Masaža

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Nedelja 21.10.2007, 18:28, Naslov: Masaža
Dodir prstiju, milovanje dlanova, stipkanje, gladjenje - sve vrste dodira koji se upotrebljavaju kod masaze poznavale su vec stare civilizacije. Upotrebljavali su ih kao dio tradicionalnog lijecenja. Danas i sami priznavamo da blagotvorno djelovanje masaze ugodno utice na tjelesnu i psihicku ravnotezu. Ne koristi se vise samo u sportu, vec je postala omiljena i kod masaze beba, u partnerskom odnosu...
Isto kao sto uzivanje cokolade utjece na bolje raspolozenje, tako i masaza budi sva nasa cula.
Da li je prakticirate ?

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 22.10.2007, 00:30, Naslov:
Problem je što ja umem dobro da masiram (poskidala sam fazone sa neke emisije koja je bila na tv programu ) a mene niko ne masira...A baš bi mi ponekad takav vid opuštanja trebao!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1306
Reg. datum: 28.09.1973
Datum unosa: Ponedeljak 22.10.2007, 02:42, Naslov:
Maculi, odmah ugovaraj trampu! Osmeh
Ja sam veliki ljudbitelj, (poklonik Osmeh) masaže.
Za one relaks varijante dobar je bilo ko ko je dovoljno strpljiv, zainteresovan, u čijem se prisustvu umemo opustiti. Ali za petljanje oko kičme, vrata, i neke ozbiljnije zahvate, nije svako. Samo stručna lica.
Probala sam razne vrste masaže, razne ambijente, tehnike... Ni na putovanjima ne propuštam priliku da isprobam lokalno-masažne zanimljivosti, heh, što bi rekla Tara ručne spretnosti pripadnika određenih podneblja.
Izdvojila bih turski hamam kao izuzetnu priliku za maksimalno uživanje. Međutim, najbolje je proći kroz ceo proces, sauna, onda vas kupaju u oblaku pene i masiraju usput lufom, pa ručno, pa vas malo mažu blatom, algama, a onda tek sledi masaža uljem. Posle toga imate osećaj da možete poleteti... U jednom lepom hotelu na Balatonu u Mađarskoj, već sam enterijer prostorije (jedno opšte crvenilo Osmeh) može vas navesti da se osećate "posebno", bazen sa laticama ruža, ljubazna maserka.. Doživljaj... Ako vas put nanese u Egipat, tražite Kleopatra masažu (Tutankamon traje kraće i nije zanimljivo), samo se pre toga cenjkajte do iznemoglosti...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Ponedeljak 22.10.2007, 07:07, Naslov:
Važi Darst!
Wink

Kad ste prehladjeni, veoma pomaže masaža relaks uljem na bazi lekovitog bilja.Skida temperaturu, opušta bolne mišiće i jača imunitet!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Sreda 31.10.2007, 02:40, Naslov:
Svaka masaza je korisna i blagotvorna ako je obavlja onaj ko to zna radi.
Malu prednost dajem refleksiologiji i ajurvedic masazi toplim uljima...

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Cetvrtak 01.11.2007, 23:53, Naslov:
Ako nam maser trenutno nije pri ruci, mozemo sami pobrinuti za dobru volju i opustanje aromaterapijom. Miris je jedan od nasih osnovnih cula, zato je dobro nauciti koristiti taj osjecaj i u mirisu uzivati. Dobri poznavaoci aromaterapije smatraju da upotreba etericnih ulja ponovno uspostavi ravnotezu i harmoniju u nasem tijelu, te omeksa dusu i osjecaje.
Obicno se koristi mjesavina razlicitih ulja koju mozemo napraviti i sami kod kuce.

Za opustanje:

dvije kapljice lavande
jedna kapljica sandalovine
tri kapljice bergamota (agrum)



Za jacanje imunskog sistema:

tri kapljice bergamota (agrum)
jedna kapljica cajevca
dvije kapljice lavande
jedna kapljica eukaliptusa

Lavanda ima vise od 120 razlicitih svojstava, zato je koristimo kod glavobolje.
Sandalovinu koristimo kod uravnavanja harmonije, kod nezadovoljstva i napetosti.
Ulje bergamotke djeluje opustajuce, zato se ne preporucuje uvece, jer bi nakon takve terapije imali previse energije i ne bi mogli zaspati.

Na isti nacin mozemo si pripremiti tople aromaticke kupke ili obloge.
Kod problema sa disanjem, nesanicom, depresijom ili stresom pomoci ce udisanje aroma uz pomoc inhalatora.
Zatvorite oci, u(z)disite i uzivajte u ucinku Osmeh


Profil

Posaljite privatnu poruku

Novi Beograd
Broj postova: 425
Reg. datum: 29.05.2007
Datum unosa: Petak 02.11.2007, 02:18, Naslov:
Dao bih 200 evra odmah, samo da me neko posteno zgazi i izmasira.Sav sam nakrivo nasadjen!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 348
Reg. datum: 04.06.2007
Datum unosa: Petak 02.11.2007, 03:26, Naslov:
Aromaterapija mi jako prija, ali vise volim da me neko drugi masira. Obicno koristim kombinaciju 'ljutih" ekstrakata-limun, eukaliptus, ponekad lavandu, pomorandzu. Kazem ljutih, zato sto hlade kozu i bude je. Kao kad pomirisete nanu, imate osecaj cistoce i budnosti.
Uz kombinaciju sijatcu masaze, osecaj je nezamenljiv.
____________________
Oboji me!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Sreda 07.11.2007, 18:30, Naslov:
Uz masazu, nasem tjelu godi svjetlost u svim svojim bojama.
Vec stare civilizacije poznavale su utjecaj boja i koristile kod ljecenja. Kromoterapija otklanja zdravstvene probleme kao sto su glavobolja, napetost, grcevi i slicno. Svaka boja djeluje drugacije na odredjeni dio tijela.

