Stranci

  • 1
Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Sreda 20.06.2007, 20:44, Naslov: Stranci
Mene pa nesto zanima.
Kako vi gledate na strance pa bili oni muskog ili zenskog pola. Eto, vrelo leto je, ponekad oni samo prolaze kroz nase gradove, a ponekad se i zadrze malo duze pa imamo priliku primetiti da se ponasaju malo drugacije. Da imaju malo drugacije navike. Neke od tih navika mogu biti smesne, neke vam se dopadaju pa skoro pozelite da bi tako bilo i kod vas, neke su potpuno iste kao vase, a neke druge su vam cak odbojne.
Ono sto je za jednu stranu putovanje, za drugu je turizam. Vidim da ce mnoge od vas otici u Grcku. Fino je putovati pa makar da idemo samo na letovanje, kamo god da idemo moze biti lepo, a mene zanima sta mislite o Grkinjama i Grcima kasnije, kada se vratite.
Ne moramo da pricamo samo o njima. Kakav dojam ostave na vas stranci kada su kao turisti kod vas, a kakvog imate kasnije kada dodjete kod njih i malo bolje upoznate njihov nacin zivota?
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Sreda 20.06.2007, 22:02, Naslov:
Do sada nisam imala neka posebna iskustva sa strancima, a bilo je dosta raznolikih kontakata. Uglavnom ko dode kod nas, (mogu govoriti samo o Makedoniji), zazali kad mora da se vrati. Svi nam zavide na lakoci zivljenja, a u stvari to nas nervira. Iznenadeni su gostoprimstvom ili prihvacanja sa nase strane. I posebno potenciraju da se osecaju posle kraceg vremena kao da nisu stranci. Uglavnom svi pokusaju da nauce jezik, neke nase obicaje. Posebno padaju u nesvest kako se zabavljamo po svadbama, i kako prosimo mladu.
Sluzbeno kad sretnem ljude iz inostranstva, uglavnom im smeta nas bahat odnos, tacnije nemanje eko-kulture, ali se iznenade kad vide moju firmu, za kojukazu da lici na evropske firme-sto bi trebalo shvatiti kao kompliment.
Inace kad odem u inostranstvo (sto nazalost nemogu reci da je cesto), pokusam da prihvatim zivotni stil zitelja zemlje koju sam posetila, i nije mi nimalo tesko.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Utorak 27.07.2010, 08:08, Naslov:
Jooooj stranci.....Vrlo srecna...pa imala sam prilike mnogo njih da sretnem,sto dok sam isla u srednju skolu(turisticku) sto sad ovde gde zivim.
Elem....dok sam ih sretala kod nas bili su fini i kulturni,ne mogu da kazem,ali to je bila "vrsta" ljudi tipa biznismeni....svidjao im se Beograd,nas nacin zivota,gledali su nas kao vrlo opusten narod....u odnosu na njih jesmo opusteniji u smislu da se manje nerviramo oko gluposti i volimo dobar provod pre svega koji ce da uklopimo u sve,pa cak i u posao.Oni su malo tipa "samo posao",a provod kasnije....Pricam sad o Englezima recimo.....ili o Francuzima....njih sam najvise sretala na praksi.
E sad sto se Grka tice....sve cu vam objasniti....Vrlo srecna....skroz je drugacije kad odete na odmor negde i "druzite se sa njima,a skroz drugacije kad zivite sa njima...hmmmmmmm...Grci kao narod su slicni nama(Srbima) sto se tice provoda i zabave,ali su uzasno patrijarhalni sa druge strane....jako su ponosni na svoju istoriju i uvek ce iskoristiti priliku da vam to kazu i da vam "objasne" kako je sve(ali bukvalno) postalo iz stare grcke....znaci to me izludjuje.....velike su patriote u smislu da uvek brane svoju zemlju i dopada mi se sto se uvek drze zajedno sta god da je u pitanju....muskarci su velike svalercine(85 %),vole da flertuju uvek i svuda,zene su u nekom tripu da ako nisu dobre ribe ne vrede...uzas....
Mogla bi ja ovako do sutra o njima...svasta ima da se kaze....Vrlo srecna
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 330
Koliko clanova ima idealna porodica?