje strane.

- Ispeglajmo prvo onu odjecu koja se pegla na nizoj temperaturi, pa tek kasnije ostalo.

- Ako nemate dodatka za peglanje rukava, pomognite si savijenim peskirom.

- Vodi za peglu mozemo dodati par grancica rozmarina ali preko gaze, da nam smece ne bi uslo u peglu.

- Sjaj tapeciranog pohistva vratit cemo tako da ga peglamo preko vostenog papira.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 07.11.2007, 05:51, Naslov:
Kako ocistiti mrlje sa drvenog namjestaja

- Flekove od vode, koji su nastali na drvu ocistit cemo pastom za zube.

- Mrlje od voska prvo omeksamo fenom, zatim jednostavno obrisemo papirnatom salvetom.

- Krugovi od casa, koji su nastali na drvenom namjestaju najlakse se odstranjuju mjesavinom 1 zlicice maslaca, 1 zlicice majoneze i malo pepela od cigarete.

Konacno nesto korisno od cigareta Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 10.11.2007, 22:48, Naslov:
Skripanja vratiju koja nemilosrdno cvile dok muz u jutro trazi kosulju po ormaru, jednostavno cemo se rijesiti komadicem voska ili sapuna.

Ako u kuci nemamo prikladne prostorije u kojoj bi cuvali bijeli luk, ogulimo ga, stavimo u vecu posudu, u nju nalijemo maslinovo ulje. Kad nam zatreba, uvijek ce biti pri ruci. Kad ga potrosimo, ne bacajmo ulje vec ga upotrebimo za pripremu salate.

Stare koznate pojasevei torbe koje su vec malo izgubile sjaj poljepsat cemo uz malo sapuna i tople vode. Prvo predjemo sapunom preko koznate povrsine, zatim cetkicom koju smo umocili u toplu vodu dobro ocistimo i na kraju dobro osusimo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 189
Koliko clanova ima idealna porodica?