Crvena pozivljuje, poveca nasu aktivnost i probavu.
Zuta smanjuje napetost, umiri zeludac i zbistri um.
Zelena smiruje zivce i korigira disanje.
Plava smiruje tijelo i snizuje temperaturu, uspavljuje.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Petak 09.11.2007, 05:38, Naslov:
Jaoooo.... sve bih sad dala da ima neko da me izmasira...
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 09.11.2007, 05:55, Naslov:
Stize maser Vun, skini te carape na crtu HaHahahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Petak 09.11.2007, 06:19, Naslov:
Moze li prvo masaza stopala? Cista su, casna rec Vrlo srecna
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 09.11.2007, 06:28, Naslov:
Naravno, pa od stopala se pocinje HaHahahaha

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Petak 16.11.2007, 01:34, Naslov:
Moze se poceti od stopala, a postoji i samomasaza koja ce svojim djelovanjem opustiti nase napete misice, napeti kozu i rijesiti nas stresa.

Dlanove namazemo bademovim uljem i uhvatimo se za potiljak. Njeznim doticanjem vrhovima prstiju prelazimo preko vratnih kraljezaka. Kod izdisaja rukama pritisnemo u smjeru kljucne kosti, a kod udisaja smanjimo pritisak prstiju. Vjezbu ponovimo 15 puta. Osjetit cemo opustanje misica, a vjezba pomaze kod boljeg krvotoka.

Kozu na trbuhu uhvatimo palcem i kaziprstom, te njezno dignemo i spustimo (stipkamo). Putujmo s obje ruke, tako da obuhvatimo citav trbuh. Vjezbu ponavljamo od 3 do 5 minuta na dan. Ucvrstit cemo tkivo i izgladiti kozu.

Za ljepse usne kaziprste postavimo par centimetara iznad ruba gornje usne. Laganim pritiskom povlacimo prema obrazima. Vjezbu ponovimo 10 puta.

Za glatko celo dlanove polozimo tako da se vrhovima prstiju doticemo cela. Njeznim pritiskom povlacimo premo kraju obrva. Vjezbu ponovimo 10 puta na dan. Rijesit cemo se "mislenih" bora.

Protiv bora oko ustiju i nosa koristite masazu s kaziprstima. Kruzimo od kraja nosa do kraja brade. Vjezbu ponovito 20 puta na dan.

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 618
Reg. datum: 16.06.2007
Datum unosa: Petak 16.11.2007, 03:05, Naslov:
Ja citam ovo Tarino i masiram se Osmeh
____________________
"Od 30. juna nisam aktivna... sto znaci da se ovom nedozvoljenom aktivnoscu bavim vec duze vreme".... stoga se posipam pepelom i skruseno molim za oprost!

Profil

Posaljite privatnu poruku

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Petak 16.11.2007, 03:55, Naslov:


Čitam Tarino i masiram ga pa će posle i on mene... Vrlo srecna

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Dubai
Broj postova: 1
Reg. datum: 26.05.2007
Datum unosa: Petak 16.11.2007, 21:00, Naslov:
Citam i ja ali bih vise volela da me neko izmasira, nego da se sama masiram Tralalalala

Profil

Posaljite privatnu poruku

Msn messenger

Broj postova: 1214
Reg. datum: 13.08.2007
Datum unosa: Subota 17.11.2007, 00:17, Naslov:
Reci to na glas i videćeš koliko će zainteresovanih masera doleteti....Zašto dama da se masira sama? Wink

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Broj postova: 1664
Reg. datum: 16.05.2007
Datum unosa: Subota 17.11.2007, 05:12, Naslov:
Mozda nije lose da za pocetak maser samo gleda, pa tek kad vidi kakva tehnika nam odgovara, zasuce rukave Osmeh

Predlazem jos jednu, vrlo ljekovitu masazu - Hot stone masazu. To je masaza uz pomoc vulkanskog kamenja koji u sebi kriju ljekovitu snagu. Pomazu kod izlucivanja nezdravih tvari, reguliraju i vitaliziraju energetske centre. Njihova toplina daje osjecaj duboke opustenosti. Kamenje je prepojeno eterickim uljima koji se inace koriste kod masaze. Pospjesuju cirkulaciju i opustaju umorne misice. Preporucuje se svima koji se zele osloboditi napetosti i grceva u misicima.

Profil

Posaljite privatnu poruku

kragujevac
Broj postova: 490
Reg. datum: 20.10.2008
Datum unosa: Utorak 20.01.2009, 22:43, Naslov:
kako ja volim da se masiram....
____________________
radi i ljubi sve ostalo nema smisla !

Profil

Posaljite privatnu poruku

Blog

Pravilnik ponasanja na forumu

Ko je online
Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 219
Koliko clanova ima idealna porodica?