Ako sam trudna, ne znači da sam...

  • 1
Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Sreda 25.07.2007, 00:58, Naslov: Ako sam trudna, ne znači da sam...
Trudna žena se veoma često, čim obznani svoju trudnoću rodbini i prijateljima, nađe u situaciji da mora da sasluša stotine i stotine saveta, upozorenja, od kojih su najčešće mnoga samo puste praznoverice, najblaže rečeno- gluposti. Evo samo nekih od njih...

-Ako trudnica žurno pojede neku hranu, pazeći da je niko ne vidi, ili ako ukrade neku hranu, beba će imati fleke po telu. Sokirana

-Postoji velika verovatnoća da će se bebi obmotati oko vrata pupčana vrpca, ako žena digne ruke u vis. (ovo je potpuna nebuloza, i slobodno možete "domašivati" sve što vam je visoko, bolje nego da se penjete po lestvama i stolicama).

-Ako posle vođenja ljubavi nastavite da ležite na levoj strani, sigurno će te roditi dečaka (a, ako ne, onda devojčicuOsmeh)

- Što više povraćate, veće su vam šanse da rodite žensko (ovo je već provokacija Zlocica )

... ...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 25.07.2007, 05:12, Naslov:
Trudnoca je samo jos jedan od znakova dobrog zdravlja. Ti savjeti nasih briznih baka i starijih tetka, usprkos svim zdravstvenim saznanjima, ostat ce jos jedna od nasih ljudskih mudrosti OsmehMoraju one brinuti, jer ovi mladi itetako nista ne znaju Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Beograd
Broj postova: 3
Reg. datum: 28.07.2007
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 00:41, Naslov:
Moj dr je meni svojevremeno rekao kad je konstatovao trudnocu, pre nego obavestim familiju kupim u prvoj apotexci cepove za usi Osmeh
____________________
moja dupla sreca 25.05.2005.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 01:31, Naslov:
Hehe, melevv, to jeste koristan savet! Osmeh Samo ti doktori možda ne znaju da čepovi u ušima mogu imati i neko dublje značenje, možda se tako rodi još jedan ko ignoriše rodbinu...Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Utorak 21.08.2007, 17:41, Naslov:
Ma opustite se i uzivajte!Uzivajte u tom malenom stvorenju koje raste ispod vaseg srca!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Nis
Broj postova: 1
Reg. datum: 05.10.2007
Datum unosa: Petak 05.10.2007, 08:26, Naslov:
Ma ja sam sama stvorila neku vrstu odbrambenog mehanizma jos na samom pocetku trudnoce jer se i meni isto desavalo... na jedno uvo udje - na drugo izadje... samo osmeh i bez komentara... promeni temu ili pitaj za zdravlje.... ima raznih nacina da se odbranis od takvih osoba. Misli na to da si ti posebna i da svaka zena drugacije prolazi kroz stanje trudnoce. Ne moze se uporediti sa drugim zenama niti iskustvo druge zene moze u potpunosti da se poklapa sa tvojim iskustvom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 5
Reg. datum: 26.10.2007
Datum unosa: Subota 03.11.2007, 19:29, Naslov:
Ja sam pustila muza da me brani, mora i on nesto da doprinese mirnom razvoju naseg bebca ... samo i on se polako umara od dosadnih predvidjanja posebno oko pola ... jedni govore iz nekih nebuloznih razloga rodicu musko a drugi iz drugih nebuloznih razloga rodicu zensko. Moj odgovor je da imacu blizance... (jednog dana)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 03.11.2007, 21:25, Naslov:
Bas sam ti htjela predloziti da im kazes to za blizance Osmeh Ali to je tako, uvijek ce biti znatizeljnih tetki koje vole nagadjati i biti u pravu. Obicno kazu ako se trudnica (i ja sad ko tetka ali tako su i mene maltretirali) promjeni u licu, bit ce zensko dijete, a ako se proljepsa onda je to znak da nosi sina Osmeh Imaju i neke teorije oko oblika trbuha, svasa cete jos cuti do kraja trudnoce ali najveci stos je u tome da kasnije i sami preuzmemo neke od tih smotanih navika.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 5
Reg. datum: 26.10.2007
Datum unosa: Nedelja 04.11.2007, 06:56, Naslov:
Kao naprimer ako se uhvatis za nos to je valjda devojcica a ako se uhvatis za uvo decak .... samo mi nije jasno u kom trenutku! Ali zanimljivo je kad se ovako price ne i kad te dave...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Petak 30.11.2007, 14:22, Naslov:
Evo izvoda iz teksta objavljenog u "Blicu", koji se bavi upravo tim savetodavstvom. Saveti mogu biti:

BLESAVI:
Mleko može jednostavno da nestane.
Ako je mami hladno, može da izgubi mleko.
Ako je mama pod stresom, mleko ne valja.

