Kako ga "natjerati" da kaže DA

Broj postova: 22
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 01:52, Naslov: Kako ga "natjerati" da kaže DA
ovu sam temu vidjela na jednom drugom forumu i podstakla me na razmišljanje više nego što možete zamisliti...jer sam u sličnoj situcaiji...

ne mislim u bukvalnom smislu tjerati..jer ne bih voljela ni da mene neko tjera, nego kako mu razbiti taj strah nelagodu od braka,

tj.kako bi ste navele svog dragog da vas odvede pred oltar?

Zanima me drugacije razmisljanje od onog ustaljenog koje ce vecina napisati u smislu: "sve se spontano dogadja, pa i to da vas on zaprosi".
muskarci se znaju uplasiti takvih "ozbiljnih" stvari, svi su oni hrabri i odlucni u svom zivotu, ali kada su nekad neke stvari u pitanju znaju biti i neodlucni

Sta ste u stanju ili bi ste bile u stanju da uradite da vas ON zaprosi, pod uslovom da vam je stalo do te osobe, ali da je on i dalje neodlucan?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 02:09, Naslov:
Mazo, razumem te potpuno. Nekad mi malo pre muških shvatimo da je vreme za promenu, za akciju, za produbljivanje odnosa. Oni se umeju uljuljkati u stanje koje im paše, i to najčešće jer ne žele da ga pokvare!
Te su teme nezahvalne, i nekako se devojke ustručavaju da postave direktno pitanje. Sve smo mi ipak romantične i želimo od svojih izabranika da oni preuzmu inicijativu.
Ne znam koliko ti moje iskustvo može pomoći, ali nama je najveći prelom bio to kad smo odlučili da živimo zajedno posle više godina zabavljanja. Doduše, nekako smo istovremeno počeli da hukćemo da nam je teško da se u sred noći razdvajamo, pa smo počeli da ostajemo jedan kod drugog do jutra. Pošto smo oboje živeli sa roditeljima, to je bilo pomalo nezgodno, iako se ni jedni nisu zbog toga bunili. Potraga za sopstvenim stanom dala nam je neki novi podsticaj, a venčanje se nakon toga nekako podrazumevalo.
Zaista ne znam koliko neke smicalice i igre mogu imati smisla, niti biti plodotvorne. Ali sam ubeđena da svako žensko može diskretno navesti muškarca da poželi što i ona...)
Ili da pitamo muške na forumu, pa da čujemo iz prve ruke, šta je to što bi ih nagnalo da postave to pitanje...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 02:15, Naslov:
Mazo, aj da ti ja odgovorim drugi. Uopste nije u pitanju njegova odlucnost/neodlucnost ili strah. Vecina muskaraca zeli prije braka nesto napraviti iz sebe, recimo uspeti u svojim ciljevima. U tim nasim ciljevima zene niste na prvom mestu. Necu da kazem da je to pravilo, ali najcesce je upravo tako.
Ozbiljna veza, brak, deca... to kod nas dolazi na red posle licnog uspeha ili realizacije nekog cilja koji imamo ispred sebe.
Nama nije stalo da se skucimo, vec da omogucimo i pruzimo kvalitetan zivot partneru, deci i sebi. Inace smo nezadovoljni i kasnije puca sve redom u takvoj vezi.
OK, uzmi u obzir da neke stvari shvacam drugacije, ali puno sigurno ne gresim.

Ako vec moras pitati, pitaj njega, pitaj ga direktno i direktno mu reci sta ti zelis i sta ocekujes od vase veze.
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 22
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 03:08, Naslov:
DaRkDuDe mislim da i moj dragi tako razmišlja tj. sigurna sam da si dijelom ako ne i u potpunosti u pravu

al recimo on ima posao ja uskoro dobijam stalan...trebamo uzet kredit za stan..i sve neke sitnice nagovještavaju dalji rtazvoj dogadjaja al za njega još uvijek postoji odlaganje tog datuma
ne znam možda sam ja previše romantičarski a on realan pa se ne razumijemo imamo mi vremena što se godina tiče .... al ipak mislim da je u dvoje lakše

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 03:45, Naslov:
Pa ako je samo to maza, to uopste nije problem. Jednostavno sednite pa napravite plan:

