Vrtic-prva skolica

  • 1
Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 17.09.2007, 00:30, Naslov: Vrtic-prva skolica
Da li je vase dete poslo u vrtic?
Kako ste odabrali bas taj?
Da li u vrticu deca imaju mogucnost da biraju aktivnost kojom ce se baviti ,igrati ili se radi po starom modelu-isti program za svu decu?
Kako tece adaptacija na novu sredinu ,drugare i vaspitaca?
Da li je predskolska priprema u vrticu adekvatna i da li stvarno priprema dete za polazak u skolu?
Kakve su mere bezbednosti vase dece dok su u vrticu?
Koji su problemi sa kojim se susrecete?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 08:10, Naslov:
U mom gradu jedan deda je dosao po unuče u vrtic i promašio sobu u kojoj se dete obicno nalazi.Misleci da je vaspitacica pustila dete samo kuci udario je i nju i jos jednu radnicu u vrticu koja se tu zatekla.Zatim uzeo dete koje se u medjuvremenu pronašlo i bez griže savesti, mirno otišao.Ni reči izvinjenja!
Sve se to dešavalo pred prestravljenom decom.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1043
Reg. datum: 06.06.2007
Datum unosa: Cetvrtak 20.09.2007, 21:45, Naslov:
Da se je to desilo na trulom zapadu taj covek, bez obzira da je deda, platio bi takvu novcanu kaznu (a mozda bi morao i u zatvor), da mu vise nikada ne bi palo na kraj pameti koga udariti. Zamisli da ostanes godinu ili dve bez penzije zbog toga... i zamisli kako bi tek prosao kad bi ga tuzili jos roditelji zbog mogucih traumi svoje dece... I setnja do vrtica bi mu bila za uvek zabranjena... 8)
____________________
O Ana, o Ana, tugo mojih dana...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Tini.ti - Zenski forum
Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Ponedeljak 05.04.2010, 21:28, Naslov:
To sto se desilo,to je strasno!

Vrtic,jeste prva mala skolica!
Posto jos uvek ne radim kao vaspitacica,imala sam prilike da kao student obavljam prakse po razlicitim vrticima,i nasim i ovde. Mogu reci,da se od svakog deteta krece ponaosob,sve u cilju vaspitavanja.Ja sam nailazila na samo pozitivna desavanja (poneka vaskica Vrlo srecna sasvim normalna stvar).
Za decu,svaki dan je nesto novo,imaju toliko razlicitih aktivnosti.
I savetujem da se u vrtic krene sto ranije,jako je vazno,zbog kontakata,drustvenosti,adaptiranja na novu sredinu,druzenja.
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
Tini.ti - Zenski forum
Wien
Broj postova: 4001
Reg. datum: 21.07.2009
Datum unosa: Ponedeljak 05.04.2010, 21:34, Naslov:
Jos da dodam,sto se aktivnosti tice,i njihovih odabira...
U vrticima se odvijaju Usmerene i Slobodne aktivnosti.
Nije pozeljno pustiti dete citavog dana da bira aktivnosti kojima ce se baviti...naravno,kada traju slobodne aktivnosti moze se baviti i igrati cim god pozeli.U toku usmerenih aktivnosti,ucestvuju sva deca.Osmisljene su tako da privuku paznju sve dece,vremenski traju do 30 min,i verujte,ukoliko je dobro osmisljena -nema mesta decijoj nezainteresovanosti.
____________________
"Pre nego što krenete da tražite sreæu, proverite-možda ste veæ sreæni. Sreæa je mala, obièna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide."

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
The Teacher - Zenski forum
Broj postova: 588
Reg. datum: 01.12.2006
Datum unosa: Sreda 07.04.2010, 19:01, Naslov:
Po mom misljenju vrtici su fenomenalna mesta Osmeh moj sin je krenuo sa 15 meseci u vrtic i on se i dalje odusevljava kad treba da ide Vrlo srecna
Jako voli da se druzi sa decom, jedini je problem sto je cesto bolestan pa ne ide redovno. Desi se ponekad da ne ide dve nedelje i onda je skroz drugaciji. Najinteresantnije mi je kad dodjem da ga uzmem, a vaspitacice mi pricaju sta je sve radio tokom dana Vrlo srecna jednom je isao od jednog do drugog deteta i skidao im patikice i menjao ih, jednom je jurio neku devojcicu citav dan (samo da joj dira kosu), jednom je ceo dan proveo ispod kreveca krijuci se iza resetkica...i ja onda razmisljam sta mu sve to znaci hehehehehehe
____________________
The journey may be long, but the end is the beginning

