Boje naseg doma

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 10.02.2010, 10:51, Naslov:
BELA BOJA
Boja s kojom definitivno ne mozete pogresiti. Bela boja je izuzetno elegantna i osvezavajuca boja koja uz to pojacava efekat ostalih boja. S njom ipak ne valja preterivati jer ce nezeljeni efekat biti preterano sterilni osecaj. Beli plafoni preporucuju se za svaku sobu zato sto reflektuju svetlost i tako osvetljavaju prostoriju. Bela ili zuckasto bela boja idealna je za kuhinju jer stvara osecaj cistoce.
ZELENA BOJA
Sobe obojene u zelenu boju izuzetno su pogodne za odmaranje. Ova boja se tradicionalno koristi u lecenju. Ima izrazito jak uticaj na svezinu mentalnog potencijala ali i na fundamentalne aspekte telesnih funkcija odnosno organa poput srca, pluca,zlezda itd. Zelena je boja prirode- mirna i dinamicna u isto vreme. Unosi harmoniju u vas dom, a naprosto sjajno funkcionise u trenucima kada zelite odmor i osvezenje.
ZUTA BOJA
Zuta boja najvise odgovara kuhinjama i sobama okrenutim ka severu. Nikako ne odgovara spavacim sobama jer podstice osecaj emotivne rasejanosti. To je vesela boja ali moze postati iritirajuca ako je prisutna predugo. Stoji iza vrlina poput vere, mudrosti, slave a smatra se i bojom koja predstavlja kreativnost, toplinu, mentalnu moc, sarm, srecu, optimizam ali i ljubomoru, kukavicluk,starenje.
PLAVA BOJA
Spavace sobe i eventualne sobe za meditaciju najbolje je obojiti u plavo posto je energija plave boje vrlo umirujuca i duhovna. Plava boja ce takodje uspesno pomoci coveku da zaspi. Ova boja uglavnom asocira na osecaj mirnoce i olaksanja.
CRVENA BOJA
U crvenoj spavacoj sobi verovatno se necete odmoriti kako biste zeleli jer ta boja potencira pokret i snagu. Ako se bavite sportom pa u stanu imate sobu za vezbanje, crvena je ubedljivo najbolji moguci izbor. Crvena se ne preporucuje nervoznim osobama jer lako iscrpljuje. Nedostaci crvene leze u cinjenici da ova boja moze uzrokovati glavobolje i preveliku energicnost.
NARANDZASTA BOJA
Ona oznacava uspesnost,pravdu, izdrzljivost. Za sobu kroz koju ce prolaziti mnogo ljudi najbolje je odabrati narandzastu boju - ona deluje izrazito pozitivno na vece skupine. Narandzasta boja olaksava komunikaciju, pa je stoga idealna za neobavezna druzenja i proslave svih vrsta. Kao i sve boje i ova boja ima svoje nedostatke - u spavacim sobama moze ometati san,i podsticati nervozu,a i prostorija moze delovati manja nego sto jeste, kako biste to izbegli koristite ovu boju u dobro osvetljenim prostorijama.
CRNA BOJA
Poslednja u nizu boja asocira na smrt, tragediju i ekscentricnost. Ova boja upija sve ostale boje,ne preporucuje se ni za jednu prostoriju. Ako je izrazito volite, njome mozete obojiti neki detalj ili jedan zid u sobi.
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 10.02.2010, 11:03, Naslov:
I zaboravila sam da dodam moju omiljenu boju zidova:
LJUBICASTA:
Idealna boja za spavace sobe koja podstice strast i dobar sexualni zivot,deluje misticno, tajastveno,i povezuje se sa intuicijomi dostojanstvom.Idealna boja za opustanje i relaxaciju..Preporucuje se nezno ljubicasta i boja lavande za decje sobe i male prostorije u kombinaciji sa belom bojom.Ukoliko volite da eksperimentisete,idealno je da zidove obojite u ljubicato u kombinaciji sa jarko roze bojom,ali samo za prostorije kao sto je dnevna soba,tj prostorije za dnevni boravak.
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Sreda 10.02.2010, 11:10, Naslov:
kod mene je sve bezkasto....vise vuce na belo.A volela bi da okrecim dnevni boravak i zelenu boju....obozavam je!
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 10.02.2010, 11:15, Naslov:
Ja sam bash dugo razmishljala u koju boju da okrechim trpezariju,i odluchila se za zelenu boju,ali zeleno maslinasta i odushevila sam se kako je ispala.Odlichno se slaze uz nameshtaj bele boje i boje oraha...I onda sam okachila slike sa zutim lalama i bambusom...Super izgleda..Kada budem ukapirala kako da postavim slike,videcete Vrlo srecna
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 85
Reg. datum: 21.02.2010
Datum unosa: Ponedeljak 22.02.2010, 01:17, Naslov:
ja volim zive i pozitivne boje kakve se i nalaze u mom stanu!
kuhinja mi je super zuta,hodnik zelen,dnevna ljubicasto-zelena,spavaca narandzasta,kupatilo tirkizno plavo....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 92
Koliko clanova ima idealna porodica?