Proizvodnja mleka je složeni proces koji u početku kontrolišu hormoni, a zatim se uspostavlja odnos ponude i potražnje. Proizvodnju ne ometaju nikakvi spoljni uticaji i ne može da nestane preko noći, čak ni zbog mamine nervoze. Koliko mleka dete pojede, toliko se novog stvara. Jednostavno, zar ne?

DELIMIČNO TAČNI:
Dok doji, majka treba dobro da stisne dojku da mleko bolje curi.

Pri dojenju je dobro da pridržavate dojku rukom da bi dete što bolje zahvatilo bradavicu ustima.

NASLEDNI:
Moja mama nije dojila, neću moći ni ja.

Sposobnost dojenja je nasledna: upisana je u genima! Ali uz podršku bliskih osoba i prave savete nema razloga da dojenje ne uspe - svaki problem može da se reši.

OPASNI:
Dojilja treba da pije crno vino da ne bude anemična.
Dojilja mora da pije puno piva da mleko bude bolje.
Limunov sok pomaže kad beba štuca.
Bebi od oko tri meseca dajte jaje da se navikne, pa kasnije neće biti alergično. Ako beba odbija dudu, umočite je u med!

Alkohol je opasan u trudnoći i za vreme dojenja i treba da ga izbegavate. Agrumi, limun i pomorandža dolaze na red s navršenih deset meseci. Kravlje mleko se ne preporučuje se do navršene prve godine života, kao ni jaje. Med se ne preporučuje čak do navršene treće godine.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Cetvrtak 06.12.2007, 21:18, Naslov:
Odlicni saveti, Darst. By the way, kada se tacno pojavljuje mleko po prvi put? U trudnoci ili tek posle porodjaja?
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Cetvrtak 06.12.2007, 22:44, Naslov:
Koliko se sećam drugi dan posle porođaja. U početku je to bleda tečnost, a posle baš mleko. Početak dojenja nije ni malo prijatan, i jako je važno da majka i beba u startu sarađuju, pa svima bude lakše. No, sigurno će te u porodilištu podrobno uputiti u sve to. I želim ti gladnu bebu, joj da znaš kako je to samo važno Osmeh

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Sreda 03.02.2010, 16:31, Naslov:
Aaaaaaaaaaaaa.....ako sam trudna ne znaci da sam bolesna...bas to ponavljam svakog dana!
Ne preskaci preko kablova-detetu ce da se zamota pupcana vrpca oko glave
Ne prekrstaj noge-udavices bebu
Ne rastezi se tj. ne dizi ruke u vis-dobices spontani pobacaj

Ovo su samo neke od nebuloza koje slusam svaki dan od moje svekrve!To me uzasno nervira.Ne pomaze ni to sto sam uctivo pokusala da joj dam do znanja da me te pricice nerviraju i da ne verujem u njih..."Verujem u Boga i nista drugo me ne zanima"!Nije ni to pomoglo...svaki dan me opominje za noge... Lud Lud Lud Lud Lud Ljuta Ljuta Ljuta Ljuta
I to sve kad sam sama jer da tako nesto kaze u prisustvu puza bilo bi veselo...on sizi na to!
Te pokazi mi ruke...te rodices devojcicu...te imas bubuljice bice devojcica...te ovo te ono!A ja ubedjena od malena da cu da imam jednog malog Nikolicu-prikolicu! Vrlo srecna Vrlo srecna Wub
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.02.2010, 09:59, Naslov:
Strasno..Pa to su samo bapske priche koje su dobre,jedino da se slatko nasmejesh!Inache kad smo vec kod nebuloza,godinama se vec nagadja kako da napravite mushko,a kako zensko dete?!postoji gomila gluposti vezanih za tu temu...Ali,chitala sam pre neki dan da je nauchno dokazano da pri vodjenju ljubavi,ako mushkarac ejakulira u vas dok ste u pozi gde je dublja penetracija(npr on gore,vi dole sa izdignutim kukovima),da je veca verovatnoca da cete dobiti zensko dete jer su zenski X spermatozodi brzi od muskih Y. X su brzi i zive krace,do 24h,a muski su sporiji,ali zive duze(do chak 5 dana)!Tako da eto vam neshto za razmishljanje... Lud
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Athens
Broj postova: 2208
Reg. datum: 09.09.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.02.2010, 10:04, Naslov:
Citat:
Pa to su samo bapske priche koje su dobre,jedino da se slatko nasmejesh!


Jeste da se smejes,ali kad slusas svaki dan uopste nije smesno..... Lud Lud Lud luuudiiis!!!
____________________
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vera, gleda gore.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Cetvrtak 04.02.2010, 10:45, Naslov:
Ti nemoj da slushash i radi sve shto ti se radi! Prekrsti noge i uzivaj Poljubac Sramni
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 277
Koliko clanova ima idealna porodica?