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Sreda 07.04.2010, 19:59, Naslov:
Vrtic je super stvar!Jako je zdravo,za detetovo psihichko zdravlje, da provodi vreme sa vrshnjacima,a super je i za roditelje,zbog posla Vrlo srecna
Ja sam ishla od jaslica i jako sam zahvalna roditeljima na tome..Decu ne trebaju da chuvaju i vaspitavaju bake..
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Vrsac
Broj postova: 742
Reg. datum: 25.01.2010
Datum unosa: Sreda 07.04.2010, 20:31, Naslov:
Promenila sam sve vrtice u moom gradu. Posto sam i kao mala imala problema sa spavanjem, u obdanistu hajde sto nisam spavala nego sam plus gadjala kojecime drugu decu koja su spavala jer mi je bilo dosadno, pa su me stalno prebacivali u starije grupe. Zato su me i upisali ranije u zabaviste, pa sam u zabavistu bila sa dve generacije. Cak sam isla sa amandicom Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Petak 09.04.2010, 12:50, Naslov:
Moja deca su krenula u predskolsko sa 4 godine(Prerano)
Cerka mi je isla malo u vrtic pre skolice,i oboje su super zadovoljni...
Imaju razne aktivnosti,okupirani su...Al ipak mislim da je to malo prerano
za decu,previse brzo odrastaju pa se posle cudimo devojcice od 12-13 godina
hodaju nasminkane i sredjene kao da im je 20 godina....Sve je to zato sto su deca od malih nogu naucena na samostalnos,kja u neku ruku jeste dobra!Posle ce budu
odgovorniji,al u drugu ruku nevalja previse brzo postaju odrasli!!!
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 09.04.2010, 12:55, Naslov:
Kazem..Ishla sam od jasli u vrtic,u obdanishte i predshkolsko... To su mi bili najlepshi dani i uopshte nisam prerano i prebrzo odrasla,chak,shta vishe,mogu slobodno da kazem da sam dugo bila dete,a i sada sam jedno veliko dete Vrlo srecna A shto se shminkanja tiche,to sam krenula tek od srednje shkole,a ne sa 12 godina,i to jako malo... Mislim da to nema veze direktno sa obdanishtem,vec sa tim da su sada malo drugachiji programi u vrticima,a i generacije dece.. Sve se nekako promenilo od kad sam ja bila mala.. Decu sada zanimaju neke druge stvari,i kompjuteri,a ja sam svoj prvi kopmjuter dobila tek u 7 razredu osnovne shkole...
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Lausanne
Broj postova: 2556
Reg. datum: 04.06.2008
Datum unosa: Petak 09.04.2010, 12:58, Naslov:
Ja govorim o generacijama koje dolaze,i o generacijama moje dece...
Haos stanje...Ali da neskrecemo puno sa teme....
Volim vrtice ja nisam isla,mene je moja baka cuvala...
Moja deca sad idu u skolu i posle skole ih kupi vrtic,samo dva puta nedeljno...
Necu da dozovlim da budemo previse odvojeni....
____________________
mala...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Beograd
Broj postova: 3811
Reg. datum: 27.11.2009
Datum unosa: Petak 09.04.2010, 13:03, Naslov:
Narvano draga,roditelji i treba da provode najvishe vremena sa svojom decom.. Osmeh Samo ih ti pravilno usmeravaj,budi uz njih,trudi se da ih razumesh,vaspitavaj ih i nemoj mnogo da brinesh.. Roditelji koji imaju vremena za svoju decu,ne treba previshe da brinu da li ce deca prerano odrasti ili ne daj Boze skrenuti sa puta.. Kako ide stara mudrost-vaspitanje dolazi iz kuce... A ti si mina prava,predana i brizna majka i mislim da necesh imati problema Poljubac
____________________
mozda su mushkarci inteligentniji od zena,ali,ja nisam videla nijednu zenu koja juri za glupim mushkarcem i divi se njegovim lepim nogama..

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

  • 1

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 99
Koliko clanova ima idealna porodica?