A
1. Stan
2. Oprema stana
3. Brak

ili:
B
1. Brak
2. Stan
3. Oprema stana

Plan A:

1. Kredit (pod kakvim uslovima je povoljniji: da ste u braku ili niste?)
/U tom slucaju razmotrite plan A i plan B/

2. Ako uzimate kredit individualno onda je dobro sklopiti predbracni ili bracni ugovor gde definirate medjusobne obaveze i odgovornosti (to nije prijatno, ali je zdravo).
/U tom slucaju razmotrite da li mozda ipak nije bolje da odlucite za plan B/

Kroz takav nacin razgovora momak sigurno nece imati osecaj da ga ti u nesto guras Wink
Vi ozbiljno i odgovorno razmisljate o buducnosti :grin:
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Subota 28.07.2007, 15:55, Naslov:
Sasvim te razumem. Mislim da mozda on nije neodlucan, vec da zeli da prvo "sredi" neke stvari u svom zivotu pre nego sto se odluci na taj korak. Naravno, ti znas (i ja se slazem s tim apsolutno) da je sve to lakse i lepse udvoje. Problem je kako to objasniti njemuOsmeh Pre svega, moras pokazati veliko strpljenje. I kad ti se ucini da tvoje zelje, sugestije i sve sto ti radis u tom smeru uopste ga ne dodiruju, moras biti strpljiva. Oni ponekad umeju da iznenade. Ne bih se sluzila nikakvim trikovima jer to nije zdrava i pozeljna osnova za jednu cvrstu vezu koja treba da traje ceo zivot.
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 30.07.2007, 17:21, Naslov:
Pa, i po meni, ozbiljna veza ili brak nisu prepreke da partneri ostvaruju neke svoje lične ciljeve. Tu partner ne bi trebalo da bude smetnja, doduše, zavisi od ciljeva...Osmeh Ali, ok, ne može se generalizovati, i prihvatam da postoji nešto što se svakako mora ispuniti samostalno, pogotovo ako to nalaže neke rizike u koje ne želimo uključivati osobe oko nas. U pitanju je samo iskrenost prema onima sa kojima smo, jer nije lepo nekog zamajavati bez objašnjenja. I veza mora nečemu voditi, imati neki cilj. Razgovor je najbolji način da se razumemo i prihvatimo...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 482
Reg. datum: 15.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 30.07.2007, 18:55, Naslov:
Pa za pocetak, dovoljno je da zajedno odete na vencanje kod nekih prijatelja ili rodbine. Obicno nezenje "hvataju za nos", obicaj da se sledeci ozeni/uda. Salim se, ali neki se momci bas na takvim veseljima-probude. Lakse im je kad vide da se neko drugi pre njih prevario Wink
Htela sam @maza da te oraspolozim, ali mislim da ne zuris sa pritiscima, prvo nek dode na dnevni red tema zajednickog samostalnog zivota(bez pomoci sa strane), pa posle ce brak samo po sebi doci....

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Nedelja 05.08.2007, 17:46, Naslov:
Slazem se sa Kalinom. Najbolje je da pocnete zajednicki zivot bez roditelja, sami... Sazrevacete i vi i vasa veza svakim danom. Muskarci imaju predrasude, ocekuju zatvor ali ce vreme uciniti svoje, on ce se osloboditi i videce da to nije nista strasno. Nisu ga sacekali okovi, lanci i katanci Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 05.08.2007, 18:03, Naslov:
Eto, ja mogu potvrditi, posto sam bila jedan od pionira zajednickog zivota prije braka, da je to jedini nacin da se provjeri da li su karakteri uskladjeni ili ne. Time sto smo prisiljeni brinuti o troskovima, zajednickim obrocima i svim ostalim problemima koji nam se odjednom nagomilaju na glavu, ubrzo cemo vidjeti da li smo ih spremni prebroditi ili ne. Kao sto bi Djole rekao, sve ostalo su nijanse Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 22
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Ponedeljak 06.08.2007, 04:17, Naslov:
da cure i dečki naravno lijepi su sve ovo savjeti
slažem se sa vama

