Manastirski turizam-vase misljenje?

  • 1
Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Petak 27.07.2007, 21:27, Naslov: Manastirski turizam-vase misljenje?
Sta mislite da svoj godisnji odmor provedete na planini u nekom Manastiru. Kod nas se sve vise ulaze u razvoj Manastirskog turizma. Meni se dopada. Nije vazno dali smo vernici ili nismo, jednostavnost smestaja, i mir koji se oseca, je prava stvar. Evo nekoliko slicica gde su najcesce locirani manastiri, pa razmislite?

Sv.Joakim Osogovski - Kriva Palanka/Osogovski Planini - Makedonija


,

Crkva Sv. Pantelejmon, s.Brod, Srbija (Manastir u adaptaciji)

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Petak 27.07.2007, 21:46, Naslov:
Sv.Jovan Bigorski u blizini Gostivara -Makedonija

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 00:31, Naslov:
Apsolutno dajem glas ZA!
Pa ne samo to, Kalina. Svi sakralni objekti, manastiri, crkve... oznaka bilo koje vere, moraju biti adaptirani istim postupkom kao sto su bili izgradjeni. Pozeljno je da su nocu diskretno osvetljeni, to daje poseban car.
Turizam smo ljudi. Odmah se primeti koliko je kome stalo do svog kulturnog nasleđa.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 01:12, Naslov:
Obišla sam mnoge manastire u Srbiji. Svaki ima svoju priču, ali svi su ispunjeni nekim blaženim mirom koji nadahnjuje. Jedan od najlepših manastira, u kojem sam imala sreću i da prespavam je Manastir Sveti Prohor Pčinski, koji se nalazi u južnoj Srbiji, u blizini Vranja. Odvojen u zatišje planine Kozjak, na reci Pčinji iz koje se vadi sveža pastrmka, ovaj manastir je više nego divno mesto i za odmor i za upoznavanje bogatog duhovnog i kulturnog nasleđa.
Imala sam priliku da duže boravim i u manastiru Gomionica koji se nalazi u blizini Banja Luke. Tamo sam čak pronašla i detelinu sa četiri lista!
Mir , netaknuta priroda, zdrava hrana, samo su neki od razloga da posetite ova divna mesta, uživate u skoro netaknutoj prirodi i napunite dušu ljubavlju i verom koja iz ovakvih mesta bukvalno isijava...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 19:44, Naslov:
Kao da su svestenici znali gde moraju zidati, Darst. Mnogo razlicitih manastira je na neobicnim mestima i u njima je stvarno lepo preziveti nekoliko dana ako je to moguce. Zanimljivo je i to da imaju neki tocno odredjene prostorije za neku zanimaciju. Recimo da je to citaona. Nigde u manastiru, osim u toj prostoriji, neces citati sa takvim zadovoljstvom kao upravo tamo. To se ne moze napisati, to treba probati i doziveti...

Evo prilazem dve fotografije poznate slovenske svetske putnice Benke Pulko.
Obe fotografije su njene, a neobicne su u toliko jer nisu snimane za turiste i reklamu...

Hristusova spilja, jama (ili kako se vec kaze), u Jerusalimu:



Crkva Svetog Groba, Jerusalim

____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Nedelja 19.08.2007, 21:52, Naslov:
Sramota me je, ali nisam stigla da obidjem puno srpskih manastira, a ovi koje sam obisla su stvarno nebeski. Nisam bas razmisljala o odmoru u manastiru, mozda i zato sto svuda sa mnom idu i deca, a ta dva pojma mi ne idu jedan uz drugi pa jos i pojam odmor uz decu u manastiru...Neeeee

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Nedelja 07.10.2007, 19:28, Naslov:
Deo interijera i fasade "kamenog" manastira Sveti Simeun u Matareji, Kairo:



Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 302
Koliko clanova ima idealna porodica?