Endometrioza

  • 1
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.10.2018
Datum unosa: Petak 26.10.2018, 09:12, Naslov: Endometrioza
Pozdrav svima...Ne znam odakle da pocnem... Od septembra 2013 god imam bolove u donjem delu stomaka-kao pred ciklus i od tada mi se ciklus i poremetio.Bio je uredan na 28 dana(sa jakim bolovima).Od tada dobijem u razmacima od po 3-4 meseca.Sem tih bolova u donjem delu stomaka me prati i nagli porast tezine,nadutost stomaka,bolovi prilikom intimnog odnosa,glavobolje,nesanica,nervoza,smenjivanje osecaja toplo-hladno... Krenula sam prvo u drzavnom kod ginekologa(uz,pregled,PAPA) i sve je to bilo ok i ginekolog me bukvalno poslao kuci.Iznerviram se i krenem privatno...Na svoju inicijativu sam radila hormone i nisu ok.Rezultati stitne zlezde su dobri.Da ne duzim pricu,posle toga,znaci od 2014 do sada obisla sam 5 privatnih ginekologa i dobila razlicite dijagnoze a nikakvu pomoc(napisacu Vam redom)-nema niceg sve je ok,imate cistu 4,5x4,5(pijte Cikloproginovu i smanjice se),sve je ok a stomak vas boli jer ste dizali nesto tesko,puno radite,imate Adenomiozu-jedino resenje je ugradjivanje hormonske spirale i resice se problem(naravno,problem nije resen jer spiralu imam vise od godinu dana) i na kraju -imate Endometriozu i morate se nauciti ziveti sa tim jer hiruski zahvat nije trajno resenje jer se ona vraca. Izvanjavam se na dugom postu...molim Vas za neki savet,bilo sta jer pocinjem da ludim od svakodnevnih bolova,ne mogu normalno da funkcionisem. Unapred hvala

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Ponedeljak 29.10.2018, 22:09, Naslov:
Draga Jelena 1978,
imam prijateljicu, koja je imala iste tegobe. Lekar je probao prvo sa hormonalnom terapijom, znam da je jedno vreme dobijala progesteron. To joj jeste pomagalo. Ali, onda je prekinula sa tim i zakomplikovalo se. Trpela je jezive bolove. Lekari su joj preporučili da zatrudni, pa će organizam sam da izbalansira sve. Nije htela da ima decu. Na kraju su morali da joj povade reproduktivne organe. Sada više nema bolove.
Ne kažem da je to neko pravilo, ali, eto, njoj je baš pomagala ta hormonska terapija.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 173
Koliko clanova ima idealna porodica?