ne guram ga ja ni u što niti to želim na bilo koji način
al recimo evo što se tiče zajedničkog života, on to ne želi tj. ne priuje braka, a i njegovi pošto su dosta konzervativni ne bi to dozvolili..tako da slijedicu darkduedove planove..valjda razgovor pomogne!!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 06.08.2007, 04:52, Naslov:
Dark je uglavnom u pravu, mazo, samo te ipak moram upozoriti da je neoženjen...Osmeh Što znači da ni sam nije naseo na tu priču...Osmeh
Zezam se, naravno, slažem se i ja da ti je razgovor najbolji uvod u plan B, pošto plan A otpada.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Ponedeljak 06.08.2007, 05:06, Naslov:
Ni moji roditelji nisu bili za to da zivimo zajedno. Mogu reci da su i oni bili prilicno konzervativni po tom pitanju ali da sam njih slusala, mozda bi i sada zivjeli s njima, a to opet donosi drugacije probleme.
Ja jos uvijek smatram da mladi parovi moraju zivjeti odvojeno, jer je to jedini nacin da im se niko ne mijesa u njihov privatni zivot. Zbog toga je bolje mazo da tvoj decko sad potegne radikalne korake u vezi vaseg zajednickog zivota, kasnije ce to uvijek biti samo kompromis sa misljenjem njegovih ili tvojih roditelja.

Profil

Posaljite privatnu poruku

jagodina
Broj postova: 9
Reg. datum: 06.08.2007
Datum unosa: Utorak 07.08.2007, 06:26, Naslov:
slusaj samo sebe...i ako pogresis,na svojim greskama ucis

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 91
Reg. datum: 03.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 09.08.2007, 08:18, Naslov:
Pa zaprosi ti njega!lepo jasno i glasno predlozi da se vencate!Ako nece onda vidi da li zelis da budes i dalje sa njim bez braka.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 22
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Nedelja 12.08.2007, 00:26, Naslov:
ne znam ni sama..grozan je osjećaj kad ti je sa nekim izvanredno i lijepo
a u isto vrijeme uvijek nadje izgovor da ne živite zajedno on ne bi pristao da živimo pre braka to znam 100%
al kod njega postoje neki neopravdani strahovi..e sad dal je to njegovo pokriće ne znam
al ja bih razumjela da kaže da ne bi sad brak da bi bilo bolje za god. dvije i sl. no problem..
al ovo odlaganje mjesec po mjesec me izludjuje i to zna..al eto..ja trpim a do kad cu ne znam..

Profil

Posaljite privatnu poruku

jagodina
Broj postova: 9
Reg. datum: 06.08.2007
Datum unosa: Nedelja 12.08.2007, 01:38, Naslov:
ss

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 22
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Nedelja 12.08.2007, 02:59, Naslov:
Citat:
ss


Pitanje? :???:

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 12.08.2007, 05:38, Naslov:
Kakvi su njegovi planovi mazo, da li pricate o tome ili on nalazi samo razloge za odlaganje braka. Nekad postoje objekivni razlozi zbog kojih je bolje pricekati, narocito ako su financijski ili studij.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 22
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 16.08.2007, 05:33, Naslov:
pa pričamo, on trenutno ima sređen posao..evo i ja sam dobila novi stalan..tako da baš smo uz neku opuštenu priču shvatili da je bolje kad ja već mogu dić kredit za stan tj.kucu da to i uradimo on bi dao dio ja dio..tako uglavnom drago mi je da i on malo počinje mislit na to..a možda sam i ja tu kriva jer sam željela sve zbrzat..a možda pametnije sve sredit kad nam se nudi šansa..nadam se samo da ce od tog nešto biti..
e sad mi nemamo extremno visoke plate onako osrednje i mi dvoje bi smo od tog mogli super živjet s obzirom na naše prohtjeve i želje
al njegovi su problem..navikli da ih on bukvalno izdržava pa sad samo kukaju kako cemo kad nam ti podješ ah što ćemo..a on je slab na njih pa ga grize savjest...u suštini ga ne krivim ..al ga oni svjesno koče da napravi nešto od svog života..baš su sebični..al eto korak po korak nadam se da nećemo sad posustati kad imamo blizak cilj i gotovo lijepe uslove za normalan početak..e sad kako ce ispasti sve ostaje mi da vidim..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 180
Koliko clanova ima idealna porodica?