Šivenje

Beograd
Broj postova: 2
Reg. datum: 12.07.2007
Datum unosa: Cetvrtak 12.07.2007, 22:37, Naslov: Šivenje
Zaista nisam našla neki odeljak moj hobi, ručni rad...pa sam odlučila da temu smestim ovde.

Da li znate da šijete? Šta mislite o tome?
Prvenstveno me zanima da li ( konkretno u Beogradu ) postoje neki kursevi za početnike, škole za šivenje ili slično tome?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 13.07.2007, 00:33, Naslov:
Imas pravo Coralina, nemamo jos kutka za hobi, jer trenutno mastamo o izletima u prirodu i ljetovanjima. Tek na jesen, kad malo prolistamo casopise i vidimo kakvi su modni trendovi, razmisljat cemo o novoj garderobi :-P Nekada sam i ja bila odusevljena modelima koje sam nalazila u Burdi. Uz krojeve koji su prilozeni i vrlo dobra uputstva imala sam par uspjesnih "proizvoda".
Ne zivim u Beogradu, tako da ti ne bi mogla savjetovati gdje se odrzavaju ti tecajevi ali ako imas volju i smisao, vjerujem da ces uz par tecajeva postati pravi majstor.
Probaj ipak kupiti koji broj Burde, vidjeti ces da cak i pocetnik moze uz njihova uputstva doci do lijepih rezultata. Modeli su im moderni i prakticni, uvjerena sam da ces naci nesto po svom ukusu.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 18:18, Naslov:
Zbilja, da li sivenje pripada nekim proslim vremenima, ili je jos uvek "in'?

Da li ste nekada sasile nesto sebi?

Priznajem da mene sivenje nikada nije posebno zanimalo.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 18:34, Naslov:
Ja nisam sama sebi nikada sila ali jeste moja mama. I sila i strikala Osmeh Kad sam bila mala nosila sam njenih ruku dela, radila je po Burdama uglavnom.

Danas ne sije ali joj masina sluzi za hitne intervencije ako mi se nesto razasije, pocepa i slicno.
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 20:45, Naslov:
Pre se hvatam za heklanje, nego za sivenje. Ranije sam sila, sad nemem vreme. Posebno oko sivenja nisam volela krojenje, poebno sam se mucila oko klizavih materijala. A za pletenje, heklanje, pa i kukicanje, sad nemam vreme, ali ponekad nesyto na brzaka sapletem, jer me taj rad smiruje i opusta.
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 20:46, Naslov:
Šijem svašta od stolnjaka i zavesa do pantalona , haljina i suknji. Samouka sam i moram priznati da sam prvu suknju u životu sašila bez načina da se u nju udje(ni cibzar ni dugmići...) posle sam nadogradila ulaz! Uvek kad odem u kupovinu i nadjem neki zanimljiv materijal kupim ga , pa posle, kad imam vremena ,iskrojim nešto, sašijem za neki izlazak, sebi ili deci.Koristim stare burde ali i skidam kroj sa nekih delova odeće koje već imam ! Moj najveći poduhvat je bio šivenje zimske jakne za muža! Dooooobro sam se namučila, ispala je odlično ali mislim da jakne više neću šiti nikad.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 20:51, Naslov:
Bravo majstorce,Vrlo srecna
Ja sam se tako mucila sa kaputom, ali baka ga je zavrsila, ja nisam mogla.
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 20:55, Naslov:
Maculi, pa tvoj muz je srecan covek (ne samo zbog te jakne, naravno) Osmeh
A od kakvog si je materijala sila?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 21:06, Naslov:
Svaka cast maculi!
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Utorak 13.11.2007, 21:28, Naslov:
Kupila sam neki siv nepropusan materijal u prodavnici na merenje( na kilograme prodaju materijale-uvoz iz Italije). Cele zime smo tražili dobru jaknu koja neće propuštati kišu i nigde je nismo našli.Onda sam zasukala rukave! Rasparala sam staru jaknu i po njoj iskrojila novu. Iskoristila sam i punjenje iz stare jakne( vatelin) koji je bio očuvan. Štepanje me je prilično namučilo ali najviše uglavljivanje cibzara jer je materijal bio sa postavom i vatelinom poprilično debeo. Slomila sam celo pakovanje rezervnih igli ali tvrdoglavi jarac je završio uspešno posao. Na kraju sam je odnela u tašnarsku radnju i tamo su joj udarili nitne i drikere. Muž je bio veoma zadovoljan. To je bilo pre 4 godine a i sad je kao nova jer je materijal veoma kvalitetan!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 821
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Nedelja 19.10.2008, 23:16, Naslov:
Uopste ne sijem jer ne znam,zakrpim ako je nesto puklo i to je to.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 4192
Reg. datum: 02.10.2008
Datum unosa: Nedelja 19.10.2008, 23:17, Naslov:
Ne znam siti
____________________
Ne cini drugima ono sto ne zelis da tebi drugi cine

