Koralna voda- kako postići optimalnu hidrataciju organizma

  • 1
Beograd
Broj postova: 1
Reg. datum: 19.09.2019
Datum unosa: Cetvrtak 19.09.2019, 23:21, Naslov: Koralna voda- kako postići optimalnu hidrataciju organizma
Zdravo svima! Koliko sam mogla da primetim, na sajtovima i forumima nema mnogo informacija o koralnoj vodi, te sam tako rešila da napravim jednu temu i podelim svoje lično iskustvo sa ovim proizvodom. Kao veliki skeptik za sve novo i nedovoljno poznato, stvari se odlučim da probam samo kad mi neko od bliskih ljudi preporuči, Koralnu vodu mi je preporučio drug koji je već neko vreme koristi, a zbog toga što stalno kukam na krvni pritisak (nizak), glavobolje i migrene i na izrazito suvu kožu i kosu. A osnovni uzrok toga jeste upravo nedovoljna hidriranost organizma na ćelijskom nivou. Znamo svi da se preporučuje da se unese nekih 2l vode dnevno, ali malo o tome znamo kakva to voda treba da bude kako bi je naše telo najbolje iskoristilo za ćelijsko funkcionisanje. Koralna voda se dobija tako što se koralni pesak ubaci u vodu, i nakon nekih 10 ak minuta, može da se koristi. U pitanju je sango koral, jedina vrsta korala koji se u istraživanjima pokazao adekvatnim za ljudsku upotrebu. Jedino mesto na svetu gde postoji jeste na japanskom ostrvu Okinavi, tačnije u japanskom moru. Koral deluje tako što neutrališe i vezuje radiklane čestice i nečistoće iz vode, prečišćava je na neki način, zatim alkalizuje vodu (svi smo negde čuli i čitali da je našem telu potrebna baznost jer kisela sredina više pogoduje razvoju bakterija, gljivica i drugim nepoželjnim gostima), menja površinski napon vode, tako omogućava da voda bude odgovarajuće za ćelijski metabolizam, i utiče na ORP (redoks potencijal) vode, tako je čini odgovarajućom da je naš organizam koristi kao takvu, a ne da troši dodatnu energiju kako bi vodu "preradio" da bude adekvatna za ćelijsku upotrebu. Malo više o redoks potencijalu vode i mali test kako koral zapravo utiče na vodu možete da pogledate na ovom linku : https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=YX3WT_IKJU0&feature=share&fbclid=IwAR0r_u35RdcXqqu5V_Su5uohDnEiUPmF7cNIE6FlF9pnWD7jDqIR5_bthEE Tvrdi se da koralna voda može da doprinese boljem funkcionisanju organizma na mnogo nivoa. Naravno, ne treba da očekujemo čuda. Ono sto sam ja kod sebe primetila jeste da od kad koristim korale, ja zapravo unosim više vode, prosto organizam traži više vode , to nije zeđ, već kao da vam telo poručuje da mu prija voda i traži je. Drugo, normalizovao mi se pritisak, samim tim su mi se proredile i glavobolje i migrene. Moj drug je koristi unazad 10 meseci i kaže da još ni jednom nije popio lek protiv glavobolje, a znam da je ranije uvek išao svuda sa kutijom kafetina u džepu. I na koži i kosi sam primetila poboljšanje, glatkija je i manje je suva, mogu da se okupam običnom kupkom a da ne moram posle da se potopim u mleko za telo, a nema koje sve preparate nisam isprobala, i kupke i mleka i kreme koje hidriraju kožu. Zapravo je uzrok problema unutra. Generalno, utisak je da imam više energije, da sam poletnija, bolje se osećam, to nije sad ne znam kakva promena, ali jednostavno primetite da vam nesto prija i da vam organizam bolje funkcioniše. Eto, raspisah se malo više. Bilo bi lepo ukoliko još neko koristi da napiše i svoja iskustva. Pozdrav za sve i dobra vam voda Vrlo srecna Zdravo
____________________
Imperare sibi maximum imperium est

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 68
Koliko clanova ima idealna porodica?