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 4584
Reg. datum: 01.10.2008
Datum unosa: Nedelja 19.10.2008, 23:27, Naslov:
Znam ali ne bas savrseno,a moja zaova sije sta zamisli,tako je pre sila i moja sestra,mozda bi i ja ali sam ostala bez masine,isto tako dobro sijem i rucno,kao kad sasije masina
____________________
Nikad se ne moze reci toliko mudrosti,koliko se moze precutati gluposti !!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 821
Reg. datum: 15.09.2008
Datum unosa: Nedelja 19.10.2008, 23:30, Naslov:
Moja mama zna da sije i ima masinu i masinu za pletenje ali ja pojma nemam.,

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 3
Reg. datum: 05.03.2009
Datum unosa: Cetvrtak 05.03.2009, 17:17, Naslov:
Ja znam ponesto - kada treba nesto skratiti, suziti ali samo za sebe - nebi se upustila da to radim nekome Osmeh... Maculi dali postoji sansa da mi posalješ neki kroj pantalona ? kako prilagodjavaš veličine ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Novi Sad
Broj postova: 2030
Reg. datum: 27.12.2008
Datum unosa: Cetvrtak 05.03.2009, 17:19, Naslov:
Ne znam da sijem.
____________________
" Dani bez tebe su mi kao crno bele fotografije sa izlozbe cveca "

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

becej
Broj postova: 1363
Reg. datum: 22.07.2008
Datum unosa: Cetvrtak 05.03.2009, 17:22, Naslov:
ja znam da sijem, nekada sam sama sebi za letovanje sila komplet garderobu..kad su pristigla deca, sijem samo posteljinu, od materijala koji nam se dopadnu i male jastucice...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1
Reg. datum: 08.03.2009
Datum unosa: Nedelja 08.03.2009, 13:30, Naslov:
Ja volim šivati,i uglavnom radim patchwork prekrivače.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 839
Reg. datum: 26.07.2009
Datum unosa: Petak 14.08.2009, 22:28, Naslov:
Ja sam sama naucila da sijem /prvi susret sa sivacom masinom,prostepala sam srednji prst/, kupim "Burde"ako mi se nesto dopadne,kada sam raspolozena sijem.Mnogo mi vremena treba,izvaditi snit,neki drugi dan nacrtati na materijalu i iskrojiti.Posle ide sivenje,sijem dok ne zavrsim,ako ostavim-nema nista od sivenja.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 2220
Reg. datum: 08.08.2009
Datum unosa: Cetvrtak 27.08.2009, 10:28, Naslov:
Ja sam ranije uzivala u tome da sama nesto osmislim iskreiram...uostalom to mi je zanat tj skola...ali nisam odavno.
____________________
Nije siromah onaj ko malo ima, vec onaj ko mnogo zeli...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 138
Koliko clanova ima idealna porodica?